Gamtos mokslų žinias ir gebėjimus gimnazistė pasitikrins Argentinoje

Nuotrauka iš gimnazijos archyvo

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos antros klasės mokinė Giedrė Žulpaitė gruodžio pradžioje vyks į Argentiną – dalyvauti Tarptautinėje jaunimo gamtos mokslų olimpiadoje.

Perėjo atranką

6-ojoje Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiadoje mažeikiškė pelnė sidabro medalį. Tačiau norint dalyvauti tarptautiniame žinių konkurse ir susirungti su stipriausiais pasaulio fizikais, chemikais, biologais, reikėjo pereiti antrąjį atrankos turą.
Praėjusį savaitgalį kartu su dar 27 Lietuvos mokiniais Giedrė dalyvavo Atrankos stovykloje, kuri buvo organizuota Vilniaus universiteto Chemijos fakultete.  Pretendentų darbas, žinios šioje stovykloje buvo dar kartą įvertinti.
Vakar paaiškėjo: Giedrė – tarp stipriausių jaunųjų gamtos mokslų žinovų ir rungsis toliau – bet jau kitame žemyne.
Į Argentiną Giedrė važiuos kartu su penkiais mokiniais – komanda, atstovaujančia Lietuvai.

Tarp antrosios vietos laimėtojų – stipriausia

Kaip jau rašėme, šiemetines gamtos mokslų olimpiados užduotis mokiniai sprendė devyniuose Lietuvos miestuose, iš viso dalyvavo 426 mokiniai.
Susumavus rezultatus, buvo skirti trys aukso medaliai, šeši – sidabro ir septyni – bronzos. Aukščiausio įvertinimo sulaukė trys vilnietės: Ugnė Gaižauskaitė iš Vilniaus licėjaus bei Elena ir Veronika Everatt  iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos.
Tarp sidabro medalininkų mažeikiškė  G. Žulpaitė surinko daugiausiai balų – 35,6. Ji tik trimis balais atsiliko nuo olimpiados nugalėtojos U. Gaižauskaitės.
G. Žulpaitę gimnazijoje gamtos mokslų moko ir olimpiadai ruošė mokytojos: Vitalija Plonienė (fizika), Justina Gulbinienė (chemija) ir Eugenija Janina Žemgulienė (biologija).

10 Atsakymų į “Gamtos mokslų žinias ir gebėjimus gimnazistė pasitikrins Argentinoje”

 1. Studentai parašė:

  Malonu, kad mūsų gimnazijoje tokie stiprūs mokiniai ir mokytojai. Visokeriopos Jums sėkmės.

 2. giliukas parašė:

  Valio Giedrei, taip ir toliau laikyk. Pasisekimo Argentinoje.

 3. SAULĖ parašė:

  Puikiai pasirodei. Taip ir toliau laikyk. Mes su tavimi. Sėkmės.

 4. Rikis parašė:

  Puikus pasiekimas, sveikiname ir linkime sėkmės.

 5. Sveikinimai parašė:

  šaunuolė!!!!!!!!!!

 6. Tautietis parašė:

  Sveikinimai Giedrei, jos mokytojams, visai Račkausko gimnazijai. Šaunuoliai. Giedrė tikrai gabi ir darbšti gimnazistė. Jos mokytojai taip pat puikūs. O hi hi tiesiog negalėdama to pasiekti pavydi. Nepykime. Sėkmės atstovaujant mūsų gimnaziją, miestą, Lietuvą.

 7. mažeikietė parašė:

  Šaunuolė Giedrė ir jos mokytojai. Tai jau didžiulis pasiekimas. Beja, jai dar tik 15m. O to, kuris(i) tik hi hi išstenėti tegali, tiesiog gaila.Sėkmės visiems

 8. Valio gimnazistei parašė:

  Linkiu Giedrei sėkmės atstovaujant Lietuvą.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Kam čia suskaudėjo? Šaunuolė Giedrė

 10. hi hi parašė:

  Siaip dazniausiai 3 atstovus siuncia is Lietuvos, o ji tik 6 vieta laimejo…taip kad vos suspejo i nuvaziuojanti traukini…hi hi….be to, siam konkurse budamas 16 metu dalyvaut jau nebegali.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto