Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga pirmą kartą už Mažeikių garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje skirtos nominacijos.
Vienuolika labiausiai šioje srityje nusipelniusių rajono žmonių ir kolektyvų buvo pagerbti iškilmingame Tarybos posėdyje, minint Vasario 16-ąją.
Pasidalijo pastebėjimais
Istorikas, Vilniaus dailės akademijos leidyklos redaktorius Povilas Šverebas pasidalijo mintimis apie Vasario 16-osios Aktą. Prieštaringų vertinimų susilaukė jo išsakytos mintys apie Akto signatarus Mykolą Biržišką, kilusį iš Viekšnių, ir Stanislovą Narutavičių. Su mūsų rajonu pastarasis siejamas dėl to, kad kažkurį laiką lankydavęsis Renavo dvare.
Mažeikių dekanas Zenonas Degutis Vasario 16-ąją vertino šios dienos įvykių fone. „Man gera gyventi, nes aš saugau savo pasaulį, saugau savo svajones, saugau savo vizijas. Manęs šis fonas šitaip neveikia“, – kalbėjo dvasininkas ir pridūrė, kad savo gyvenime remiasi šviesios atminties poeto Justino Marcinkevičiaus kūryba.
Iškilmingame posėdyje šventinę kalbą sakęs Savivaldybės meras Antanas Tenys pasidžiaugė, kad nepaisant visų sunkumų, Lietuva ir Mažeikių kraštas keičiasi į gera. Nors didelis nedarbas, emigracija kelia pesimistines nuotaikas, tačiau, anot jo, mes perdėtai vertiname šių dienų aktualijas. Svarbiausia esą tai, kad jau skaičiuojame trečiąjį atkurtos valstybės dešimtmetį.
Valstybės atkūrimo dienos akcentas
Savivaldybės meras A. Tenys pasidžiaugė galėdamas Savivaldybės tarybos vardu įteikti vienuolika nominacijų už Mažeikių garsinimą 2011 metais Lietuvoje ir pasaulyje, už mūsų žemės, kultūros savitumo atskleidimą, tradicijų puoselėjimą ir bendruomeniškumą. Jis teigė, kad toks nusipelniusių mūsų kraštui žmonių pagerbimas taps tradiciniu Vasario 16osios akcentu.
„Lietuvoje ir rajone pakanka darbščių rankų ir degančių širdžių. Tokių žmonių aš sutinku kasdien. Mūsų krašte gyvena darbštūs, kūrybingi, ryžtingi, jautrūs žmonės, vertinantys žmogiškumą ir pilietiškumą“, – pastebėjo meras.
A. Tenys prisipažino, kad ištarti tą trumpą „ačiū“ dažnai pritrūksta laiko. Iškilmingo posėdžio metu jis ačiū tarė visiems rajono žmonėms – už tai, kad kartu dirbame, kuriame, svajojame, o kartais net kovojame.
Nominacijos – tai taip pat savotiškas „ačiū“.
Siūlė mažeikiškiai
Kandidatus nominacijoms siūlė rajono gyventojai, kolektyvai. Siūlymus vertino mero potvarkiu sudaryta komisija, kuriai vadovavo vicemeras Kęstutis Bartkevičius.
Savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Virginija Steponavičienė, kalbėdamasi su „Santarve“, pastebėjo, kad mažeikiškiai nebuvo itin aktyvūs. Ateityje tikimasi didesnio aktyvumo, tuo labiau kad rajone yra nemažai kūrybingų, Mažeikius garsinančių žmonių ir kolektyvų.
Šį kartą daugiausiai mažeikiškių pasisakė už Choreografijos mokyklos tautinių šokių ansamblį „Kauškutis“, už Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro režisierę Airidą Lementauskienę bei karatė klubo „Žemaitis“ vadovą Rolandą Volkovą.
Jiems skirtos atitinkamos nominacijos: šokių ansambliui – už Mažeikių vardo garsinimą dalyvaujant respublikiniuose ir užsienyje rengiamuose konkursuose, už laimėtas prizines vietas, A. Lementauskienei – už Juozo Vaičkaus skrajojamojo teatro atgaivinimą, R. Volkovui – už vaikų ir jaunimo užimtumo organizavimą, už Lietuvoje ir užsienyje rengiamuose konkursuose laimėtas prizines vietas.
Beje, praėjusių metų pabaigoje mūsų portalo santarvė.lt surengtoje apklausoje, kas 2011 metais labiausiai garsino Mažeikius, pirmoji vieta atiteko „Kauškučio“ vadovei Jolantai Tendienei.
Tarp nominantų – įvairių sričių atstovai
Komisija, atsižvelgdama į mažeikiškių siūlymus, nutarė apdovanoti ir Mažeikių muziejų – už reikšmingiausią 2011 metų kultūrinio gyvenimo įvykį – ekspozicijos „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“ įrengimą;
Viešosios įstaigos „Vilties erdvė“ direktorę, neįgaliųjų integracijos proceso pradininkę Mažeikiuose ir Lietuvoje Stasę Radeckienę – už ilgalaikę ir sistemingą pagalbą sutrikusio intelekto žmonėms;
Provizorę farmakognostę, ūkininkę Jadvygą Balvočiūtė – už netradicinio verslo – ekologinės vaistažolininkystės – plėtrą;
2011 m. LTV laidos „Duokim garo“ III vietos laimėtoją, kapelų varžytuvių „Grok, Jurgeli`2011“ nugalėtoją, Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelą „Subatvakaris“ – už laimėjimus respublikinėse liaudiškos muzikos šventėsekonkursuose;
UAB „Ingman ledai“– už socialinę atsakomybę, nuolatinę paramą Mažeikių rajone organizuojamiems renginiams ir projektams;
Ukrinų kaimo bendruomenę – už aktyvią visuomeninę veiklą;
Pavasario vidurinę mokyklą – už pelnytą sportiškiausios 2011 metų Lietuvos mokyklos vardą;
Plinkšių kaimo ūkininkus, rajoninio konkurso „Metų ūkis-2011“ laimėtojus Genovaitę ir Viktorą Vanagus – už racionalų ir sėkmingą ūkio vystymą.
Nusipelniusius mažeikiškius padėkos raštais apdovanojo ir Seimo narys Stanislovas Giedraitis. Jie atiteko „Kauškučio“ vadovei Jolantai Tendienei, „Hidrotechninių statinių“ vadovui Kazimierui Žilėnui bei ūkininkui Andriejui Virkučiui.
Nominantai iniciatyvą vertina teigiamai
J. Tendienė pasidžiaugė, kad sumanyta įsteigti nominacijas. Ji prisipažino, kad rajone veikiančios meno tarybos posėdyje yra kalbėjusi apie tai, jog yra nuskriausti kultūros, švietimo darbuotojai – jie negauna jokių premijų, kitokių paskatų.
„Žmogaus pagerbimas – svarbiausias dalykas. Aš tiek tų garbių turiu, kad galiu pasidalinti su puse Mažeikių. Bet norisi, kad ir kolegos būtų pagerbti. Kiekvienas nori gero žodžio, įvertinimo. Be to, tokia nominacija įpareigoja kažką daryti dar geriau“, – kalbėjo pašnekovė.
Ukrinų bendruomenės pirmininkė Vilma Vžesniauskienė taip pat džiaugėsi nominacija. Anot jos, ne viena bendruomenė verta tokio apdovanojimo, nes žmonės dirba pasiaukojamai, be jokio atlygio.
Muziejaus direktorė Adelė Cholodinskienė mano, kad tokios nominacijos – tai puikus motyvas stengtis siekti kuo geresnių rezultatų, bendruomenei svarbių darbų.
Pavasario vidurinės mokyklos direktorius Stanislovas Jakučinskas teigė, kad jų mokyklai, teikiančiai sportui prioritetą, iki šiol dėmesio netrūko – gauta daug apdovanojimų rajono, šalies mastu.
„Rajone yra daug puikiai dirbančių kolektyvų – visose srityse. Tai tikrai sveikintinas dalykas, jei nominacijų teikimas prigis“, – savo nuomonę išsakė direktorius.
Komandinis darbas
Nominantai, kalbėdamiesi su „Santarve“, sau nuopelnų neprisiėmė – rezultatai esą viso kolektyvo.
„Tautinis šokis – nepopuliarus menas, tai toks įvertinimas suteikia pasitikėjimo. Be savo savasties ko mes verti?“ – retoriškai klausė „Kauškučio“ vadovė J. Tendienė.
Režisierė A. Lementauskienė už įvertinimą nuopelnus taip pat atiduoda visai trupei.
„Aš nustebinta, pakankamai jauna ir gal nesu niekuo išskirtinė – tiesiog myliu tai, ką darau, ir myliu žmones. Teatras – tai komandinis darbas. Nominacija priklauso visiems“, – samprotavo režisierė.
Mažeikių muziejaus direktorė A. Cholodinskienė mano, kad nominacija už reikšmingiausią 2011 metų įvykį priklauso visam miestui. Nes muziejuje veikianti ekspozicija tarnauja visai miesto bendruomenei.
„Subatvakario“ vadovas Antanas Erlickas džiaugėsi, kad kolektyvo darbas pastebėtas ir rajone, esą iki šiol daugiausia įvertinimų sulaukdavę iš kitur. Nominacija – savotiška dovana pavasarį 25-erių metų jubiliejų švęsiančiam kolektyvui.
NU KA AS ZINAU KAZI AR TIE MAZEIKIA KUR JAU ISGARSEJO PER TOKIU SOKEJU SOKIUS :))) ZUVEDRA TAI TAIP SUPRANTU TAI YRA KAZKAS TOKIO O CIA TAI NET NZN, I LIETUVOS TALENTUS GAL IR GALIMA NUVAZIUOT BET TEN TOKIU SOKEJU DAUG
Pavydas, pavydas, pavydas vieną vietą tamstai graužiia.
Erlickas tik pagyru puodas, o lygis-nulio vertas.Lementauskiene lyg viena rajone teatro vadove,vos du
spektaklius pastate,o jau apdovanojama…
spektaklius pasta
Dėl kitų nominuotų nuomonės neturiu, arba turiu, bet ne dėl visų teigiamų. Tačiau ką daro Tendienė su savo kolektyvu – nepakartojama. Šaunuoliai kad garsinate Mažeikius.