Gatvės ir keliai rajone išvažiuojami, bet slidūs

Rajono kelius ir miesto gatves prižiūrinčios tarnybos džiaugiasi įveikusios pirmuosius rimtus šios žiemos kaprizus. Vairuotojai ir pėstieji – joms negaili kritikos: kai kur keliai ir šaligatviai slidūs, eismą Mažeikių mieste trukdo sniego kalnai. KELIAI IŠVAŽIUOJAMI
UAB „Mažeikių autobusų parkas“ direktorius Juozas Kelmelis pasidžiaugė, kad kol kas išvažiuojami visi rajono keliai.
„Šią žiemą dar nebuvo nė vieno atvejo, kad dėl prasto kelio būtų tekę nutraukti autobusų reisus“, – pridūrė pašnekovas.
Direktorius prisiminė, kad yra buvę tokių žiemų, kai dėl lijundros ar kitokios stichijos autobusai net neišvažiuodavo į maršrutus.
„Autobusų stotyje turime specialų žurnalą, į kurį registruojame vairuotojų pranešimus apie kelių būklę.
Kai kyla problemų, apie jas informuojame kelius prižiūrinčias tarnybas. Kol kas ir su kelininkais, ir su seniūnais susitariame geranoriškai. Į mūsų pranešimus jie reaguoja“, – pasidžiaugė J. Kelmelis.
Sniegas šią žiemą nesutrukdė laiku nuvykti pagal iškvietimus nei ugniagesiams, nei „greitajai“.

RAJONINIAI KELIAI – SLIDŪS
Lengvaisiais automobiliais važinėjantys žmonės, taksistai sutinka: sniegas nebėra kliūtis pasiekti ir atokius kaimus. Tačiau, anot jų, slidi kelio danga gerokai apsunkina eismą.
„Neseniai pro Agluoną važiavau į Akmenę. Įvažiavus į kaimyninį rajoną, kelias skyrėsi kaip diena nuo nakties: jis buvo pabarstytas, neslidus“, – pasakojo nenorėjęs prisistatyti laižuviškis.
Nuolat rajono keliais važinėjantys žmonės norėtų, kad kelininkai pabarstytų bent posūkiuose, kelio atkarpas per miškus, prie geležinkelių.

VADOVAUJASI PRIEŽIŪROS
TVARKA

Lietuvos automobilių kelių direkcijos kelių priežiūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Raimundas Indrulėnas aiškina, kad kiekvienas kelias yra priskirtas atitinkamai kategorijai. Keliai skirstomi į magistralinius, krašto ir rajoninius. Kiekviena valstybinės reikšmės kelių grupė prižiūrima pagal vieną iš trijų priežiūros lygių.
R. Indrulėnas informavo, kad kelių priežiūros tvarką, atsižvelgdamas į finansavimą, nustato Kelių direkcijos generalinis direktorius.
Geriausiai prižiūrimi magistraliniai ir krašto keliai. Vadovaujantis šia tvarka, tik baigus tvarkyti juos, valomi rajoniniai keliai.
Kelių priežiūros tvarkoje nurodyta, kad barstomi tik pavojingi rajoninių kelių ruožai (stačios įkalnės, staigūs posūkiai) ir tik po didelių lijundrų arba plikšalų.

DARBUS RIBOJA
PINIGAI

„Jeigu mums būtų skirta pakankamai pinigų, pajėgtume visus kelius ne tik nuvalyti, bet ir pabarstyti“, – „Santarvei“ teigė valstybės įmonės „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko.
Rajono savivaldybės administracija pernai kreipėsi į Kelių direkciją, kad rajono kelių priežiūrai žiemą būtų padidintas finansavimas, tačiau į mažeikiškių prašymą nebuvo atsižvelgta.
Anot S. Micheenkos, rajoninio lygio keliais važinėjantys vairuotojai neturėtų skųstis.
Visi keliai esą nuvalyti, kai kurios atkarpos, kelio posūkiai nuolat barstomi, o prieš Naujuosius metus buvę pabarstyti visi rajoniniai keliai, nors tokiems darbams direkcija pinigų ir neskiria.

KELIAI
BUS ŠIURKŠTINAMI

S. Micheenko neneigia, kad galėjo skirtis to paties kelio, priklausančio skirtingiems rajonams, būklė. Taip esą todėl, kad išimties tvarka 10 proc. rajoninio lygio kelių prižiūrimi kaip krašto keliai.
„Galbūt ta kelio atkarpa Akmenės rajone buvo prilyginta tokiai kategorijai“, – spėjo pašnekovas.
Mūsų rajone kaip krašto pasirinkti keliai Seda-Ylakiai, Tirkšliai-Bugeniai, Tirkšliai-Anulėnai – iš viso 22 kilometrai.
Slidžių kelių būklę turėtų pagerinti jų šiurkštinimas. Įmonė tam tikslui įsigijo specialų frezą, kuris artimiausiomis dienomis bus panaudotas.
„Iki šiol nebuvo reikalo“, – į „Santarvės“ pastabą, kodėl šiurkštinimo nesiimta anksčiau, lakoniškai atsakė pašnekovas.

KELIŲ PRIEŽIŪRAI
NETAUPOMA

Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa sakė, kad Savivaldybės administracijai lengviau nei kelininkams užtikrinti saugų eismą.
„Jei pinigų gatvių ir kelių priežiūrai pritrūksta, galime kreiptis į Tarybą. Rajono politikai supranta situaciją ir skiria papildomai pinigų“, – teigė pašnekovas.
Anot A. Žiulpos, pastaraisiais metais pagerėjo ne tik miesto gatvių, bet ir seniūnijų kelių priežiūra. Seniūnijoms ne pirmi metai suteikiama galimybė patiems rinktis, su kuo sudaryti sutartis dėl vietos kelių valymo. Tai pateisinę lūkesčius.
Šiais metais pailgintas intensyviai valomų miesto gatvių sąrašas.

PASTEBĖJO
TRŪKUMŲ

Mažeikių ligoninės priėmimo skyriaus medikai pastebėjo, kad smarkiau pasnigus šiek tiek padaugėjo traumas patyrusių žmonių. Tačiau žiemą tai esą įprasta.
Pastarosiomis dienomis gali išgirsti, kaip mažeikiškiai keiksnoja šaligatvių valytojus.
Miesto seniūnas Petras Užkuras informavo, kad mikrorajono šaligatvius valo konkursą laimėję Mažeikių komunalininkai, senamiesčio šaligatvius ir miesto parkų takus – UAB „Žemaitijos agroprekyba“.
P. Užkuro teigimu, komunalininkai žiemai yra pasirengę geriau. Seniūnas pastebėjęs „Žemaitijos agroprekybos“ darbo trūkumų, apie juos kalbėjęs su bendrovės vadovu.
„Jie pasiaiškino, kad sulūžo technika, man tai nerūpi. Už neatliktus darbus pinigų nemokėsime“, – griežtai kalbėjo seniūnas.

SNIEGO IŠVEŽTI
NESKUBAMA

Nei seniūnas P. Užkuras, nei Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjas A. Žiulpa komunalininkams, valantiems miesto gatves, priekaištų neturėjo. Seniūnas tik burnojo vairuotojus, kelkraščiuose paliekančius savo automobilius, kurie trukdo gerai nuvalyti gatves.
„Smarkiai pasnigus, pagrindinis dėmesys buvo skiriamas šalutinėms gatvėms. Jei būtų užšalęs storas sniego sluoksnis, būtų susidariusios provėžos. To išvengti pavyko“, – pasidžiaugė UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Eugenijus Butkus.
Tačiau nuo gatvių važiuojamosios dalies nustumtas sniegas niekur nedingo – jis susikaupė kelkraščiuose. Sniego krūvos ypač pastebimos ir trukdo eismui Laisvės gatvėje.
E. Butkus sakė, kad komunalininkai pajėgūs išvežti sniego krūvas, tačiau reikia Savivaldybės administracijos užsakymo.
Valdininkai laukia atodrėkio, nes, anot A. Žiulpos, sniego išvežimas labai brangiai kainuoja. „Kol kas didelės tragedijos nėra. Kiek sudėtingesnė situacija Laisvės gatvėje, senamiestyje. Jeigu nebeturėsime kur dėti sniego, teks krūvas vežti iš miesto“, – teigė Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjas A. Žiulpa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto