Gavėnia – tikinčiųjų atgailos, gailestingumo ir atsinaujinimo metas

Kun. Klemensas Jaraminas gavėnios laikotarpiu kviečia tikinčiuosius atlikti velykinę išpažintį – atgailą, pasiryžimą būti kitokiu žmogumi. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Pelenų dieną prasidėjo ir iki Velykų tęsis gavėnios laikotarpis. Krikščioniškame pasaulyje tai  maldos, pasninko, pagalbos – atsigręžimo į likimo nuskriaustuosius metas, kviečiantis susikaupti, atlikti atgailos ir susitaikymo sakramentus bei švaria siela sulaukti šv. Velykų.

Turėtume atgailauti ir gydytis

Anot Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios kunigo Klemenso Jaramino, dvasininko, kiekvieno kunigo gyvenime jo dienos metu turėtų būti tokie pagrindiniai momentai, kaip brevijoriaus – Dievo tautos liturginių valandų – skaitymas, rožinio ir asmeninė malda bei dvasinis – vienos ar kitos teologinės temos ar vienokio ar kitokio bažnytinio reiškinio – apmąstymas.
Bažnyčios liturgija tikinčiuosius kasmet kviečia į gavėnios atgailą.
Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios kunigas Klemensas Jaraminas teigia, kad gavėnios prasmė yra aiški tikinčiajam: „Kiekvienas žmogus, kai jo paklausi, kas yra gavėnia, suskubs sakyti, kad tai yra rimties, susikaupimo, dar akcentuos, kad tai yra atgailos metas. Gavėnia – tai Pelenų diena, pasninko, abstinencijos, t. y. susilaikymo nuo mėsos metas“.

Atsiriboti negalima

Kunigas gavėnią įvardijo ir kaip kvietimą tikinčiam žmogui vėl iš naujo įkvėpti Šventosios Dvasios dvelksmo, kurį dovanoja Dievas.
Kita mintis: tikintieji gavėnios pradžioje yra kviečiami gydytis nuo šių laikų pagrindinių dvasinių ligų – pirmiausia, nuo indeferentizmo, kai bet koks reiškinys – ar gėris, ar blogis – visiškai nejaudina – žmogus atsiribojęs nuo kito žmogaus skausmo, nepriteklių, nuo dalykų, skaudinančių ir žeidžiančių kitą žmogų.
„Ir dar turėtume gydytis nuo kitos labai gajos ligos – egoizmo, t. y. savęs pastatymo centre. Nuostatos, kad visa kita turėtų paklusti, nusilenkti tik man, kad bet kokios formos gėrybės visų pirma turėtų būti skirtos man. Šiandieninis žmogus taip yra įsitikinęs. Gavėnia turėtų būti gydymasis nuo šių dviejų sudėtingų ir labai paplitusių šiandieninio pasaulio ligų“, – kalbėjo dvasininkas.

Sugrįžti prie Dievo

Trečias dalykas, kurį akcentuoja kun. K. Jaraminas, yra tai, kad gavėnios metu mes vėl esame kviečiami sugrįžti prie Dievo. Šitas sugrįžimas pirmiausia primena, kad vien tik Dievas yra pajėgus iš žmogiškųjų dulkių atkurti žmoguje tikrąjį žmogiškumą.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto