Geležinkelio stoties pastate kuriasi nauja bendruomenė

„Menų stotyje“ jau vyko nemažai renginių, o dar daugiau jų laukia ateityje. Albino UIKIO nuotr.

Mažeikių geležinkelio stoties pastatas pamažu keliamas naujam gyvenimui. Jame besiburianti „Menų stoties“ bendruomenė ne tik mažeikiškius, bet ir kitų miestų gyventojus stebina savo organizuojamais renginiais, originaliomis idėjomis bei sumanymais.

Nuo „blusturgių“ iki filmų peržiūrų

Apie „Menų stotį“ mažeikiškiai išgirdo balandžio mėnesį. Tuomet buvo surengtas pirmasis „Stoties blusturgis“. Jau tada menininkų bendruomenę norintys suburti „Menų stoties“ iniciatoriai akcentavo, kad po senosios Mažeikių geležinkelio stoties stogu vyks daug ir įdomių dalykų.
Ir iš tiesų – birželį „Menų stotyje“ įvyko pirmasis oficialus koncertas. Į jį susirinkusių žiūrovų sielas šildė jauna, charizmatiška, jausminga ir išskirtinio balso savininkė atlikėja Migloko.
Visą šią vasarą mažeikiškiai, pasiilgę įdomesnių, originalesnių renginių – koncertų, filmų pristatymų ir peržiūrų, poezijos vakarų – skubėjo į senamiestį, į 141-uosius gyvavimo metus skaičiuojančią ir dabar naujam gyvenimui keliamą geležinkelio stotį.

Planuoja daug įdomybių

Mažeikiškiai, pabuvoję „Menų stoties“ organizuojamuose renginiuose, Aistę Jokubauskienę žino kaip daugelį kampų laikančią, visur spėjančią šios organizacijos projektų vadovę.
„Gyvename aktyviai. Toliau planuojame, organizuojame renginius. Kruopščiai renkamės, ką į juos kviesime. Norime pritraukti ir jaunimo, ir vyresnės kartos žmonių“, – tvirtino „Santarvės“ pašnekovė.
Džiazo, kino, poezijos vakarai, koncertai – tai renginiai, kurie jau įvyko. Tačiau planų ateičiai, artėjančiam rudeniui A. Jokubauskienė sako turinti daug ir įvairių.
Moteris galvoja apie turgelius, skirtus įvairių amatų puoselėtojams, ir apie edukacijas bei seminarus tiems žmonėms, kurie norėtų pasimokyti įvairių amatų, savo rankomis ką nors pasigaminti.

Viskas remiasi į pinigus

„Menų stoties“ renginiai – ne „popsiniai“, originalūs ir išskirtiniai. Pašnekovė sako, jog laikytis tokios krypties paskatino nuostata, jog mažeikiškiai yra pasiilgę kokybiškesnių, gilesnių savo prasme reginių.
„Esame būrys bendraminčių. Konfliktų dėl to, ką kviesti, o ko nekviesti koncertuoti, iki šiol nebuvo. Susirenkame, kalbamės, diskutuojame ir nusprendžiame“, – paaiškino projektų vadovė.
Tiesa, kokie atlikėjai kviečiami atvykti į Mažeikius, priklauso nuo to, kokio atlygio jie paprašo už savo koncertus.
„Mūsų šiuo metu niekas neremia. Tuos pinigus, kuriuos surenkame už bilietus, atiduodame atlikėjams. Kiekvienam renginiui prireikia vis kažko naujo. Pavyzdžiui, filmo peržiūrai reikėjo ekrano. Kaskart, žiūrėk, prisireikia vienokio ar kitokio laido ar dar ko nors. Ir visa tai – iš mūsų lėšų. Taigi, renkamės atlikėjus taip, kad atlygis jiems neviršytų planuojamo už bilietus surinkti biudžeto“, – kalbėjo A. Jokubauskienė.

Geležinkelio stotyje buriasi menininkų ir meno gerbėjų bendruomenė. Aistės JOKUBAUSKIENĖS nuotr.

Akstinas – žmonių susidomėjimas

Pašnekovė pasidžiaugė, jog kaskart renginiuose apsilanko vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių.
Jie prieina ir prie atlikėjų, ir prie renginių organizatorių. Priėję dėkoja, kalbina, domisi ateities planais. Būtent tas susidomėjimas, geri atsiliepimai ir tampa stimulu stengtis bei kantriai kurti Mažeikiuose tokią vietą, į kurią susirinkti galėtų menininkai ir menui prijaučiantieji.
Daugėjant lankytojų atsiranda ir vis naujų reikalų. Pavyzdžiui, po paskutinio renginio – „Garsinių peržiūrų“ ėmė aiškėti, kad pagrindinėje salėje jau ima trūkti sėdimų vietų. Reikia išspręsti ir šią problemą.

Amžiaus limitų nėra

Pasak A. Jokubauskienės, „Menų stotyje“ laukiami visi, nepaisant jų amžiaus ar kitų kriterijų.
„Renkasi įvairi publika – ir dar mokyklas lankantys jaunuoliai, ir trisdešimtmečiai, ir kur kas vyresni žmonės. Amžiaus limito tikrai nėra. Jau turime ir nuolatinių lankytojų“, – sakė pašnekovė.
Ji pabrėžė, kad ateityje planuojama rengti jaunimo mėgstamų grupių koncertus. Skleisdami informaciją organizatoriai ragins vyresnio amžiaus žmones labiau pasidomėti, ką groja konkrečios muzikos grupės. Kad atėję ir galbūt išgirdę ne tai, ko tikėjosi, nenusiviltų…
„Iki šiol visiems viskas buvo gana aišku. Buvo džiazo koncertas. Šio žanro muzikos klausosi ir jaunesni, ir vyresni. Koncertavo Darius Žvirblis, kurio kuriama muzika bei dainų tekstai yra intelektualūs, gilūs, keliantys egzistencinius klausimus. O juk tokie dalykai aktualūs įvairaus amžiaus publikai“, – mintimis pasidalijo A. Jokubauskienė.

Abipusis ryšys

Po „Menų stoties“ stogu glaudžiasi į jaunųjų menininkų grupę „Yatta“ susibūrę dvidešimt jaunuolių.
„Menų stoties“ iniciatorių ir jaunųjų menininkų grupės draugystė užsimezgė po Mažeikių viešojoje bibliotekoje vykusio renginio „Idėja+“. Jame savo veiklą pristatė mažeikiškės jaunimo organizacijos.
„Pakalbinome „Yatta“ jaunimą. Pasikvietėme pabendrauti. Įsikalbėjome, kad jie norėtų burtis pas mus. Kadangi esame „Menų stotis“, tai ir orientuojamės į meniškos sielos žmones – poetus, muzikantus, dainininkus, fotografus, dailininkus ir panašiai.
Stotyje skyrėme jiems patalpą su atskiru įėjimu, kurioje jie rengia savo susitikimus. Savo ruožtu „Yatta“ nariai savanoriauja renginių metu, padeda tvarkyti, remontuoti patalpas“, – apie užsimezgusią bendrystę pasakojo A. Jokubauskienė.
Jos nuomone, bendrystė auga ir stiprėja dėl to, kad stengiamasi įsiklausyti į visas nuomones. Ir dėl to, kad „Menų stotyje“ visi lygiaverčiai. Čia nėra vadovų, pavaldinių ar kitokio statuso žmonių.

Loreta Butkutė

2 Atsakymai į “Geležinkelio stoties pastate kuriasi nauja bendruomenė”

  1. Salomėja parašė:

    Senai reikėjo Mažeikiams ir rajono gyventojams tokios vietos.O vieta idealiai tinka. Sėkmės organizatoriams ir visiems kas ten kruta galvoja dirba iš idėjos

  2. hmm parašė:

    visada galvojau kad stoties paskirtis biski kitokia ……o traukiniuose kaules auginam ? Nes kaip kitaip ….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto