Gerai dirbantiems švietimo įstaigų vadovams – daugiau galimybių

Nuotr. iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos archyvo

Švietimo įstaigų vadovai, kurie po pirmosios penkerių metų kadencijos norės vėl pretenduoti į tas pačias vadovo pareigas kitoje švietimo įstaigoje, galės būti kviečiami dalyvauti atrankos pokalbyje dėl pareigų užėmimo be konkurso. Tokiam Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui trečiadienį pritarė Vyriausybė.

Šis papildymas aktualus buvusiems švietimo įstaigų vadovams, kurių veikla buvo įvertinta gerai ir labai gerai, bet jie dėl įvairių priežasčių nebedirba mokykloje, pavyzdžiui, išvyko gyventi kitur, įstaiga buvo reorganizuota ar pan.

Išėjusiems į pensiją buvusiems vadovams ši nuostata negalios.

Tai padės išlaikyti švietimo sistemoje gerai dirbančius vadovus. Savivaldybės, tokiu būdu organizuodamos vadovų atrankas, patirs mažesnių administracinių išlaidų ir laiko sąnaudų, valstybei sumažės išlaidos naujų vadovų mokymams ir jų kompetencijoms tobulinti.

Europos Komisijos, taip pat EBPO ekspertai ne kartą rekomendavo Lietuvai geriau panaudoti švietimo įstaigų vadovų, pasitraukiančių iš vadovavimo veiklos, potencialą, įtraukiant juos į mentorystės procesus, kvalifikacijos tobulinimo veiklas ir sudarant platesnes galimybes dirbti kitoje įstaigoje.

Šis Vyriausybės nutarimas įsigalios nuo jo priėmimo dienos.

Švietimo įstaigų vadovų kadencijos įvestos nuo 2018 m., konkursą laimėjęs švietimo įstaigos vadovas pareigas eina 5 metus. Jeigu kiekvienais metais jo veikla įvertinama labai gerai arba gerai, tuomet antrai 5 metų kadencijai jis gali būti paskirtas be konkurso.

Pabaigęs dvi kadencijas vadovas gali dalyvauti konkurse kartu su kitais kandidatais ir, jeigu laimi konkursą, gali eiti vadovaujančias pareigas toliau.
Parengta pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos  inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto