Geras pavyzdys: grožį kurti reikia patiems

Nuotr. autorės

Mažeikių mieste nėra tradicijos organizuoti gražiausiai tvarkomos daugiabučių ar gyvenamųjų namų aplinkos konkursų. Tačiau ir be jų gyventojai kaip išmanydami gražina savo gyvenamąją aplinką, o geru pavyzdžiu „užkrečia“ ir savo kaimynus.
Vienas iš pavyzdžių – Sedos gatvės 35-ojo daugiabučio kiemas. Čia gyvenantys iniciatyvūs ir darbštūs žmonės sako mąstantys taip: jei gyveni tame name ir jei nori, kad jo aplinka būtų graži, švari, reikia imti ir ją kurti, o ne laukti, kol kažkas tai padarys už tave.

Į „Santarvės“ redakciją paskambino ilgametis minėto daugiabučio namo gyventojas Algimantas Petkus ir pakvietė atvykti apžiūrėti namo aplinkos. Nuvykę pamatėme išpuoselėtus gėlynus, paįvairintus kompozicijomis iš akmenų bei medžio, tvarkingą aplinką, prižiūrėtus medelius. Tai namo gyventojų Laimutės ir Vaciaus Petrauskų bei Romos ir Algimanto Malinauskų pastangų rezultatas.
Mažeikiškis A. Petkus prisiminė, kad dar visai neseniai vaizdas šalia namo buvo visai kitoks: po langais, prie pat laiptinės vairuotojai statydavosi automobilius. Šaligatvis buvo duobėtas, o kai kada ant jo telkšodavo ir tepalų balos, o žengiant išsikraipiusiomis šaligatvio plytelėmis buvo galima ir koją išsisukti.
Pasak pašnekovo, tam, kad situacija prie namo imtų keistis, užteko į daugiabutį atsikraustyti dviem naujiems gyventojams – iniciatyviems ir darbštiems kaimynams Laimutei ir Vaciui.
Naujakuriai ėmėsi tvarkyti aplinką ir per metus vaizdas prie namo pasikeitė į gera.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Nuotr. autorės

3 Atsakymai į “Geras pavyzdys: grožį kurti reikia patiems”

  1. Anonimas parašė:

    Labai grazu!

  2. B. parašė:

    Nėra nieko, ko negalima pasiekti darbu.

  3. Erika parašė:

    Gerai kad parėjo,o taip ir būtų kaip navalos gyvenę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto