Gerumo akcijose – nebe pirma židikiškių šaulių karta

Nuotr. iš jaunųjų šaulių būrio archyvo

Židikiškiai jaunieji šauliai kiekvieną rudenį laikosi tradicijos – pririnkti rudens gėrybių ir jas nuvežti Žemaičių Kalvarijos ir Plinkšių globos namų gyventojams.

Pasiruošti – savaitė

Tradiciją spalį iš vaisius ir daržoves auginančių žmonių surinkti rudens gėrybes ir jas perduoti globos namams jaunieji židikiškiai puoselėja jau daug metų.

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunųjų šaulių būrio vadovė Gražina Mitkuvienė „Santarvei“ pasakojo, kad ši iniciatyva perduodama iš kartos į kartą – pavyzdžiui, šioje akcijoje jau dalyvavo kai kurių buvusių būrio narių vaikai.

„Tradicijos neapleidžiame ir neapleisime. Pasiruošimas jai vyko savaitę – rašėme skelbimus, derinome su seniūnija ir seniūnaičiais, vaikai apie akciją informavo savo kaimynus ir pažįstamus. Vien rudens lauko gėrybėmis neapsiribojame. Žmonės nori dalytis, jie aukojo pyragų, sūrių, medaus, saldainių“, – vardijo būrio vadovė.

Į šią gerumo akciją įtraukiami ne tik Židikų, bet ir Pikelių, Lūšės, Ruzgų, Ukrinų, Račalių, Renavo kaimų gyventojai. Pirmą kartą joje dalyvavo bugeniškiai.

Rezultatai viršijo lūkesčius

Prieš porą metų akcijos organizatoriai buvo pastebėję, kad žmonės darosi pasyvesni, tačiau dabar žmonių požiūris pasikeitė. Pernai gėrybių surinkti pavyko gerokai daugiau, o šiemet akcija viršijo visų lūkesčius – pasak G. Mitkuvienės, tai, matyt, lėmė geras derlius, nes itin gausiai buvo paaukota bulvių, kopūstų, morkų, cukinijų, moliūgų.

Nuotr. iš jaunųjų šaulių būrio archyvo
Nuotr. iš jaunųjų šaulių būrio archyvo

„Džiugina tai, kad vaikai ne tik aktyviai rinko rudens gėrybes, bet ir padėjo jas sukrauti į Mažeikių 801-osios šaulių kuopos vado Prano Trakinio suteiktą transportą, patys važiavo į globos namus, bendravo su jų gyventojais. Tai ne vienpusis ryšys – mūsų atvykimu džiaugėsi ir mūsų laukė įstaigų gyventojai, įteikė dovanėlių. Plinkšėse mums padovanojo nutapytą paveikslą, pavaišino sausainiais, Žemaičių Kalvarijoje – saldainiais ir arbata“, – pasakojo šaulių būrio vadovė, dėkodama visiems, kas prisidėjo prie šio puikaus židikiškių sumanymo.

Gerumo akcija neapsiriboja

Mokytoja neabejojo: reali pagalba, žmonių telkimas leidžia jauniesiems šauliams pajusti, kaip svarbu rūpintis kitais, koks malonumas yra duoti ir matyti dovanas gaunančiųjų džiaugsmą.

Nuotr. iš jaunųjų šaulių būrio archyvo

„Tokios gerumo akcijos moko vaikus gerbti ir vertinti senus žmones. Tai – ir gerumo dalijimas tiems, kuriems dėl įvairių gyvenimo aplinkybių jo labai trūksta, ir puiki pilietiškumo pamoka mūsų gimnazijos jauniesiems šauliams“, – akcentavo būrio vadovė.

G. Mitkuvienė pasakojo, kad kai kurios būrio mergaitės ėmė domėtis globos namuose dirbančių slaugytojų profesija, veikla, vasarą planuoja atvykti padirbėti jų padėjėjomis.

Šis gražus bendradarbiavimas tarp dviejų globos namų gyventojų ir židikiškių jaunųjų šaulių nenutrūksta.

Mokiniai jau pakviesti aplankyti Žemaičių Kalvarijos globos namus per Kalėdas, o jie į šventę paprastai atvyksta su muzikos mokytojo parengta koncertine programa. Kita viešnagė – Plinkšėse, kur visus paprastai pasitinka Kalėdų senelis su dovanomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto