Gimnazijoje – dainų šventė

Nuotrauka iš mokyklos archyvo

Atsiliepk dainoj – simbolinis šauksmas dainos bendrystei. Dar nuo tarpukario laikų Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje aktyvi užklasinės veiklos sritis – muzikavimas ir dainavimas. Čia veikė chorai, styginių, pučiamųjų instrumentų orkestrai, įvairių sudėčių estradiniai ir vokaliniai ansambliai.
Didžiuojamės, kad kompozitoriai Vytautas Klova, Konradas Kaveckas, žymus smuikininkas ir chorvedys Stasys Žukas, estrados dainininkė Jūratė Miliauskaitė yra buvę mūsų mokyklos mokiniai.
Aktyviai muzikuojama ir šiandien. Džiugina „Dainų dainelės“ laurai, kitų respublikinių ir tarptautinių konkursų pasiekimai. Suburtas mišrus vokalinis „Incanto“ ir vaikinų ansamblis „BROS“. Turime ir dainuojančių mokytojų kvartetą.
Brangindami ir puoselėdami praeities tradicijas, kuriame naujas. Šiemet pirmą kartą buvo surengta Mažeikių rajono bendrojo lavinimo mokyklų chorų, vokalinių ansamblių ir solistų dainų šventė „Atsiliepk dainoj“.
Tikimės, kad festivalis taps dar viena gražia gimnazijos tradicija. Į mūsų kvietimą atsiliepė Gabijos gimnazijos muzikos studija „Harmonija“ (vadovė Rima Relektienė), Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos barokinių fleitų ansamblis „Muzika vaikams“ bei dainos studija „Vizija“ (vadovė Inga Dvaržeckienė), Viekšnių gimnazijos mergaičių ansamblis (vadovė Regina Liaudanskienė), pradinių klasių mokinių chorai „Valančiukų organizacija“ (vadovės Violeta Gurskienė ir Henrita Kateivienė) bei „Skambėk, dainele!“ (vadovė Imeda Žilinskienė), Senamiesčio pagrindinės mokyklos muzikos mokytojų Natalijos Burbienės ir Karolio Černausko duetas, o taip pat ir jų parengtas ansamblis bei solistė, Pavasario pagrindinės mokyklos choras (vadovė Daina Petrikienė), Kalnėnų pagrindinės mokyklos choras „Draugiškieji šeštokai“ (vadovė Gena Gaižauskienė), Tirkšlių Juozo Vitkaus- Kazimieraičio pagrindinės mokyklos solistė ir ją parengusi mokytoja Virginija Letukienė, „Vyturio“ pradinės mokyklos Pop choras „Vieversys“ (vadovė Bernadeta Jarmoškienė ).
Iš viso šventėje dalyvavo per 200 jaunųjų dainorėlių. Šventę vainikavo bendra finalinė Gyčio Paškevičiaus ir Erikos Drungytės daina „Mano kraštas“.
Džiugu, kad savo krašte turime tiek dainuojančių vaikų ir puikių muzikos mokytojų. Dėkojame visiems atvykusiems į šventę ir tikimės, kad kitais metais vėl pavyks atsiliepti dainoje.
Laimonas TERASIUS,
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto