Gimnazijoje – Lietuvos 100-mečiui dedikuota konferencija

Autorės nuotr.

Šiandien Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje vyko respublikinė konferencija „Valstybės atkūrimo šimtmetis iš šiandienos perspektyvos“.
Į gimnaziją skaityti pranešimų atvyko didžiausių Lietuvos universitetų mokslininkai. Konferencijos pranešėjų klausėsi ir būrys mūsų rajono mokyklų atstovų.

Į konferenciją atvykusius svečius sveikinusi gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė sakė, jog Lietuvos šimtmetis visus išbandė, tačiau sutvirtino. Ir vis tik iš praėjusio šimtmečio – tuo metu gyvenusių žmonių, jų nuveiktų darbų – šiandien yra ko pasimokyti.
Konferencijoje dalyvavusiems gimnazistams, švietimo įstaigų atstovams pasiūlyta išklausyti pranešimų apie tai, kuo mes, lietuviai, galime didžiuotis.
Konferencijoje aptarti du nepriklausomos Lietuvos dešimtmečiai. Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas, akademikas Eugenijus Jovaiša skaitė du pranešimus. Viename jų buvo paliesti mokyklų bendruomenei itin svarbūs švietimo strategijos ir politikos klausimai. Kitas akademiko pranešimas – „Aisčiai baltų kalbų kontekste“.
Viekšnių kraštą išgarsinusių brolių Biržiškų ir lietuvių kalbos sąsajas gvildeno Klaipėdos universiteto profesorė Roma Bončkutė. Vilniaus universiteto docentas Naglis Kardelis pristatė pranešimą „Lietuvą sauganti ir kurianti atmintis“.
Pranešimus skaitė ir mažeikiškiai gimnazistai, jų mokytojai, muziejaus atstovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto