Gimnazijoje svečiavosi mokytojai iš Ispanijos

Nuotr. iš Merkelio Račkausko gimnazijos archyvo

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje pagal Erasmus+ projektą dvi dienas viešėjo keturi mokytojai iš Velez-Malagos (Ispanija). Mokytojų tikslas buvo susipažinti su Esperanto kalbos dėstymo metodika ir patirtimi, stebėti tarptautinės Esperanto ir anglų kalbos pamokas, patyrinėti šių kalbų mokymosi tarpusavio sąveiką.
Kolegos iš Ispanijos susitiko ir su lotynų bei rusų kalbos mokytojomis. Tarp mokytojų ispanų yra anglų kalbos, filosofijos, pilietinio ugdymo, istorijos mokymo specialistų, todėl jie dalyvavo etikos pamokose, domėjosi Konstitucijos egzaminu, istorijos dėstymu Lietuvoje. Svečiai tikisi, kad ir ateityje su mūsų gimnazija turės bendrus Erasmus+ projektus.
Ispanams mokytojams mūsų mokykla padarė labai gerą įspūdį, pamokos ir pokalbiai padėjo jiems suvokti, kad mūsų gimnazijoje užsienio kalbų mokymas yra aukšto lygio, mokytojai dirba naujais ir šiuolaikiniais metodais, o mokiniai aktyvūs. Ypač juos nustebino galimybė vidurinėje mokykloje ugdyti saviraišką mokantis dailės, muzikos, šokio ir technologijų. Susidomėjimas mokinių darbais, esančiais mokykloje, buvo toks didelis, kad aplankėme ir miesto muziejuje veikiančią technologijos pamokose mokinių sukurtų darbų parodą.

Nuotr. iš Merkelio Račkausko gimnazijos archyvo

Smagu, kad šį kartą Erasmus+ projektas yra vykdomas dviem darbinėmis kalbomis: Esperanto ir anglų. Projekto iniciatorius ispanus, be mūsų mokyklos, jau priėmė mokykla Italijoje ir jų dar laukia vizitai į Prancūziją bei Vengriją. „Esperanto Komunikado“ projektas dar kartą įrodė, kad Esperanto yra tikrai tarptautinė kalba, jungianti šalis ir žmones. Tikiuosi, kad šis pabendravimas su svečiais motyvuos Esperanto kalbos būrelio narius toliau mokytis ir įsijungti į esperantininkų judėjimą.
Gražina OPULSKIENĖ
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos Esperanto kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto