Gimnazijos bendruomenė prisiminė mokyklos įkūrėją

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenė rinkosi į popietę, skirtą mokyklos įkūrimui ir Merkeliui Račkauskui atminti.

Knygą sudarė vaikaitis

Gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Roma Žilinskienė „Santarvę“ informavo, kad ši popietė – tai tęstinių renginių ciklo dalis, kurios metu pristatyta Merkelio Račkausko atsiminimų knyga „Užrašai. Dvidešimt metų (1885–1905) Žemaitijos užkampy“.
Knygos sudarytojas ir parengėjas – M. Račkausko vaikaitis, rašytojas, literatūrologas Tomas Venclova. Leidinyje pateikta nemažai nuotraukų iš dailininko Andriaus Cvirkos, kito vaikaičio, asmeninio albumo.
Gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė priminė dalyviams M. Račkausko vaidmenį gimnazijos istorijoje ir jo „Užrašų“ svarbą. Knygą pristatė, apie jos išskirtinumą, ypatybes kalbėjo lietuvių kalbos mokytoja Laima Skabickienė.

Prisiminė ir kitus auklėtinius

M. Račkauskas 1923–1927 metais su šeima – žmona ir trimis vaikais: Vytautu, Marija ir Eliza – gyveno Mažeikiuose. Sakoma, kad name prie dabartinio turgaus. Marija, žinoma dailininkė, buvo Petro Cvirkos žmona, o Antanas Venclova vedė Elizą. Jų sūnus T. Venclova dar 1977 metais emigravo į JAV.
Mokytoja Ona Kelpšienė papasakojo apie M. Račkausko asmenybę, jo, kaip klasikinių kalbų specialisto, indėlį bei veiklą, savo pasakojimą iliustravo nuotraukomis iš atsiminimų knygos.
Popietės dalyviai stebėjo Martyno Januškos parengtą poetinę-muzikinę kompoziciją. Joje skambėjo įvairių kartų buvusių mokinių (gimnazistų) kūryba.
Koncertavo buvęs mokinys, poetas, dailininkas, mokyklos himno autorius Stanislovas Žebrauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto