Gimnazistai dalyvavo ekskursijoje po inžinerinių sričių įmones

Nuotr. iš mokyklos artchyvo

Mažeikių Gabijos gimnazijos I–III klasių mokiniai (25 gimnazistai) dalyvavo projekte „Ateities inžinieriai“ Vilniuje. „Ateities inžinieriai“ – tai 9–12 klasių moksleivių profesinio orientavimo ekskursijų ciklas į inžinerinių sričių įmones. Ekskursijų metu moksleiviai aplanko dvi įmones ir universitetą. Ekskursijų organizatoriai – VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir programos „Kurk Lietuvai“ projektų vadovai.
Ekskursijos metu mokiniai aplankė BARCLAYS banką. Tai didžiulis Jungtinės Karalystės bankas, kuris pasaulyje jau veikia apie 300 metų ir turi 120 tūkstančių darbuotojų. Vilniuje šiame banke dirba 1200 darbuotojų. Lietuvoje BARCLAYS bankas – tai didžiulis informacinių technologijų centras, kuris priima daug techninių sprendimų, taiko naujoves, kuria techninius produktus ir siūlo juos šio banko padaliniams visame pasaulyje.
Gimnazistai čia susipažino su įvairiomis informacinių technologijų pritaikymo sritimis, su meinfreimo (didžiojo kompiuterio) pritaikymo galimybėmis, su darbo specifika šiame banke, su darbuotojų socialinėmis garantijomis, o taip pat išklausė paskaitą apie CV rašymą ir pasiruošimą darbo pokalbiui – interviu.
Antroji šios dienos stotelė buvo Lietuvos akcinė bendrovė „Telecentras“. Čia mokiniai buvo supažindinti su televizijos ir radijo laidų retransliavimu, įvairiomis rizikomis. Gimnazistai turėjo galimybę apsilankyti televizijos bokšto rūsyje įrengtame moderniame duomenų centre. Susipažino su jo infrastruktūra, įrenginiais, kurie užtikrina visų Telecentro paslaugų – duomenų saugyklos, radijo ir televizijos programų siuntimo, telefonijos, interneto MEZON – kokybišką ir nepertraukiamą teikimą. Gimnazistams dar kartą buvo akcentuota, kad informacinių technologijų darbuotojų ateityje reikės dar daugiau ir ragino rinktis šias studijas.

Nuotr. iš mokyklos artchyvo

Trečioji aplankyta vieta – VGTU elektronikos fakulteto kompiuterijos ir ryšių technologijų katedra. Čia katedros vedėjas Algirdas Baškys supažindino mokinius su šio fakulteto studijų programomis, pasidžiaugė studentų pasiekimais, kalbėjo apie kibernetinių tinklų saugumą, pramoninius kompiuterius, kompiuterinių sistemų specialistų darbą, mikro ir nanotechnologijas, skaitmeninius įtaisus, programavimo kalbas. Jis teigė, kad praktiškai visi universiteto absolventai susiranda darbą. Po to dėstytojas Nerijus Paulauskas pateikė mokiniams praktinių užduočių – eksperimentų, kuriuos gimnazistai turėjo atlikti ir pademonstruoti savo programavimo sugebėjimus.
Džiugu, kad mokiniai su paklausiausiomis ateities specialybėmis, būsimiems profesionalams reikalingais igūdžiais bei kompetencijomis gali susipažinti ne vartydami lankstinukus, o lankydamiesi įmonėse, susitikdami su šių specialybių darbuotojais.
I.LIUBAVIČIENĖ,
Gabijos gimnazijos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto