
Nuotrauka iš asmeninio archyvo
Balandžio 2–10 dienomis 24 gimnazijos moksleiviai ir 3 juos lydėjusios mokytojos leidosi į konkurso „Euroscola“ metu laimėtą kelionę į Europos Parlamentą Strasbūre. Net ir žinodami, jog laukia nelengva, ištvermės reikalaujanti ir valandų valandas trunkanti kelionė autobusu bei tūkstančiai kilometrų, kuriuos reikės įveikti, gimnazistai į kelionę leidosi kupini entuziazmo bei geros nuotaikos.
Kelionė autobusu, nors ir vargina, vis dėlto turi savų pranašumų – šitoks keliavimo būdas leidžia aplankyti pakeliui esančius žymius objektus bei lankytinas vietas. Džiugu, jog jų aplankėme išties nemažai. Didelį įspūdį daugumai paliko vienas gražiausių Vokietijos miestų Dresdenas, kuris, nors ir smarkiai nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą bombardavimo metu, buvo atstatytas ir iki šiol žavi kiekvieną ten apsilankiusį. Būdami Dresdene turėjome galimybę apsilankyti garsiuosiuose Cvingerio rūmuose. Čia gėrėjomės Senųjų meistrų paveikslų galerijos Europos Senųjų meistrų darbų kolekcija, Meiseno porceliano ekspozicija. Susiskirstę į grupeles ieškojome žymiausių kūrinių, tarp kurių puikuojasi ir žymusis Rafaelio šedevras „Siksto Madona“. Vaikščiodami po miestą gėrėjomės turtinga bei akį žavinčia miesto architektūra ir net pavasariško lietučio užklupti nusprendėme, jog vieno įstabiausių Vokietijos miestų vardą Dresdenas gavo pelnytai.
Kitas objektas, kurį visi nekantravo išvysti, buvo Noišvanšteino pilis Vokietijoje. Ji buvo pastatyta Bavarijos karaliaus Liudviko II iniciatyva XIX a. pabaigoje. Akis paganyti tikrai buvo kur: pilis pastatyta ant Bavarijos Alpių kalvos, tai suteikia piliai didybės bei išskirtinumo, patį statinį puošia bokštai bokšteliai, kurie, rodos, remia dangų, o ekstravagantiškas bei prabangus pilies interjeras leidžia pasinerti į tuos laikus, kuriais pilis buvo pastatyta. Keletas keliavusiųjų prisipažino, jog pamatyti šią pilį svajojo jau senokai. Kas gali būti geriau nei išsipildžiusios svajos?
Svarbiausias kelionės tikslas, žinoma, buvo Prancūzijos miestas Strasbūras bei jame įsikūręs Europos Parlamentas. Kai kuriems Strasbūre teko lankytis jau antrą kartą, tačiau verta pripažinti, jog Strasbūras – vienas iš miestų, į kuriuos sugrįžti norisi ne kartą ir ne du. Tuos, kurie mieste lankėsi pirmą kartą, sužavėjo ne tik vokiškos ir prancūziškos kultūros dvasia, miesto savitumas, Ilio upė, kuria plaukiant atsiveria nuostabūs Strasbūro vaizdai, bet ir Elzaso regiono sostinės pasididžiavimu laikoma Notre Dame katedra. Turbūt visi sutiks, jog jauki miesto atmosfera leidžia kiekvienam miesto svečiui įsilieti į miesto gyvenimą.
Balandžio 7-ąją visi praleidome Europos Parlamente vykusioje „Euroscola“ dienoje. Į ją atvyksta moksleiviai iš visų Europos Sąjungos šalių ir, užėmę europarlamentarų vietas, imituoja jų darbą. Čia vyksta susitikimas su Europos Parlamento nariu, kurio metu galima užduoti klausimų apie Europos Sąjungą, jos veiklą, politiką. Dalyviai, susiskirstę į komitetus, dalyvauja debatuose įvairiomis temomis, rengia pasiūlymus. Vėliau šie pasiūlymai svarstomi visame plenariniame posėdyje, kur „Euroscolos“ dalyviai sprendžia, priimti juos ar atmesti. Jie balsuoja naudodamiesi EP elektroninio balsavimo sistema.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo
Pietų pertraukos metu vykstantis „Eurogame“ žaidimas leidžia ne tik tobulinti savo komunikacinius gebėjimus anglų kalba, bet ir užmegzti pažintis su bendraamžiais iš įvairių šalių, kadangi komandą sudaro dalyviai iš 4 skirtingų šalių. Su Europos Sąjunga susiję klausimai pateikiami visomis oficialiomis ES kalbomis, tad atsiranda galimybė pagilinti turimas žinias. Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog du mūsų gimnazijos mokiniai – Edvinas ir Gedas – su savo partneriais iš kitų šalių pateko į nuotaikingą „Eurogame“ finalą, kuriame buvo apdovanoti atminimo dovanomis. Šio žaidimo finalu ir baigėme savo įsimintiną dieną Europos Parlamente.
Dar viena šalis, aplankyta kelionės metu, buvo Liuksemburgas. Itin aukštu pragyvenimo lygiu bei išvystytu finansų sektoriumi garsėjančios šalies sostinė taip pat paliko gerą įspūdį. Tai miestas, kuriame harmoningai persipina viduramžių kultūra bei šių dienų modernumas.
Įspūdžių bei teigiamų emocijų, kurių įgijome kelionės metu, aplankytų miestų ir miestelių tikrai gausu, juos aprašyti prireiktų ne vieno puslapio. Keletas gimnazistų panoro pasidalinti savo mintimis apie ekskursiją. Štai ketvirtokas Šarūnas, kuriam teko garbė pabūti Aplinkosaugos ir atsinaujinančios energijos komiteto pirmininku, teigia, jog jam ši kelionė suteikė galimybę susirasti naujų draugų bei padrąsino padaryti tai, ką anksčiau vargu ar būtų išdrįsęs padaryti – moderuoti diskusiją globaliais ir aktualiais klausimais anglų kalba, kalbėti viešai 700 žmonių – moksleivių, jų mokytojų bei Europos Parlamento darbuotojų – auditorijai. Antroką Igną, kuriam nusišypsojo laimė tapti Jaunimo nedarbo komiteto kalbėtoju, sužavėjo oficiali, darbinga Europos Parlamento atmosfera bei galimybė reikšti savo ir komiteto idėjas visam Europos Parlamentui. Ignas neslepia, jog pakeitė savo požiūrį į daugelį dalykų ir per žingsnelį priartėjo prie Strasbūro, kuriame biurokratai sprendžia visai Europai aktualias problemas.
Žinomas amerikiečių rašytojas Markas Tvenas yra pasakęs: „Kelionės yra priešnuodžiai prietarams, aklam prisirišimui ir siauram mąstymui.“ Belieka pritarti rašytojui ir pridurti, jog tokios galimybės skatina ne tik pažinti mus supantį pasaulį, plėsti savo akiratį, suvokti, kokių tikslų turėtume siekti, bet ir pažinti pačius save.
Kotryna NARKUTĖ,
II b klasės mokinė