Gimnazistai pristatė baltiškų rūbų kolekciją

Savo pačių sukurtus ir pasiūtus baltų rūbus pademonstravo Merkelio Račkausko etno studiją lankantys gimnazistai. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikių muziejaus kolektyvas besidominčius literatūra bei baltiškosiomis tradicijomis ketvirtadienį pakvietė į „Sambūrį Lietuvos galulaukėje“.
Jame vyko ir Romualdo Granausko parašytų knygų paroda, ir pašnekesys „Būti su Romualdu Granausku“, ir baltiškų rūbų pristatymas, ir paskaita apie liaudies, mėgėjų meno sampratą bei kičą.

Geriausia – nebūtinai sostinėje

Muziejininkė Jūratė Miliauskytė, pristatydama, kas vakaro metu laukia atėjusių žiūrovų, nesutiko su nuostata, kad tai, kas įdomu bei neįprasta, vyksta tik sostinėje. Jėgas suvieniję Mažeikių muziejaus, viešosios bibliotekos darbuotojai bei Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenė surengė įvairialypį renginį meno bei literatūros mėgėjams.
„Nors ir esame Lietuvos galulaukė, pakraštys, kur, atrodytų, už mūsų jau tik broliai latviai,  jauskimės, kad esame centre. Čia, kur susikerta trijų genčių teritorijos, turėtų būti įvykių centras“, –kalbėjo J. Miliauskytė.
Muziejininkės susirinkusiems pristatė pačių muziejininkų rankomis pasiūtus ir dar niekam nerodytus autentiškus kuršių, žemaičių ir žiemgalių rūbus. Po to pakvietė pasižiūrėti Merkelio Račkausko gimnazistų bei technologijų mokytojos Almutės Valtienės sukurtos baltiškų rūbų kolekcijos.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Gimnazistai pristatė baltiškų rūbų kolekciją”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    gabija atgyvena

  2. klausimas parašė:

    Kas geresni? Žmonės, Mažeikiečių vaikai, ambicijos ar vienas kitų žeminimas.

  3. Švitrigaila parašė:

    Šaunuoliai Račkausko gimnazistai! Bet Gabija visada bus geriau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto