Gimnazistų sukurtam filmui skirtas aukščiausias įvertinimas

Mokiniai buvo apdovanoti diplomais, medaliais ir piniginėmis premijomis. Algirdo VILKO nuotrauka

Praėjusį ketvirtadienį Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo Plungės „Saulės“ gimnazijos bei čia veikiančio Tolerancijos centro surengtame respublikiniame litvako Ronaldo Harvudo vardo mokinių meninės raiškos konkurse „Holokaustas Europoje ir Lietuvoje“.
Konkurso vertinimo komisija gimnazistams iš Mažeikių – Mantui Diemontui ir Manfredui Radziui – skyrė pirmąją vietą už jų sukurtą dokumentinį filmą. Gimnazistų vadovai – mokytojai Algirdas Vilkas ir Silva Paulauskienė.
Mokytojos Astos Milėškienės mokinė Kotryna Jokšaitė laimėjo antrąją, o Gintarė Grigalytė – trečiąją vietą.
Mokiniai buvo apdovanoti diplomais, medaliais ir piniginėmis premijomis.
Apie konkursą „Santarvei“ pasakojo gimnazijos biologijos mokytojas, kraštotyrininkų būrelio vadovas Algirdas Vilkas.

– Šį konkursą gimnazija organizuoja jau dešimtus metus, todėl jubiliejinėje šventėje sulaukta garbių svečių. Konkurso renginio globėja – Izraelio valstybės ambasada Lietuvoje. Partneriai ir rėmėjai – Plungės rajono savivaldybė, Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondas.
R. Harvudo mokinių meninės raiškos konkursas – tęstinis ir jau dešimtus metus vykstantis renginys. Šio renginio pagrindinė idėja – siekimas, kad jaunas žmogus suprastų tolerancijos temos svarbą bei aktualumą ir tai jį skatintų mąstyti ir kurti.
Ronaldas Harvudas menininko karjerą pradėjo kaip aktorius, o dabar jis – pasaulinio garso romanų, novelių, pjesių, kino scenarijų autorius, „Oskaro“ premijos laureatas už scenarijų filmui „Pianistas“. Rašytojas šiuo metu gyvena Londone.
Iš Plungės kilęs jo tėvas prieš Antrąjį pasaulinį karą emigravo į Pietų Afrikos Respubliką. 2005 metais R. Harvudas pirmą kartą aplankė tėvų žemę ir didžiuojasi savo plungietiška kilme. Jis kartu su klasės draugu Abeliu Levitu iš Izraelio, kurio šaknys yra taip pat Plungėje, siekdami aktualizuoti Holokausto aukų atminimą bei nusikaltimų žmogiškumui prevenciją, įsteigė premiją – 1000 eurų, kuri paskirstyta geriausiems kūrybiniams darbams, atsižvelgiant į meniškumą, dalyvių skaičių, apimtį, įdėtą darbą, originalumą.
Konkursui buvo pasiūlytos kelios temos: „Žydų gyvenimas Europoje ir Lietuvoje prieškaryje“, „Holokaustas Lietuvoje ir Europoje“, „Ideologijų padariniai ir šiuolaikinė visuomenė“. Kiekviena iš šių temų dar buvo suskirstyta į smulkesnes potemes.
Konkursui buvo galima pristatyti pranešimus, publicistinius rašinius, originaliąją kūrybą (prozą, poeziją, dramą), įvairios technikos dailės kūrinius, spektaklius, dainas, fotografijų parodas, trumpametražius vaidybinius ar dokumentinius filmus, autentiškus prisiminimus ir kt.
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokiniai konkursui pristatė dailės kūrinius ir trumpametražį dokumentinį filmą „Mažeikių žydų bendruomenę prisimenant“.
Džiaugiamės, kad visi mūsų gimnazijos mokinių darbai buvo gerai įvertinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto