Gimnazistui – P. Vileišio premija

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) nusprendė Petro Vileišio vardinį apdovanojimą šiemet skirti Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos trečios klasės mokiniui Simui Kontrimui.

Petras Vileišis (1851–1926) – ryški Lietuvos atgimimo istorinė asmenybė, itin išsilavinęs žmogus, talentingas inžinierius, kovotojas už carinės Rusijos uždraustos lietuvių spaudos laisvę, Lietuvos valstybingumo žadintojas ir didžiulė atrama to laikmečio lietuviškajai inteligentijai.
Norėdama pagerbti P. Vileišį bei pakviesti Lietuvos žmones puoselėti šio iškilaus lietuvio atminimą, 2003 m. LPK įsteigė jo vardo nominaciją ir kasmet skiria keturis apdovanojimus. Viena iš nominacijų skirta moksleiviui. Kaip teigiama nominacijos apraše, apdovanojimas skiriamas už pastangas ugdytis verslumo mąstyseną, o taip pat – dėmesį Lietuvos istorijos paveldui, aukštą pilietinės pareigos ir atsakomybės supratimą, visuomeninę veiklą.
2016–2017 m. apdovanojimai buvo įteikti Vilniaus licėjaus ir Kauno Saulės gimnazijos moksleiviams.
P. Vileišio skulptūrinis portretas bei vienkartinė piniginė 600 eurų premija mažeikiškiui S. Kontrimui bus įteikta gruodžio 13 d. Energetikos ir technikos muziejuje vyksiančiose iškilmėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto