„Gintarėlio“ ugdytiniai Spaudos atgavimo dieną minėjo kūrybingai

Nuotrauka iš darželio archyvo

Lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ paminint Lietuvos spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vyko vaikų ir pedagogų konferencija.
Šventinį renginį pradėjo laikinai einanti direktorės pareigas Saulė Sadauskienė, ji pasveikino visus susirinkusius svečius, pasidžiaugė atvykusiais vaikais, pedagogais iš kitų darželių.
Pasakų Fėja (Esmeralda – dailės mokytoja) nuteikė visus kūrybinės improvizacijos ir sceninės kultūros laisvei, skatino visus tą rytą bendrauti ir bendradarbiauti pasakų pagalba. Šventę tęsė 4 metų Rusnės (savos kūrybos) šokis.
Konferenciją vedė dvi darželio auklėtojos ir vaikai – 7 m. Ugnė ir 7 m. Lukas. Anot jų, pasaka pati įdomiausia, sudėtingiausia ir daugiausia galvosūkių kelianti liaudies kūrybos dalis, kur išmonė įgauna neišmatuojamą erdvę, kur kuriamas ypatingo patrauklumo ir įdomumo pasaulis, tariant jau pirmuosius žodžius – „Seniai seniai“…
Džiaugėmės lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mergaičių ant šviesos stalo su smėliu piešiama pasaka „Švaraus miško gyventoja“, kuri visus sužavėjo savo idėja ir paslaptingumu. Išraiškingai ir emocingai savo pasaką „Vabalas Amaras“ pateikė lopšelio-darželio „Žilvitis“ vaikai. Su gilia išmintimi ir moralu buvo pristatyta lopšelio-darželio „Buratinas“ vaikų kurta pasaka „Medžių ginčas“. O lopšelio-darželio „Bitutė“ vaikai ir jų auklėtoja nukėlė mus į žydinčią, medumi kvepiančią gėlių pievą, kurioje vyko „Bitutės Žu-Žu-Žu“ istorija. Visos šios pasakėlės sugulė į bendrą knygą: „AUGAME SU PASAKA“.
Renginį nuspalvino 6 m. Nato deklamuojamas eilėraštis „Pasakos“. Visi kartu su lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ansambliu dainavome dainą „Čia gyvena pasakėlė“.
Norėjosi, kad vaikai ugdytųsi kūrybinius ir vaidybinius gebėjimus, originaliai panaudotų įvairias teatrines priemones, vaidindami patirtų dvasinį pakilimą, džiaugsmą, suprastų tas vertybes ir idealus, kuriuos akcentuoja kurdami, lavintų estetinį skonį ir atmintį, ugdytų pagarbą laisvam lietuviškam žodžiui, savo kalbai.
Jūratė GINTALIENĖ,
Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto