„Gintarėlyje“ – Vasario 16-osios renginys

Asmeninio archyvo nuotr.

Ketvirtadienio rytą lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ į muzikos salę rinkosi vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių ugdytiniai, dainuodami dainą „Užaugau Lietuvoj –
šalelėj mylimoj…“.
Visi, pagarbiai nusiteikę, išklausė „Tautišką giesmę“.
Auklėtoja Simona pradėjo šventę žodžiais apie Lietuvą, auklėtoja Jūratė pristatė šio renginio komisiją (tai – mūsų darželio vaikų tarybos nariai), kurie stebės ir išsakys savo nuomonę apie šventėje girdėtus skaitovų eilėraščius ir kitus lietuvių liaudies tema atliekamus kūrinius, skirtus Lietuvai.
O auklėtoja Eugenija supažindino vaikus su Lietuvos žemėlapiu, kuris buvo išmargintas spalvotais užduočių lapeliais. Auklėtoja Jūratė pakvietė vaikus dainai „Lietuva – mano šalelė“, o po smagios dainos auklėtoja Eugenija skelbė ir kvietė vaikus prie žemėlapio pirmoms užduotims įminti.
Klausimai buvo pateikti apie Lietuvos kraštovaizdį, istoriją, simbolius, tradicijas. Užduotis prie žemėlapio keitė muzikiniai vaikų atliekami kūriniai, skaitovų eilėraščiai. Tai – 12 grupės ugdytinės Neidos išraiškingai skaitomas eilėraštis „Sparnai“, 10 grupės emocionalus Kristupo eilėraštis „Gimtinės keliu“, 6 grupės dviejų auklėtinių Ugnės ir Gabrielės eilėraštis „Lietuva“. Nuostabiai skambėjo 8 grupės ugdytinių Ievos ir Modesto deklamuojamas eilėraštis „Gimtieji žodžiai“, visus
sujaudino Dovydo eilėraštis „Tėvynė“ ir Austėjos „Gražiausias žiedas“. Salėje sėdinčius vaikus nustebino nuotaikingas 8 grupės vaikų Davidės ir Dovydo paruoštas liet. liaudies pasikalbėjimas: „Kur joji Jonai?“.
Skaitovų konkursą užbaigė 6 grupės vaikų: Aido, Mėjos ir Gvido eilės „Mano čia šalis“.
Visų dėmesį sutelkė darželio bendruomenės kurtas edukacinis video filmas „Mes mylime Lietuvą“.
Renginio metu girdėjome ne tik eiles, bet ir muzikinius pasirodymus. Salėje skambėjo dainos: „Lietuva – mano šalelė“, kurią atliko 6 grupės auklėtiniai, o mažasis solistas Dovydas mums žemaitiška tarme padainavo liet. liaudies dainą „Kukutis“, 8 grupės vaikai nuotaikingai atliko dainą „Į mišką ėjau, berželį kirtau…“. Šokti visiems kartu norėjosi su 10 grupės vaikais, kurie atliko muzikinį pasirodymą „Tu girele Lietuvos“.
Ne mažiau emocionalus buvo ir 12 grupės šokis „Mes lietuvaičiai“.
Skaitovų konkurso dalyvius aptarė darželio vaikų tarybos narių komisija. Visiems skaitovams buvo įteiktos dovanėlės – laisvės drugeliai.
Auklėtoja Jūratė pristatė naują Vinco Kudirkos knygą – „Tautiška giesmė“, kurią
vaikai ras darželio bibliotekoje.

„Gintarėlio“ lopšelio-darželio auklėtojos

Asmeninio archyvo nuotr.

One Reply to “„Gintarėlyje“ – Vasario 16-osios renginys”

  1. Dalia parašė:

    Gal antradienio rytą, o ne ketvirtadienio? Visgi ketvirtadienis dar neatėjęs :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto