Girtas kelyje – visuomenės problema

Per pastaruosius penkerius metus vidutiniškai kiek daugiau kaip du šimtai neblaivių vairuotojų mūsų rajone patenka į pareigūnų rankas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nuo penktadienio iki trečiadienio mūsų rajone į pareigūnų rankas pakliuvo septyni neblaivūs vairuotojai. Du iš jų įvykdė avarijas. Ši statistika liudija, kad nei prevencinės priemonės, nei sugriežtintos bausmės „neprisibeldžia“ iki vairuotojų girtuoklių sąmonės. Tuo labiau, kad kai kurie kelių „ereliai“ į pareigūnų akiratį patenka jau ne pirmą kartą.
Kaip teigia saugaus eismo specialistai, į šią problema reikia žiūrėti kompleksiškai.

Įspūdingas baudų sąrašas

Penktadienio vakarą policijos ekipažas į vieną Pavenčių gatvės kiemų buvo atvykęs aiškintis techninio įvykio aplinkybes. Prie atvykusių pareigūnų pribėgo vaikinas ir pranešė, kad gatvėje avariją ką tik sukėlė neblaivus vairuotojas.
Policininkai nustatė, kad automobilį „VW Passat“ vairavęs 49-erių metų Knabikų gyventojas V. K.  nepasirinko saugaus greičio ir trenkėsi į priekyje važiavusį bei kieman pasukusį automobilį „Mitsubishi Galant“.
Avarijos kaltininkas policijai teigė išgėręs sidro ir važiavęs į kapines. Matyt, sidro būta itin stipraus – pareigūnai avarijos kaltininkui nustatė 2,51 promilės girtumą.
V. K ne pirmą kartą išgėręs susitinka su kelių policijos pareigūnais, knabikiškio nusižengimų sąrašas įspūdingas: 2005 metais už vairavimą neblaiviam jam skirta 2 000 litų bauda, po metų už tą patį pažeidimą – 3 000 litų bauda ir vairuotojo pažymėjimo netektis trejiems metams, 2009 m. –
2 000 litų bauda ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas dvejiems metams, dar po poros metų – 20 parų areštas ir automobilio konfiskacija.

Susišnekėti nepavyko

Trečiadienis Mažeikiuose ir vėl prasidėjo avarija, kurios pagrindiniai veikėjai – neblaivūs vyriškiai.
Apie pusę aštuonių ryto specialiosioms tarnyboms buvo pranešta, kad Kurmaičiuose nuo kelio nuvažiavo ir apsivertė automobilis „Audi 100”.
Ugniagesių gelbėtojų pagalbos neprireikė, o policininkai sulaikė du vyriškius, kurie sukiojosi prie apvirtusio automobilio. Vienam iš jų buvo suteikta medicininė pagalba, po to vyriškis perduotas  pareigūnams.
Abiems avarijoje dalyvavusiems rajono gyventojams nustatytas girtumas: mašinos savininkui 51-erių metų R. K. – 2,22 promilės, J. J. – 1,79 promilės.
Policijos pareigūnams su avarijos dalyviais buvo sunku susikalbėti – jie abu teigė neatsimenantys, kaip įsėdo į automobilį…

Susitikti su pareigūnais – ne naujiena

Laimei, kiti girti kelių „ereliai“ į policijos rankas pakliuvo nespėję sukelti eismo įvykių. Trys neblaivūs vairuotojai su pareigūnais „pabendravo“ šeštadienį. Visų rajono gyventojų susidūrimas su teisėsauga  – ne naujiena nei stikliuko mėgėjams, nei kelių policininkams.
Pažymėtina ir tai, kad į neblaivių eismo taisyklių pažeidėjų sąrašą nebe pirmą kartą patenka ta pati dama. Ketvirtą valandą po pietų Tirkšliuose pareigūnai sulaikė 41-erių metų R. S., kuri vairavo automobilį „Audi 100 Avant”. Moteris vairavo neturėdama vairuotojo pažymėjimo ir policininkams paaiškino, kad gėrė sidro. Tai patvirtino ir alkoholio tikrintuvas – R. S. užfiksuotas 0,73 promilės girtumas.
Ši vairuotoja per mėnesį nusikalsta jau antrą kartą – spalio 1-ąją jai už vairavimą neblaiviai buvo skirta 579 eurų bauda, o vairuotojo pažymėjimas atimtas dvejiems metams.

Visas straipsnis – ketvirtadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Girtas kelyje – visuomenės problema”

  1. Z parašė:

    Visuomenes problema- alkoholio 40% pardavimas visa para, degalinese, sekmadieniais maisto parduotuvese!

  2. Mazeikietis parašė:

    Kackus nerimsta,knabiku paziba,kas daugiau isgarsins kaimeli jei ne tokie vyrai :-)

  3. XXX parašė:

    Pagaliau policija suprato, kad eismo taisyklių pažeidėjų daugiau miestuose ir priemiesčiuose, nes daugelį metų visi pažeidėjai tikėjo, kad mieste policija niekad nestabdo ir galima važinėti ir girtiems. O kiek dar su pasibaigusia TA ar draudimu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto