Globos namų darbuotojai dalyvavo konferencijoje

Savo darbo patirtimi dalijosi Vokietijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos socialinio darbo praktikai. Nuotrauka iš asociacijos archyvo

Grupė Vaikų našlaičių ir senelių globos namų darbuotojų dalyvavo Lietuvos pagyvenusių ir neįgalių žmonių įstaigų vadovaujančių darbuotojų asociacijos „Rūpestinga globa“ surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Visuomenės senėjimo iššūkiai ilgalaikės priežiūros sistemoje“.


Klausė pranešimus

Iš Globos namų į konferenciją vyko direktorė Birutė Vaičkienė, direktoriaus pavaduotojos Rima Mažutienė ir Raimonda Veličkienė, vyriausioji slaugytoja Eugenija Ambrutienė ir vyriausioji buhalterė Vilija Kazlauskaitė. 
Konferencijos darbe dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė,  Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktoriaus patarėja socialiniais klausimais Audronė Vareikytė.
Pranešimą apie demografinių tendencijų įtaką ilgalaikės priežiūros sistemai skaitė Darbo ir socialinių tyrimų instituto profesorius Boguslavas Gruževskis, apie globos namų restruktūrizaciją, jų vystymo kritinius momentus, veiklos efektyvumo kėlimą, kontrolės mechanizmą, sistemos vystymo prognozes kalbėjo Lenkijos Liublino medicinos universiteto profesorius Zbignevas Tarkovskis, Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijų atstovai pasakojo apie stacionarią suaugusiųjų slaugą, šio tinklo plėtros tendencijas Lietuvoje.


Konferencija naudinga 

Savo darbo patirtimi dalijosi Vokietijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos socialinio darbo praktikai.  Anot B. Vaičkienės, pagrindinis konferencijos devizas buvo toks: atsigręždami į praeitį, mokame įžvelgti savo ateitį, pažindami save dabartyje.
Po konferencijos vyko asociacijos „Rūpestinga globa“, kurios tarybos nare yra išrinkta ir Mažeikių globos namų direktorė B. Vaičkienė, ataskaitinė konferencija.
„Iš konferencijos grįžome įgijusios naujų žinių, susipažinusios su socialinės politikos perspektyvomis organizuojant socialinių paslaugų teikimą stacionariose globos įstaigose“, – džiaugėsi B. Vaičkienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto