Gripo epidemijas jau paskelbė devynios šalies savivaldybės

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sparčiai auga visoje Lietuvoje ir jau perkopė epideminį lygį. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė devynios.

Šiemet sergančiųjų gerokai daugiau

Gripo epidemija vakar paskelbta Panevėžio, Klaipėdos miesto ir Kėdainių  rajono savivaldybėse. Epidemijos paskelbtos ir Kauno miesto, Jonavos, Varėnos, Prienų, Švenčionių ir Zarasų rajono savivaldybėse.
Trečiąją šių metų savaitę (2017 m. sausio 16–22 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 123,5 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo gerokai mažiau – 79,2 atv./10 tūkst.  gyventojų.
Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 3-ąją savaitę registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Kauno administracinėje teritorijoje.

Dėl gripo į ligoninę paguldytas 181 žmogus

3-ąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldytas 181 asmuo: 1 nėščioji, 23 vaikai iki 2 metų amžiaus, 79 asmenys iki 17 metų, kiti – suaugusieji.
10 asmenų gydyti intensyviosios terapijos skyriuje.
Daugiausiai sergančiųjų buvo Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse.
2016-2017 m. gripo sezono metu registruoti 3 mirties nuo gripo atvejai.

Epidemiją skelbia savivaldybės

ULAC medikai primena, kad gripo epidemiją skelbia savivaldybės.
Vertindamos sergamumą kaip epideminį, teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos taip pat atsižvelgia į atitinkamus administracinei teritorijai būdingus neepideminio laikotarpio sergamumo rodiklius, sergamumo dinamiką ir kitus ypatumus ir primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atv./10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto