Gripo sezonas prasidėjo – nemokamų skiepų nėra

Planuojama, kad nemokamai skiepytis bus galima tik mėnesio pabaigoje. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šią savaitę oficialiai prasidėjo naujas gripo sezonas. Viešai vis garsiau kalbama apie skiepus nuo gripo. Tačiau kol kas Mažeikių gydymo įstaigose, kaip ir visoje šalyje, yra tik mokamos vakcinos. Planuojama, kad nemokamai skiepytis bus galima tik mėnesio pabaigoje.

Nupirkta iš valstybės lėšų

Valstybinė ligonių kasa informavo, kad 2019–2020 m. gripo sezonui valstybės lėšomis rizikos grupių asmenims skiepyti numatyta skirti per 144 tūkst. keturvalentės sezoninio gripo vakcinos dozių. 2018–2019 m. gripo sezonui buvo nupirkta per 131 tūkst. trivalentės gripo vakcinos dozių. Praėjusio 2018–2019 m. gripo sezono metu Lietuvoje valstybės lėšomis pasiskiepijo 127,7 tūkst. gyventojų. Iš valstybės biudžeto kompensuojamą sezoninio gripo vakciną sudarantys trijų gripo virusų štamai atitiko gripo sezono metu cirkuliuojančius gripo viruso tipus.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiojo specialisto Daliaus Abromavičiaus pateiktais duomenimis, Mažeikių rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigos 2018–2019 m. gripo sezonui gavo 1 788 gripo vakcinos dozes, skirtas rizikos grupėms už valstybės lėšas skiepyti, visa vakcina buvo panaudota.
2019–2020 m. Mažeikių rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose gripo vakcinos, skirtos rizikos grupėms, poreikis yra 2008 dozės.

Rekomenduojama skiepytis

Rizikos grupėms priklausantiems žmonėms medikai rekomenduoja skiepytis kiekvieną gripo sezoną. Nemokami skiepai skiriami 65 metų ir vyresniems asmenims, nėščiosioms, asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose, asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis bei lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais, o taip pat – sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.
2018–2019 m. gripo sezono metu Lietuvoje buvo užregistruota per 49,6 tūkst. gripo atvejų, iš kurių 26 atvejai baigėsi mirtimi.

Veiksmingiausios priemonės

Skiepus nuo gripo medikai pripažįsta kaip veiksmingiausią gripo specifinę profilaktikos priemonę, apsaugančią žmones nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Nuo gripo rekomenduojama skiepytis kasmet rudens–žiemos mėnesiais būtent tam gripo sezonui skirtomis vakcinomis. Po skiepo pakankamas imunitetas susidaro maždaug po dviejų savaičių.
Apžvelgus kelerių paskutinių metų susirgimų gripu ir viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis Mažeikių rajone statistiką, pastebima, kad daugiausiai šių susirgimų užfiksuojama vasario–kovo mėnesiais. Tai patvirtino ir Mažeikių rajono savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė. Ji „Santarvei“ teigė, kad mokamos vakcinos yra visose rajono gydymo įstaigose.
„Kelti aliarmo dėl to, kad šiuo metu nėra nemokamos vakcinos nuo gripo, kol kas nereikėtų, nes mūsų rajone gripo sergamumo pikas dažniausiai būna vasarį. Imunitetas susidaro per dvi savaites, tad laiko skiepytis dar yra“, – sakė D. Jurkūnienė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Gripo sezonas prasidėjo – nemokamų skiepų nėra”

  1. Alfa parašė:

    Ar cia tik Mazeikiuose isskitrines salygos pencininkams ir invalidams,kuriems priklauso nemokami skiepai,pirkti skiepus uz pinigus,ar cia visoj Lietuvoj,stengiamasi nusikratyti jais,kad isliktu tik turtingieji,galintys uzsimoket,cia tur but pagal naturalia atranka,kur lieka tik turtingi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto