Grožio injekcijų procedūras gali atlikti tik licencijas turintys gydytojai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įspėja: botulino toksino, hialurono rūgšties preparatų injekcijas, mezoterapijos ir biorevitalizacijos procedūras gali atlikti tik šiai veiklai licencijuoti gydytojai, baigę medicinos studijas bei atitinkamos srities rezidentūrą, ir tik sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje atitinkamą licenciją.

Nemalonios pasekmės ar net grėsmės

Bendrosios praktikos slaugytojai tokių paslaugų teikti negali – jų kompetencija niekaip negali būti išplėsta per mokymus, kuriuos organizuoja užpildų gamintojai ar platintojai. Už neteisėtą veiklą gresia baudos, – primena SAM.

„Tokios procedūros sparčiai populiarėja, o kartu daugėja ir siūlančiųjų jas atlikti. Savo grožį ir sveikatą patikėjus į nekvalifikuoto darbuotojo rankas, nėra galimybės užtikrinti, kad neįvyks nenumatytų komplikacijų, o joms ištikus – bus suteikiama atitinkama pagalba. Tą geriausiai užtikrinti gali tik profesionalai, turintys Akreditavimo tarnybos išduotas licencijas“, – sako Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Tadas Žentelis.

Būtina atsakingai rinktis specialistus

Ministerija primena, kad vadinamosios grožio injekcijos yra priskiriamos asmens sveikatos priežiūros veiklai, griežtai apibrėžiamai teisės aktais.

Botulino toksino, hialurono rūgšties preparatų injekcijas, mezoterapijos ir biorevitalizacijos procedūras gali atlikti tik gydytojas dermatovenerologas ir plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas. Gydytojas burnos, veido ir žandikaulių chirurgas bei veido ir žandikaulių chirurgas gali atlikti botulino toksino ir užpildų injekcijas veido ir kaklo srityje.

Nurodyti gydytojai turi turėti licencijas – tai numato Sveikatos sistemos įstatymai, o šių gydytojų sveikatos priežiūros paslaugos gali būti teikiamos tik sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose Akreditavimo tarnybos išduotą įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją.

Pabrėžtina, kad bet kuris specialistas, vykdydamas veiklą, negali viršyti nustatytos kompetencijos, todėl reikėtų atsakingai rinktis specialistus, kurie pagal licenciją minėtas paslaugas gali teikti.

Administracinė atsakomybė

SAM atkreipia dėmesį, kad bendrosios praktikos slaugytojo, tuo labiau kosmetologo, kompetencijai injekcijų atlikimas estetiniais bei korekciniais tikslais nėra priskirtas, o ši kompetencija negali būti išplėsta mokymų metu, kuriuos organizuoja užpildų gamintojai ar platintojai.

Bendrosios praktikos slaugytojas pagal savo kompetenciją gali atlikti injekcijas į odą, poodį, raumenis, veną, centrinės venos, Porto, epidūrinius ir peties rezginio kateterius, tačiau tai neturi nieko bendro su grožio procedūromis.

Fizinių asmenų, įmonių, įstaigų sveikatos priežiūros ar farmacinė veikla neturint licencijos ar leidimo yra neteisėta.

Už neteisėtą asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, kai jas teikia fizinis arba juridinis asmuo, neturintis tam teisės, yra taikoma administracinė atsakomybė, skiriant 600–1140 eurų baudą.
Parengta pagal SAM inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto