Gydymo įstaigas drausmins baudomis

Teisės aktai reglamentuoja, kad ligos istorijoje turi atsispindėti mokamos paslaugos – įrašomas pajamų kasos orderio ar kvito numeris.

Įstaigoms už neteisėtas priemokas teks ne tik pacientui kompensuoti žalą, bet ir bus skiriamos baudos. Tokia naujovė įteisinta ir su Ligonių kasomis pasirašomose sutartyse.
Priemokas imančios įstaigos teigia, kad tokios priemonės pirmiausia atsisuks prieš pacientą – prisikviesti į Mažeikius kvalifikuotų specialistų bus sudėtinga.
Sveikatos apsaugos ministerija deklaruoja nemokamą gydymą, tačiau jos duomenimis, ligoniai per metus vien valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose sumoka apie tris milijonų litų. O kur dar privačios įstaigos, apie kurias nėra statistikos, kiek jose tenka primokėti už vadinamąjį nemokamą gydymą – kai paslaugos teikiamos turint siuntimą.
„Santarvės“ skambučiai į privačias gydymo įstaigas parodė, kad tos priemokos pas skirtingus specialistus gali svyruoti nuo 80 iki 130 litų. Ir dažnas pacientas net nepaklausęs, už ką teks primokėti, atveria savo pinigines.
Ne visi pacientai patenkinti tokia tvarka. Jie skundžiasi ir į skundus reaguojama.
Nuo šiol pagrįstas pacientų nepasitenkinimas medikams gali kainuoti nemažus pinigus.

Apie tai skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

5 Atsakymai į “Gydymo įstaigas drausmins baudomis”

 1. gyventoja parašė:

  o kodėl reikia papildomai mokėti už kraujo tyrimus,kad ir gydytojas siuntimą išrašo? Labai dažnas atvejis,kad ir imant skydliaukės-hormonų tyrimas,juk sodrai kokame didelius mokesčius.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  O kur keliauja tokia didele pinigu suma,kuria sunesa pacientai? Ir sako ,gydymas nemokamas?! Tiesiog baisu susirgti,kai pagalvoji,kad liksi ne tik be paskutiniu kelniu,bet ir troba teks parduoti!

 3. piktai poniai parašė:

  Ogi ne visos privačios įstaigos gauna pinigus iš ligonių kasų-
  Mažeikiuose yra bent 2 tokios privačios,kurios iš Ligonių kasų negauna nei cento ir jokio siuntimo einant ten nereikia.

 4. , parašė:

  man pikta skaityti,juk dabar mokam ,kai einam su siuntimu ir dar gydytojui mokam ,jiems niekada nebus GANA,,aš nesuprantu tai kam tada siuntimas,tai tik todėl,kad jis gautų savo privačioj klinikoj iš ligonių kasų savo DALĮ ir dar mes jam mokam,kada ši bezabrazija baigsis

 5. dipsis parašė:

  O tai kaip gyd. Petrošius išsilaikys?…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto