Gydymo įstaigas pasiekė ne visa vakcina nuo gripo

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Prasidėjus spaliui ir vis didėjant rizikai susirgti, daugelis mažeikiškių suskubo skiepytis nuo gripo. Dalis jų tai gali padaryti nemokamai. Tačiau kai kuriose gydymo įstaigose nemokama vakcina jau eina į pabaigą, tačiau didelio jos trūkumo nėra.  

Valstybinė ligonių kasa informuoja, kad 2017–2018 metų gripo sezonui nupirko beveik 124 tūkst. dozių vakcinos nuo gripo, kuri yra išskirstyta po asmens sveikatos priežiūros įstaigas.
Viešoje erdvėje pasirodė informacija, kad kai kuriose šalies gydymo įstaigose jos jau trūksta. Mažeikių rajone pastaruoju metu taip pat šiek tiek jaučiamas nemokamos vakcinos nuo gripo stygius. Mokamą vakciną, reikalui esant, gydymo įstaigos užsako ir gauna be problemų.
Nemokama vakcina nuo gripo skiepijami žmonės, priklausantys rizikos grupei, tai yra 65 metų ir vyresni, nėščiosios, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose. Taip pat sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, piktybiniais navikais bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.
Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto