Gyvenamajame name – aistros dėl „pavojingo“ buto

Nors mūsų rajone naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų daugiau nenustatyta (8 – nuo pandemijos pradžios), ne visi daugiabučių namų gyventojai jaučiasi saugūs. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikiuose verda aistros dėl paskutinę liepos mėnesio dieną mažeikiškiui nustatyto koronaviruso (COVID-19) infekcijos atvejo.
Susirgusio asmens kaimynai pyksta, kad nebuvo informuoti apie šalia esantį pavojingą užkratą ir teigia, kad taip buvo pažeistos jų teisės į saugią gyvenimo aplinką. Tuo labiau, kad pavojaus varpais jie pradėjo skambinti dar gegužės mėnesį – Mažeikių rajono savivaldybės administraciją informavo, kad jų namo laiptinėje yra butas, nuomojamas užsieniečiams – tolimųjų reisų vairuotojams.

Pasak daugiabučiame name gyvenančių žmonių, vairuotojai nesilaiko izoliacijos taisyklių ir kitų asmens apsaugos priemonių reikalavimų.
Mažeikiškiai kreipėsi į redakciją ir išsakė įtarimus, kad būtent nuo šių vairuotojų užsikrėtė jų kaimynas.
Įmonės, kurioje dirba užsieniečiai, vadovas kategoriškai neigia tokius įtarimus, o Savivaldybės administracijos specialistai teigia, jog tuo, kaip užsieniečiai laikosi izoliacijos ir kitų reikalavimų, turi rūpintis Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Po „Santarvės“ laikraštyje pasirodžiusio straipsnio „Nauja koronaviruso banga – nauji iššūkiai“
į redakciją kreipėsi koronavirusu (COVID-19) užsikrėtusio mažeikiškio kaimynai. Vieni jų skambino „Santarvei“, kiti rašė elektroninius laiškus.
Visi jie įsitikinę, kad buvo privaloma juos informuoti apie kaimyno užsikrėtimą koronavirusu, ir tikino tik iš žiniasklaidos sužinoję, kad laiptinė, kurioje gyvena COVID-19 užsikrėtęs asmuo, yra dezinfekuota.
Pamatę informaciją apie laiptinės dezinfekciją, jie greitai išsiaiškino, kuris iš gyventojų susirgo. Mažeikiškiai tvirtino: jei informacija jiems būtų pranešta laiku, operatyviai, gal būtų ėmęsi papildomų asmens sveikatos apsaugos priemonių: nebūtų namuose priėmę svečių, artimųjų ir panašiai.
Su „Santarve“ bendravusius žmones stebina ir Savivaldybės administracijos reakcija, o gal tiksliau, jos nebuvimas, nes niekas iš valdžios nesureagavo į gegužės mėnesį pateiktą namo laiptinės gyventojų pranešimą apie kaimynystėje esantį butą, kuriame apsistoja užsieniečiai – tolimųjų reisų vairuotojai.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto