Gyventojai gali aktyviau dalyvauti daugiabučių renovacijos procese

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Patikslinus statybos techninį reglamentą (STR) „Statinio projektavimas“, nuo šiol senų daugiabučių gyventojai, nutarę atnaujinti savo būstą, galės aktyviai dalyvauti rengiant ne tik namo modernizavimo investicinį planą, bet ir techninį projektą, – spręsti, ar jiems priimtinos siūlomos priemonės namui šiltinti, jo išvaizdai gerinti.

„Šie patikslinimai naudingi būstų savininkams. Jei norės, bendrija galės už papildomą mokestį įsirengti naujus radiatorius, geoterminį šildymą ir tapti dar labiau nepriklausoma nuo šilumos tiekėjų. Kadangi daugiabučių renovacija įgauna naują pagreitį, labai svarbu laiku užbaigti pradėtus objektus ir planuoti naujus“, – tvirtino Kauno rajono savivaldybėje apsilankiusi aplinkos ministro pavaduotoja Daiva Matonienė.
Pasak jos, vienas svarbiausių STR pakeitimų – nuostata, kad daugiabučio atnaujinimo techninis projektas negali būti tvirtinamas, prieš tai jo viešai neaptarus su butų ir kitų namo patalpų savininkais. Privalu atsižvelgti į pastabas bei siūlymus ir, jeigu reikia, po aptarimo projektą patikslinti, tik tada projektą galima tvirtinti. Patikslintas ir Daugiabučio atnaujinimo investicijų plano rengimo tvarkos aprašas.
D. Matonienė teigė, kad kitąmet visoje Lietuvoje planuojama renovuoti maždaug 1000 daugiabučių. Atnaujinimo darbų finansavimas iki 2017 m. gruodžio 31 d. turėtų siekti 35 proc.
Energetinio naudingumo sertifikatų, investicijų planų, techninių darbo projektų parengimo, ekspertizės ir administravimo išlaidos, kaip ir anksčiau, turėtų būti finansuojamos 100 proc.
„Tikslios finansinės galimybės turėtų aiškėti artimiausiu metu“, – sakė viceministrė.

One Reply to “Gyventojai gali aktyviau dalyvauti daugiabučių renovacijos procese”

  1. ... parašė:

    idomu ar daug idiotu atsiras renovuoti busta su 35 proc. pagalba,jei tik neprivers viesiems nuo 2018 m tai tada tikrai laukia emigracija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto