Gyventojai nebenori mokėti už orą

Mažeikiškiai iš Savivaldybės administracijos vadovo Broniaus Kryžiaus norėjo išgirsti, kokių veiksmų žadama imtis, reaguojant į Vyriausiojo administracinio teismo sprendimą. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Po trejų metų bylinėjimosi teisininkui Alvydui Jokšui pavyko įrodyti, kad Telšių regiono atliekų tvarkymo centro nuostatai pažeidžia teisę mokėti rinkliavą pagal iš jo surenkamą atliekų kiekį. 

Įkvėpti žemaičio pergalės teisingo apmokėjimo siekia ir mažeikiškiai. Jų susitikimas su rajono Savivaldybės administracijos vadovu dar labiau nuteikė veikti ryžtingai, nes atsakymų į jiems rūpimus klausimus žmonės neišgirdo.
Telšių rajono savivaldybės taryba 2010 m. sausio mėnesį yra patvirtinusi vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymo nuostatus, kurie nesuteikia galimybės vietinės rinkliavos mokėti pagal faktinį surenkamų ir tvarkomų atliekų kiekį. (Analogiški nuostatai – ir Mažeikiuose – B. R.)
Teisininkas iš Tryškių A. Jokšas „Santarvei“ teigė, kad savo tiesos įrodymo teismų pagalba jis siekė beveik trejus metus. Rajono savivaldybė niekaip nenorėjo pasiduoti, kreipėsi į teismus apeliacine tvarka.
Vis tik Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad telšiškių politikų priimti nuostatai prieštarauja Viešojo administravimo įstatymui, nes nenumato galimybės už naudojimąsi individualiu konteineriu, kai nėra viršijama metinė minimali atliekų susikaupimo norma, vietinę rinkliavą už atliekų surinkimą ir tvarkymą mokėti pagal surenkamą jų kiekį, kuris būtų apskaičiuotas atsižvelgiant į naudojamo konteinerio talpą ir (ar) jo ištuštinimo periodiškumą.
„Telšių rajono savivaldybės taryba turėtų keisti nuostatus, nes įsigaliojus Vyriausiojo administracinio teismo nutarčiai, jie yra negaliojantys ir pašalinti iš teisinės sistemos“, – pastebėjo pašnekovas.

Apie tai, kuo telšiškio pergalė prieš atliekų tvarkytojus ir valdžią reikšminga mūsų rajono gyventojams, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“. 

7 Atsakymai į “Gyventojai nebenori mokėti už orą”

 1. justina parašė:

  atsakymas as , prie siukslynoi jei bus spynos tai ko gero vietoj spynu bus negyveliai numire isa bado , nes musu tokia salis , kad nesugeba tvarkingai tvartkyti biudzeto , tik zino sau pasididinti atlyginimus ir prisivogti , kad uztektu 6 karetoms

 2. as parašė:

  to ir as nesuprantu gyvenu viena… isavaite isnesu viena maisiuka siuksliu…o kur gyvena trys isnesa kas dien… lygybe kur… ??? moku ta pacia suma… kazkokia neteisybe…

 3. as parašė:

  Dieve brangus nuvykit i Airija i Tallos raj pamatisit kaip graziai renkamos ir rusiuojamos siuksles ir viskas skaiciuojama kg .Kievienas kotedzas turi savus konteinerius graziai su tinklu aptvertus ir uzrakintus , yra nustatyta kiek kg siuksliu telpa, o uz popierines ir stiklo atliekas moket nereikia , tik graziai rusiuoti. Kada bus taip pas mus kad kiekvienas mokesim uz savo surinktas atliekas Sekmes sprendziant siuksliu klausima

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Prie konteineriu reikia pastatyti mokesciu isieskotojus,kad jie registruotu kiek kartu per men.nesa kiekvienas to namo gyventojas kartu ir bus aisku. O dabar,rasoma is galvos,nors yra,kad zmogus ta menesi buna isvykes ir siuksliu visai nenesa…Mes norim teisybes!

 5. na parašė:

  Uz siuksles turetumem moketi nuo bute gyvenanciu zmoniu skaiciaus,bet ne nuo buto! Plius keturkoju augintiniu skaiciaus! Gyvena viena mociute,kuri siuksles nesa karta per men,ir moka ta pati,kai bute gyvena 5 asmenys +suo.Kur teisybe???

 6. as parašė:

  o uz ka mokame visokius administravimo mokescius, kaupimo fondus mokedami uz buta?
  gal lapelio/saskaitos siuntimas keliasdesimt litu kainuoja

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Mažeikiečiai nepasiduokite ponui B.Kryžiui, nes Kryžiaus dėka mes tiek mokame už dujas, už šiukšlių išvežimą.Kažkaip niekas nepasidomi kiek turtų ir žemių turi šitas ponas, juk iš algelės to neturėtų. Matyt ir ant žurnalistų turi savo „leteną“ uždėjęs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto