Gyventojai sutarė: jie kurs asociaciją ir įvairiomis priemonėmis kovos prieš degalinės statybą

Apie pusantro šimto mažeikiškių „Statoil“ degalinei pasakė „NE“. Autorės nuotrauka

Sekmadienį prie „Statoil“ degalinės statybvietės vyko viešas susirinkimas, jame dalyvavo mažeikiškiai, pasisakantys prieš šią statybą. Jie išrinko penkis asmenis, kuriuos įgaliojo atstovauti mažeikiškiams dėl viešojo intereso gynimo – degalinės statybos nutraukimo.
Gyventojai tvirtino savo lėšomis samdysiantys advokatus, rengsiantys akcijas, padėsiančias atkreipti šalies dėmesį į šią problemą.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

50 Atsakymų į “Gyventojai sutarė: jie kurs asociaciją ir įvairiomis priemonėmis kovos prieš degalinės statybą”

 1. Ei, Judai, parašė:

  Bet is kur tokio nemoksa, kaip tu atsiradai??? Viena laime, kad zmones ruosiasi kovoti uz akivaizdzia neteisybe. Ar pamirsai, kaip su Saurida buvo, zmones laimejo teisme, pries prievartini brukima duju . Pesimistai visi sauke, ai nieko nebus, nieko nelaimesit, bet eme vat ir laimejo, nes tame klausime buvo zmones ryztingi, plius teisus, o musu valdzia tuo tarpu zmones buvo palike likimo valiai.As gyvenu kitoje Mazeikiu puseje, bet man ir pabudes pilietiskumas, todel manau, kad gyventojai turi kreiptis i ziniasklaida, pirmiausia i delfio skiltis“ pilietis“, lietuvos ryta dekit straipsni, kvieskit laidas. Pasikvieskit aplamai, kad istirtu oro tarsa toje vietoje, nes ir taip si apstatyta prekybos centrais, plius judrioje gatveje, dar mazame plote plius 3 degalines. Istyrus zaliesiems, gal oho ho kiek paaisketu…nesuprantu, ko laikia isrinkti penki asmenys kovosiantys del degalines statybos???

 2. Judui parašė:

  jau vien tai, kad šitaip save įvardinai, rodo, kad tamstos viduje, rašant šį komentarą, gal dar ir vyksta kokia kova su sąžinės likučiais….

 3. to Judas parašė:

  bent vienas sveiko proto komentaras.

 4. Judas parašė:

  Labas Ponai, nenorėjau dalyvauti šioje diskusijoje, tačiau nesuprantamas žmonių nemokšiškumas mane privertė tai padaryti.
  1, Įsivaizduojat priešpaskutinis komentatorius net reikalauja kad sklypo savininkas paskelbtų konkursą , Ir kad kažkas nuspręstų ką ten statyti.
  2.Degalinės statytojai, jei tikėti Mažeikių meru-turi visus reikalingus dokumentus statybai. O gal jūs galvojat kad meras meluoja?
  3.Labai įdomu kur nuplauks organizatorių surinkti pinigai iš patiklių žmonių. Nes degalinė tikrai bus pastatyta, O POPULISTINIAI VEIKĖJAI VĖL PASISLĖPS IKI EILINIO SKANDALIUKO..

 5. kodėl parašė:

  prie statomo objekto nėra parašyta koks tai objektas statomas

 6. m parašė:

  kodėl niekas iš Savivaldybės klerkų nerodo detalojo plano,kas ką statys,o pamatom kaip staiga dygsta pastatai,nei konkursų nieko nereikia,taip atsitiko ir su statiniu priešais Ažuolo parduotuvę,greitai kaip skėriai supuolė ir pastatas per savaitę jau pastatytas

 7. kreipkitės parašė:

  į Tv. Tegu normalūs žurnalistai pasidomi kas kaip. Nes iš tikro savo privačiame sklype ne kažką pasistatysi. Užtampys biurokratai negyvai. Ir dar. Pasirodo niekad nereikia to pačio žmogaus perrinkti antrai kadencijai.

 8. Bukagalviams parašė:

  Mursijos universiteto (Ispanija) mokslininkai nustatė, kad 100 metrų spinduliu nuo degalinės cheminių medžiagų, sukeliančių vėžį, koncentracija yra didesnė nei įprasta, pranešė clickgreen.org.uk.
  „Degalinėse buvo užfiksuoti kai kurie ore sklandantys organiniai junginiai, didinantys vėžio pavojų, pavyzdžiui, benzenas. Jų lygis viršija vidutinį lygį miestuose, kuriuose pagrindinis taršos šaltinis yra automobiliai“, – sakė viena tyrimo autorių Marta Doval.

  Tyrime, paskelbtame leidinyje „Journal of Environmental Management“, rašoma, kad oras degalinėse ir jų artimiausioje aplinkoje pirmiausia yra veikiamas garuojančio transporto priemonių kuro taršos.

  Pasidomekit daugiau, internetas mirga nuo informacijos, kuri aiskiai apraso apie degaliniu kenksminguma prie gyvenamuju namu.

 9. Gintas parašė:

  1. Degaline gerai kuo daugiau konkurentu tuo vartuotojui tik geriau. O ir statybos tik sveikintinas dalykas.
  2 Vieta, kad Mazeikiuose nera architekto senai aisku, kur daugiau rasi tiek balkoniniu parduotuviu su skirtingai palipimais, iki pilnos laimes bereikia tik „Pigiu rubu“ parduotuves ketvirtame aukste su spiraliniais metaliniais laiptais, naujoje autobusu stotyje suoliukai po palasu, stogelis tik del ivaizdzio, miesto parke paraleliai eina viena kryptimi bent 5 takai ir nei vieno skersai, klausimas kam isvis tie takai jei galima vaiksciuoti gazonais.
  3 Valdziai daugiabuciose gyvenantis yra tik darbininkai jau priprate uostyti smarve , o cia juk ekologiska degaline, o aklygatviu privaciose namuose gyvenantis paprasciausiai kaimieciai nereiksmingi antrarusiai mokesciu moketojai gali braidyti ir su auliniais batais jei nenori 500m iki Maximos sukande dantis vaziuoti automobiliu.

 10. Vytautas L. parašė:

  Tegu tik stato.Ir nauda vairuotojams ir darbo vietų padaugės…

 11. Ona parašė:

  Kam reikalingos dvi viena šalia kitos degalinės ? Kas ratuotas ,nuvažiuos kad ir už miesto benzino įsipilt. Taip mažai žalumos Mažeikiuose ir tuos didelius medžius nupjovė .Nu taip – taigi mes naftininkų miestas .Nuodys toliau.

 12. Siulymas miesto savivaldybei, bei leidimu dalintojams i kaire ir desine parašė:

  Dar yra vienas plotas likes prie Boulingo degalinei, kam tuscia laikyti DDDD Svarbu, kad metru teisingas islaikytas atstumas butu nuo darzelio ir gyvenamuju namu, visi ir kavutes gales atsigerti ir niekas sunu nesikins…Man isvis idomu, ka isrinktasis mazeikiskis i seima tuo klausimu galvoja??? Ar nieko negalvoja? Labiausiai tokius reikalus paspartina spresti televizija, ivairios laidos, tuomet kaip taisykle isijungia kokie seimo nariai pagalbon…

 13. Edvardas parašė:

  Prie normaliu miesto seimininku, to niekada nebutu. Jus tik paziurekite, koks saligatvis iki Eifelio prekybos centro, jo isvis nera, papilta tik paprasto asfalto gabaliukas, kodel sita atkarpa Zemaitijos gatves uzmirsta???? Kodel visur klojami saligatviai trikkelemis, o cia tarsi kaimo keliukas??? Pasakykite, kodel negali sioje atkarpoje pasodinti medeliu, bent keleta tvirtu geleziniu suoleliu i zeme ileisti??? Juk zmones pagyvene, iseje i lauka noretu prisesti, bet nera, nes si atkarpa skirta tik prekybos centrams ir degalinms!!!!!!! Galu gale, atsibuskit miesto virsininkai, ir tvarkykit miesta,Zmones nebutu tokie pikti, jei matytu rezultatus savo kiemuose, arba salia ju, o cia mes nieko neturime, nei kiemu, nei parkeliu, nei saligatviu, vien tik prekybos centrus ir degalines.

 14. manau, parašė:

  neturim tikro miesto seimininko- labai gaila…

 15. gal parašė:

  nors po viena degaline pastato kalnenuose, arba prie apynio

 16. pilietis parašė:

  ,,Emisijos iš autotransporto sudaro apie 70% visų bendro teršalų kiekio. Autotransporto teršalų emisijas sudaro anglies monoksido, azoto oksidai ir kiti teršalai. Automobilių keliama tarša taip pat yra padangų, kelio dangos nusidėvėjimo dulkės, kuro nutekėjimas, garavimas ir triukšmas.

  Sudegus vienai tonai kuro išsiskiria 600 kg anglies monoksido, 30 kg azoto oksidų, apie 80 kg angliavandenilių ir kitų teršalų.“

  Statistika ,deja, labai liūdna – vėžys, kuris pasiglemžia mūsų artimųjų gyvybes. Ar jūs išprotėjot, ką jūs darot? Atsikvošėkit – degalinė prie degalinės. Sakot – saugi, šiuolaikiška, bet ji pavojingos rizikos objektas šalia daugiaaukščių gyvenamųjų namų. Degalinė veiks ir naktį, o tai jau triukšmas, kuris vienas iš taršos šaltinių. Šiurpas nueina, kai pagalvoji, kad Mažeikiai virsta tik pasipelnymo žmonių ramybės ir sveikatos sąskaita miestu. Miestas – be savito vaizdo, prekybos centrų – dėžučių ir degalinių karkasų miestas, o kokią gražią viziją piešė tie kurie veržėsi prie lovio, o dabar susirgo amnezija. Reikia naujų darbo vietų, investicijų, bet ne tokia kaina.

 17. gyventoja parašė:

  Komentatoriui, kuris rašo apie numatomą įrengti mūrinę atitvarą, ,nesupratau, ką ji išspręs,nors keletą kartų perskaičiau. Man kažko nesuveikia logika – tai ,,mūrinė atitvara“ išsprendžia išreikštą pastabą dėl atstumo tarp rezervuaro iki gyvenamojo namo, o taI ką, atstumas neatitinka reikalavimų?

 18. Jonis to Taip vadinamam Zmogui parašė:

  Pagarba reikia uzsitarnaut visu pirma visu antra stotybu priesininkai jums degradai o jus ka tautos elitas ?Elite kaliosus meslinus nusiplauk nes dvoki is tolo ,ir gink negynes ta savo kolonele bet zmones nores ir jos ten nebus ,ir matyt tamsta labai jau suinterisuotas ar tik parasiuka nedejai ,o dabar slepkis po pernyksciais lapais ir eik plaut savo meslinu kaliosu

 19. Vardas (privalomas) parašė:

  Nuolatinės statybos komisijoje buvo išreikšta pastaba dėl atstumo tarp rezervuaro iki gyvenamojo namo, į pastabą atsižvelgta, numatyta įrengti mūrinę atitvarą.

 20. Privalomas parašė:

  Mieste kolonėles, miesto pakraštyje čiuožyklą ir kitas pramogas, kur pėsčiomis nenueisi. Baseiną padarytu miestui, sporto aikštelę, bet kolonėlei tikrai ne vieta.

 21. Žmogus TO Joniui parašė:

  Gerb. ponuli, degalinės statybai visos sanitarinės normos išlaikytos, tame tarpe ir atstumai iki gyvenamųjų namų.Tai viskas aišku-statyba teisėta. O jums pačiam gal ir nereikėtų spjaudytis aborto liekanomis, jei negerbiat savęs tai gal gerbkit savo artimuosius, vaikus tėvus.

 22. Jonis to zinovams parašė:

  net privaciame sklype negali statyt ko nori taip kad istatymus pastudijuokit normaliai o ne tulike sededami kiek perskaitet ir vaidinat specialistus yra doks daiktas ,aisku jeigu jums tai suprantama ,kaip sanitarines normos ir reikalavimai toliau konkurencijos isttyma galim prijungt nes kilometro atkarpoj 4degalines pagal EU normas perdaug ,toliau zmoniu butu kainos tikrai keisis nes apart keliu protinguoliu is cia komentuojanciu vaikuciu nelabai kas nores gyvent ant benzo backos ir gal man parodykit ta degaline virs kurios zmoniu butai yra ?Darbo vietu ten bus maksimum 4 ,dagalinese nieks neleidzia parkuot masinu tai ne parkingas ten kiti saugumo reikalavimai,o SKANIOS kavos istroskusiems uzsiregistruokit velniai nemate nenubiednesiu prigirdysiu as jus ja ,nors jus net nezinot kokia ta kava ten bus nu nebent jums ir pamazgos skonio etalonas ir reikia but visisku DVASIOS UBAGU ir ABORTO liekana kad zmones kurie gina savo interesa isvadint degradais ir be to Mazeikiu virsininkeliai tai dar ne paskutine instancija

 23. Linai parašė:

  tai kodėl tie „normalūs žmonės“ erzinasi nuo „debiliškų protestų“?? Gal nesijaučia tvirtai savo popierėliuose? Aš jaučiuosi tvirtai, nes žinau, kad tiesa mūsų pusėje – degalinė po gyvenamųjų namų langais neturi stovėt!

 24. ginte parašė:

  Žmonės kovoja ne prieš investicijas ir naujas darbo vietas, o prieš jų teisių į privačią valda, poilsi, privatumą pažeidimą. Jei kas galvoja , kad jei buvo privatus sklypas ir jame galima daryti , statyti ką nori, pažeisdami kitų piliečiu interesus, tai jie labai klyst. Kažkas norėjo jau „prastumti“ kažkokios „biosmarvės“ projektą, kuriuo būtų smardinę visą miestą, bet ačiū dievui ir pilietiškiems piliečiams jiems tai nepavyko. Projektus kurie teršia miestą, kažkodėl greit įgyvendiname , tuos kurie piliečiams suteikia sveikatingumo t.y. sporto kompleksai, sporto arenos ar kiti su sveikata susiję projektai jau guli stalčiuose 25 metai.

 25. Lina ToMažeikiškis parašė:

  Atsikvošėk žmogeliau .Dabar jau nebe SSSR. Privatus kapitalas, privatus sklypas ir jo savininkai nenusižengdami įstatymams gali statyti ką nori. Tai pabaikit savo debiliškus protestus ir neerzinkit normalių žmonių.

 26. Mažeikiškis parašė:

  Investuija ne nuo to galo, už ką pirkt? Nesvarbu kad nafta šalia, alsuojam chemikalais ir sėdim netoli tikinčios bombos. Degalų kainos vos ne brangesnės nei kitose miestose, juokas vienas. Prekybcentriai ir degalinės turėtų būti aplink miestą, o ne centre užimti didelius laisvus plotus, jau nebekalbu apie degalinę. Tai sprogi zona! Kas įvertino tai? Įvertino 20m spinduliu nuo bačkos 2 zona ir pasibaigė…
  Kokybiškai neplėtojami parkai, apie naujų kurimą iš vis nėra kalbos. Fontanai-vandens taškūnai..nesureguliuoti, tik praplauti projektai. Nėra skaidrumo ir nėra viešumo! Prieš priimant sprendimus, kurie apsurdiški reikia atsiklaust aplink gyvenančių. Buvo gražus, rajonas, o dabar nt kainos kris. Kas norės gyvent šalia.
  Žmonėms reikia visiems susivienyti ir pradėti daryti tvarką. Nes kas užsisėdi valdžioj jiem vienodai gave savo duoklę, o atsakomybės 0!
  Per paskutinius 3 metus tiek „naujovių“ įdiegta, kad baisiau nei baisu.
  Nebekalbu jau apie svietoForų eismą apsurdišką… eko wc …

 27. Fistingas parašė:

  Galiu iš kart prognozuoti, kad gyventojai pralaimės. Bereikalingas pinigų švaistymas teismams. Tokių „kovotojų“ buvo ir pirmąją Maximą statant – ir ką? Vistiek pastatė. Ir tie protestuotojai dabar lankosi joje.

 28. Žmonės parašė:

  susivienykite ir kovokite, bet iki galo. Niekas už paprastus žmones nepakovos. Juos mūsų valdžia ir „elitas“ laiko antrarūšiais žmonėmis. Juk „elitas“ negyvena daugiabučiuose.

 29. investicjos parašė:

  taip, taip.. investicijos, investicijomis, BET po šimts pypkių, pažiūrėkit, kaip jau apgailėtinai atrodo visa Žemaitijos gatvė – prekybcentris prie prekybcentrio, degalinė prie degalinės, plovyklos ir pan.
  Aš labai užjaučiu tenykščius gyventojus… baisi vieta gyvenimui, vaikų auginimui.

 30. Geda uz valdzios tokius sprendimus parašė:

  Viskas butu kaip ir gerai, lai stato ta degaline, bet ne vidury kiemo, tarp gyvenamuju namu, cia jau vienoje puseje stovi trys degalines, o ta ketvirta bus, kur musu architektai ziuri? Ka galvoja meras ir kiti atstovaujantys mazeikiskiu interesus? Nesuvokiama sveiku protu sitiek degaliniu tokiame plote??? Jau kaip dabar krito valdziagalviai zmoniu akyse, tai… ne uz viena ju niekada nebalsuosiu…neatrodo, kad mazeikiskiai rupetu valdziai…kiemu nesutvarko, o dar ir ters ora degalinem apstate, teisingas posakis, kad ko negali pinigai, ta gali dideli pinigai.

 31. Grybu karas parašė:

  Ooo pagaliau bent kazkas ta vieta uzpildys, kavikes uzsuksim submarina iraitysim masinike nusiplausem gero dyzeliuko isipilsem, sekmes kovojant su vejo malunais, sunes loja karavanas eina.

 32. As uz Degaline parašė:

  As dziaugiuos,kad ateina geros kokybes kuro degaline

 33. Kaimyns is apacios parašė:

  Kaimyneli kur to darbo bus? Jei statyboj tai 3 menesius,o jeigu jau veikiancioj degalinej tai max 4 zmonem.ir nepasakok man,kad cia naudingai isnaudojam miesto plota,nauda cia tik vienam…Statoilui

 34. Vietinis parašė:

  O kur vaikams begioti? Po degalines apsviestas teritorijas? Kiek gi galima ant zmoniu galvu lipti? Kas turi masina, tasgali ir uz miesto kuro prisipilti!
  Medzius geriau pasodinkit! Baisu Pavasario gatveje siuksliu konteinerias ir tesidziaugiame.

 35. SANTARVEI parašė:

  kodel pvz neatlikti apklausos kiek mazeikiu gyventoju pasisako UZ ? ar geda poto butu rasyt antraste kad : dauguma mazeikiskiu pasisako UZ statybas !

 36. kitc kaimyns is virsaus parašė:

  matai kad aplinka sutvarkys blogai jiems matai per daug sviesu bus visi matys kaip suni sikina tamsoj, kad darbo bus irgi blogai nes vistiek pencininks namie sed jam vienodai, dar vienam blogai kad miesto centre stato nors pats nesuprant kad gyvent miesto pakrasty…

 37. kaimyns parašė:

  po poros menesiu jau matau kaip sitie patys kaimieciai pesasi kas gaus geresne vieta masinai numest naujos degalines aikstelei

 38. Benas parašė:

  Na niekaip neišaugame iš tų kaimietiškų marškinių. Sklypas nupirktas prieš 10metų. Visi standartai atitinka degalinei keliamus ES reikalavimus. Statoil sutvarkys aplinką,kažką įnvestuos į miesto valdžios sutartus darbus-taip daroma Kaune,Klaipėdoje. Nuo to būs visiems tik geriau. Kad ir šalia esančių namų tikrai nenuskriaus. Ar tai apšvietimą,ar mašinų laikymo aikštelę iš savo lėšų manau padarys.

 39. To Eko parašė:

  Mielas nepraustaburni. AR supranti kad čia yra privatus sklypas? Ir kad savininkas laikydamasis LR. Įstatymų daro ir darys ką nori.

 40. shiusha parašė:

  Mazeikiai tampa panasus ne i miesta, o i kazkoki angara prie greitkelio, vien prekybcentriai, degalines ir plovyklos. Ar egzistuoja kur toks analogas? Miesto planuotojai ir architektai turetu atsistatydint

 41. Eko parašė:

  Degalines mieste, o parkai uz miesto??? Nieko pries neturiu pries degaline, bet keturios vos ne kas 100 metru manau, kad per daug! Labai linkiu mazeikiskiams, kuriems dzin sita problema SAMONINGETI!!!
  Visu is miesto i kaima neisvarysit, o tokie dalykai kaip degalai – tik dangint is akiu ir irengti grazu parkeli, kaip , kad turime prie Sodu mokyklos!!!

 42. Visi zinojo, kad statoilas tvarkosi reikalus del sklypo? parašė:

  Matot kaip išsidavėt šiuo komentaru? Sėdit prie tų popierių, o gal juos tvarkot? Įsivaizduokit, nežinojome! Mes turime savo darbus ir rūpesčius, o bendrų interesų gynimui dalyvaujame rinkimuose, renkame atstovus į savivaldybę. Ir štai, grįždami į namus po darbų kovo 20 (tarptautinę Žemės dieną!), pamatome pjaunamus medžius ir burzgiančius traktorius. O jei kažkam nesuprantama degalinių tarša, tai galiu tik tiek pasakyt, kad ekologinio išprusimo neturite :(

 43. Nesuprantu parašė:

  Bent vienas dejuojantis pasidomejo apie busima tarsa? Koks dar kvapas degalu? Jum labiau smirdes nuo zemaitijos g. eisme dalyvaujanciu tr. priemoniu nei nuo degalines. Gaila, kad vis dar tiek daug kvailu zmoniu. Dejuojat, kad tik dejuot. Kazkas bando susikelt reitingus pries ateinancius rinkimus, o jus kaip sunyciai begat is paskos. GRAUDU, kad vis dar tiek daug zmoniu, kurie aklai, neisigiline i visus situacijos niunsus, dabar atsibudo ir nutare, kad laikas del ko nors padejuot. Kur buvot visus 15 metu???? Visi zinojo, kad statoilas tvarkosi reikalus del sklypo, bet kol po nosim nepastate ekskavatoriaus tol niekam nerupejo. DURNIAI.

 44. Graudžiai poniai (ponui?) parašė:

  Oho, kaip stipriai drebtelėjot – „degradai“? Gal neperprantat šio žodžio reikšmės? Jei žmonės pilietiškai jungiasi ir bando kovoti už savo teisę gyventi, tai jie degradai? Džiaugiuosi kai galima dar Lietuvoje matyt tikro pilietiškumo apraiškų, o ne vien tik vėliavėlių kilnojimas ir popierinių laivelių leidimas į Ventą…

 45. Vardas (privalomas) parašė:

  Nu ar proto neturit.ka jus kalbat“darbo nera“, o kvepuot degalais kazin kam patiktu.jai nri lsngo zmonėms vasara atsidaryti negalės.geriau kino sale galėjo statyt.

 46. Graudu parašė:

  Šitie patys „gyventojai“ po kelių mėnesių dejuos, kad Lietuvoje nėra darbo, kad nepritraukiamas verslas į šalį. Degradai.

 47. shiusha parašė:

  balandzio 1-oji buvo sestadieni, kam tuos juokelius permest i nauja savaite?

 48. Vardas (privalomas) parašė:

  Visi tik dejuoja, kad darbo nėr, investicijos neateina.. O vos kas nors sugalvoja ką pastatyti, sukurti, tuoj piketai ir baikotai! Patys nieko nėra sukūrę, tik dejuoti profesionalai. Kaip sunku verslui! Užsieny vidury miesto stovi degalinės, ant kurių net butai įrengti!! Provincialus žmonės. Gėda.

 49. Inga parašė:

  Tai aišku kad prieš, nes buvo puiki vietą šunis nušikint(atleiskite už tokį išsireiškima)… Toks jausmas kad kai kurie ėjo kad tik ateit, o kiti kaip diktatoriai atsistojo ant laiptų ir tarė šventa žodį… :D tikiuosi kad pastatys tą degalinę, ir kava skani ten, ir konkurencija kitoms :)

 50. Jurgis parašė:

  Atsipeikėkit žmonės, žiūrint į nuotrauką kai kuriems laikas pasirūpinti kitomis problemomis nes amžius daro savo. Privatus sklypas visi dokumentai teisėtai gauti ir sutvarkyti tai galit kvailiouti, sapalioti, kurti bet kokias bendrijas ar pasipriešinimo partijas bet degalinė tikrai bus pastatyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto