Gyventojams už laiptinių dezinfekciją mokėti nereikia

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Tokį savo paklausimo išaiškinimą iš Aplinkos ministerijos gavo UAB „Tavo pastogė“.
Bendrovė į šią instituciją kreipėsi tada, kai kilo gyventojų nepasitenkinimo banga dėl jiems apskaičiuoto mokesčio už daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekciją.

Gautame atsakyme teigiama, kad daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojo pareiga yra užtikrinti gyventojų sveikatos apsaugą, organizuoti bendrojo naudojimo patalpų sanitarijos ir higienos reikalavimus užtikrinančius darbus pagal atsakingų institucijų rekomendacijas ir nurodymus.
„Savivaldybės administracijos direktoriaus ar kitų už ekstremalių situacijų likvidavimo padarinių šalinimą atsakingų institucijų pateikti nurodymai yra privalomi vykdyti. Jei dėl patalpų dezinfekcijos darbų gali būti patiriamos papildomos išlaidos, daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojas dėl jų atlyginimo turėtų kreiptis į Savivaldybės administracijos direktorių, kuris vykdo užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės valdymą, koordinuoja organizacinį ekonominių ir techninių priemonių įgyvendinimą“, – paaiškino Aplinkos ministerija.

Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

16 Atsakymų į “Gyventojams už laiptinių dezinfekciją mokėti nereikia”

 1. As parašė:

  Turbūt niekur nėra tiek vagių kiek Mažeikių valdžioj,tol geri kol prie lovio neatsiduria tiek nagiene,tiek rimk ir visi kiti

 2. Tomas parašė:

  Negerbiama Sideikiene, man labai idomu, kodel jus visiskai „nesirupinot“ praejusios kadencijos socdemu varkemis, kai kiekvienas kiemsargis suo zinojo ka veikia Kryzius, o Tenys pritariamai linkcioja? Stebetina, kaip jus, tokia visazine, to nezinojot? Ar tamsta pati situos tekstus kuriat, ar kazkas uz jus paraso? Beje, o tie Nagienes 3900 tukstanteliai pries mokescius ar po ju? Del didesnes intrigos ir to neparaset, o tai jau piguva is jusu puses. As buvau skeptiskai nusiteikes Nagienes atzvilgiu, bet pamates kiek dumblo pries ja pakilo, man ji jau patinka…

  1. Anonimas parašė:

   Matyt, iš tikrųjų nebuvot skeptiškai nusiteikęs, nes bent kiek žinančiam jos darbelius, patikti ji negali. Nebent giminė būtumėt :)

   1. Aha to Anonimas parašė:

    Nu bet Kryzius tai angelas ant sakos nusileides. Tenys visiskai, visiskai nieko nemate, neregejo, zodziu – sventieji. Tu tai jus nematet? Bet atejo Nagenie, va ta tai blogis.

 3. Anonimas parašė:

  Manau gyventojams mokėti nereikėtų ir už nesuteiktas šiukšlių vežimo paslaugas,jei gyventojas deklaruoja min. 3
  mėn išvykimą iš LT, nesinaudoja paslaugomis ir turi įrodančius dok..Tokia praktika yra kituose miestuose. Bet pas mus juk kitaip. Kada valstybės tarnautojai ir valdžia supras ,kad jie tarnauja žmonėms?

 4. DAIVA parašė:

  Viešai yra skelbiama, kad Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorės L.Nagienės 2019 m. IV ketvirčio vidutinis mėnesinis darbo užmokestis – 3905,48 Eur.

  Gaudama tokio dydžio darbo užmokestį Administracijos direktorė L.Nagienė savo dukrą iš Estijos parsivežė pasinaudodama savo tarnybine padėtimi, o kelionės išlaidos buvo padengtos iš mokesčių mokėtojų lėšų.

  Verta prisiminti, kaip Administracijos direktorė L.Nagienė buvo Tarybos sprendimo,,Mokesčio už vaikų išlaikymą savivaldybės ugdymo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašo“ projektų iniciatorė ir dėjo savo parašus ant tokių Tarybos sprendimų, kuriame buvo absoliučiai nepagrįstas mokestis už maitinimą, 11 eurų Ugdymo aplinkos mokestį tėvams nereiks mokėti tik nuo balandžio 1d., nors pagal atitinkamą Vyriausybės nutarimą karantinas prasidėjo nuo kovo 16 dienos bei L.Nagienė veikė taip, kad iš nurodyto tvarkos aprašo būtų išbrauktas 8.2 punktas ,t.y.8. Mokestis už vaiko maitinimą ir ugdymo aplinkos išlaikymą neskaičiuojamas jeigu:8.2. vaikas nelanko Ugdymo įstaigos vasaros laikotarpiu (birželio – rugpjūčio mėn.) 1 mėnesį ir ilgiau.

  Atkreiptinas dėmesys į tai, kad Administracijos direktorė L.Nagienė kartu veikdama su vietos politikais Ugdymo aplinkos mokestį 11 Eurų yra patvirtinę patį didžiausią Telšių apskirtyje.

  Kaip matyti, Administracijos direktorė L.Nagienė nepagrįstus ir didelius mokesčius uždeda tėvams,kurių vaikai lanko Ugdymo įstaigas ir savaime aišku, kad dalis vaikų yra iš socialiai remtinų šeimų, tačiau L.Nagienei tai nė motais, nes pas ją nebėra nei mažiausio lašo sąžinės ir teisingumo.

  Kad L.Nagienė neturi nei mažiausio lašo sąžinės ir teisingumo parodo, jog šita valdininkė gaudama tokio dydžio darbo užmokestį,t.y. 3905,48 Eur nesugeba savarankiškai parsigabenti savo dukros iš Estijos. Ir kažin kada Mažeikiai sugebės atsikratyti idiotais?

 5. dalinuosi parašė:

  MAŽEIKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

  POSĖDŽIO PROTOKOLAS

  2020-04-30 Nr. T12-4

  Mažeikiai

  21. ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimas.

  Pranešėjas Švietimo, SVARSTYTA. Mokesčio už vaikų išlaikymą ugdymo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus pristatė sprendimo projektą.

  Balsuota: už-25 (Paulius Auryla, Nerijus Baužys, Sigutė Bernotienė, Viktoras Bugnevičius, Česlovas Čyžas, Virginija Eidimtienė, Genoveita Gricienė, Odeta Jasmontienė, Laurynas Jonauskas, Jonas Jurkus, Ona Kelpšienė, Vidmantas Macevičius, Irena Macijauskienė, Rūta Matulaitienė, Paulius Pocevičius, Lina Rimkienė, Virginijus Sungaila, Jonas Strazdauskas, Zita Šaulienė, Milda Šukienė, Antanas Tenys, Pranas Trakinis, Andriejus Virkutis, Deivydas Vyniautas, Jonas Žičkus).

  NUSPRĘSTA. Priimti sprendimą pagal pateiktą sprendimo projektą.

  2020-05-29 Tarybos posėdyje už tą patį klausimą nurodyti tarybos nariai taip pat balsavo – ,, už“ plius tarybos narys Vytautas Visminas.

  V.Sungaila už tą patį klausimą du kartus balsavo – ,,už“ .

 6. dalinuosi parašė:

  PASIDALINKITE PASIDALINKITE PASIDALINKITE

  MIELI TĖVELIAI

  Mažeikių rajono tarybos sprendimai tampa šiukšlėmis, nes iš jų yra išimami punktai, kurie yra svarbūs Jums ir Jūsų vaikams. Kadangi rajono politiniai viršūnei ir daugumai tarybos narių yra nusipjauti į Mažeikiškius, kas yra labai gaila…
  Aš kažkaip nesuprantu švietimo skyriaus vedėjo veiksmų. Žmogui turbūt atrodo, kad jis pavažinėjo po Vidurinę Aziją ir grįžęs į Lietuvą gali elgtis kaip tik nori. Dėl šio veikėjo ir visos valdžios viršūnės reikės imtis pačių rimčiausių teisinių veiksmų, kad tokie grubūs pažeidimai nepasikartotų.
  Dėl 11 eurų mokesčio, su Jūsų pagalba kovosiu kiek leis jėgos. Birželio pabaigoje teiksiu tarybai sprendimo projektą, kad vasara , kai vaikai nelanko darželio iš jų tėvų nebūtų imamas mokestis…
  Štai koks buvo priimtas sprendimas:

  2019 m. spalio 25 d. Mažeikių rajono savivaldybės taryba sprendimu Nr. T1-302 patvirtino ,,Mokesčio už vaikų išlaikymą savivaldybės ugdymo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašas“

  Šiame sprendime buvo taip: 8. Mokestis už vaiko maitinimą ir ugdymo aplinkos išlaikymą neskaičiuojamas jeigu:

  8.2. vaikas nelanko Ugdymo įstaigos vasaros laikotarpiu (birželio – rugpjūčio mėn.) 1 mėnesį ir ilgiau;

 7. Stebiuosi parašė:

  Mažeikiuose tiek netvarkos. Nors pilkasis kardinolas iš Tvarkos berods. Kai privati įmonė įdarbina nėštukę-,tuoj visos institucijos reaguoja. Pas mus Mažeikių seniūnijoje suformavo naują etatą ale įvaizdžio formuotoją želdiniams ir gėlynams ir priėmę darbuotoją iš karto išsiuntė į dekretines. Čia gal ,kad buvusi Sodros direktorė sutikimą davė? Nes Mažeikių seniūnui ir taip nelengva. Ir tai VYKSTA valstybės tarnyboje. Gal jau laikas kviestis žurnalistus iš sostinės. Nesiseka mums nei su kairiais, nei su dešiniais. Ponia Rimkiene ir jums klausimas.Kur pažadėtos investicijos, kapitalas pritrauktas į Mažeikius? Jūs prieš rinkimus viską detaliai išdėstėte ir su skaičiais.

  1. Anonimas parašė:

   Puikios mintys

 8. Nuoroda parašė:

  Su kontrolės tarnybos tyrimo ataskaita galima susipažinti čia:
  http://www.mazeikiai.lt/savivaldybe/struktura-ir-kontaktai/savivaldyb%C4%97s-taryba/kontrol%C4%97s-ir-audito-tarnyba/nuostatai-ir-veikla/audito-ataskaitos-ir-i%C5%A1vados/
  Perskaityti turėtų kiekvienas rajono gyventojas.

 9. Anonimas parašė:

  O Elotus irgi priskaičiavo.

 10. Jovita parašė:

  Kontrolės tyrimo ataskaita dėl nagienės darbelių PRIVALO būti paviešinta! Žmonės turi žinoti, kas čia vyksta, ir kreiptis į specialiąsias tarnybas.

 11. sąžiningai taškom pinigus parašė:

  Laukiam žinių apie p. Nagienės iššvaistytas lėšas ir karantino metu savivaldybės lėšomis parvežto dukros bei kitų ne rajono gyvetnojų iš užsienio informacijos.

 12. zimis parašė:

  Kas apmokės Nagienė, kodėl slepiamas kontrolės komiteto svarstymas apie korupciją ir lėšų švaistymą

 13. Bet parašė:

  Tai ką,prisivogtus pinigus valdžiazmogiai ir savivaldybės uzpakal augintojai teks grąžinti,ir kas per prietrankos dirba.kad įstatymų neišmano,bet nulupti pinigus stengiasi už bet kokį nieką.Ir vėl jokios atsakomybės,nei atsiprašymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto