Į bankomatus patekę padirbti eurai gyventojų nepasiekia

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Į pinigus priimančius bankomatus patekę padirbti eurų banknotai į gyventojų rankas pakliūti negali, nes bankomatas jų neišduoda, pabrėžia Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

Įnešėjas identifikuojamas pagal sąskaitos numerį

„Pinigų priėmimo bankomatai gali priimti suklastotus banknotus, tačiau jų negrąžina. Iš esmės taip ir turi būti – jei jūs ateinate pas kasininką ar operatorių ir atsinešate suklastotą banknotą, jūs tikrai jo atgal nepasiimsite. Taip pat ir priimantys bankomatai atskiria banknotus, jie identifikuojami ir prasideda tyrimas“, – antradienį po susitikimo su vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu ir Generalinio komisaro pavaduotoju Renatu Požėla sakė S. Kropas.
Bankininkas aiškino, kad dažniausiai pinigų įnešėjas yra identifikuojamas pagal sąskaitos numerį.
„Jeigu pasitaiko tokių atvejų, kad įnešama į vieno banko bankomatą, už keliolikos minučių į kito, asmuo save identifikuoja kaip potencialių padirbtų pinigų platintoją. O vienas įnešamas banknotas dažniausiais traktuojamas kaip atsitiktinumas“, – sako S. Kropas.

Dažniausiai klastojamos 50 ir 20 eurų kupiūros

Gyventojai, įtariantys, kad į jų rankas pateko suklastota kupiūra, raginami kreiptis į policiją. Bandantys atsikratyti tokiomis kupiūromis ir perleisti jas kitiems gali tapti įtariamaisiais padirbtų pinigų platinimu.
Po euro įvedimo iš apyvartos dėl galimo klastojimo yra išimti 264 banknotai, kurių vertė viršija 10 tūkst. eurų. Dvidešimties iš jų padirbimą yra patvirtinę ekspertai.
Daugiausiai eurų klastočių aptikta Vilniaus, Kauno ir Alytaus regionuose. Dažniausiai klastojamos 50 ir 20 eurų kupiūros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto