Į gamtosauginę veiklą įtraukti vaikai ir jų tėveliai

Nuotr. iš darželio archyvo

Mažeikių lopšelio-darželio „Linelis“ bendruomenė aktyviai įsitraukia į gamtosauginę veiklą. Įstaigoje vykdomi projektai, rengiamos šventės ir akcijos, kuriose vaikai mokomi ne tik mylėti gamtą, saugoti ir prižiūrėti ją, tačiau ir diegiamos gamtosauginės vertybės ir nuostatos.
Šiais metais darželio gamtosauginio ugdymo kūrybinė grupė subūrė visą įstaigos bendruomenę bendram projektui „Mes maži, mūs darbeliai dideli“. Darbai prasidėjo dar pavasario pradžioje, kai vaikai su mokytojomis grupėse ant palangių įsirengė sėklų daigyklas, sodino įvairias augalų sėklas, mokėsi prižiūrėti augalus. Užsiėmimų metu vaikai susipažino su įvairiais augalais, sužinojo apie jų sodinimo ir auginimo sąlygas, suvokė, ko reikia augalui, kad jis augtų ir derėtų.

Nuotr. iš darželio archyvo

Balandžio mėnesį prasidėjo kiti darbai. Vyko šventės, akcijos, kuriose vaikai ir mokytojos švarino darželio aplinką: valė, šlavė šaligatvius, rinko lapus ir šakas, pureno ir grėbė žemę, atnaujino „Pėdučių taką“. Į darbus įsijungė ir ugdytinių tėvai. Visą savaitę šeimos skubėjo į darželį ir nuveikė daug darbų: pakeitė smėlį smėlio dėžėse, sutvarkė Saugaus eismo zonos takelius, išlygino aikštelės plyteles, lygino žemes.
Vaikai ir mokytojos nuoširdžiai dėkoja tėveliams už pagalbą įrengiant edukacinę zoną lauke „Sėklyčių paslaptys“: pastatytą šiltnamį ir pakeliamas lysves, suvežtas žemes ir plyteles. Ten vaikai sodins ant palangių užaugintus augalus, mokysis patys juos prižiūrėti, o rudenį skanaus užaugintas gėrybes. Šią edukacinę gamtininkų zoną darželio bendruomenė puoš „Vabaliukų viešbučiais“, kuriuos vaikai su tėveliais ir mokytojomis kūrė visą balandžio mėnesį. Vaikučiai ir mokytojos nekantriai laukia gegužės mėnesio, kai galės visus ant palangių išaugintus augalus perkelti į bendruomenės sukurtą gamtininkų edukacinę zoną, kur toliau tęs pradėtąjį projektą.
Darželio administracija tikisi, kad renginiai ne tik suvienijo įstaigos bendruomenę, bet bendra veikla tapo puikia vaikų gamtosauginio ugdymo tąsa.
Jurgita KARKLIUVIENĖ
Direktorės pavaduotoja ugdymui

Nuotr. iš darželio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto