Į ką verta atkreipti dėmesį renkantis sofą

Dauguma žmonių sutiktų, jog kokybiškos sofos įsigijimas yra investicija į komfortą ir namų jaukumą. Tai baldas, apie kurį sukasi namiškių gyvenimai. Prisėdus ant sofos ilsimės, valgome, bendraujame su šeimos nariais ir svečiais, žiūrime televiziją ar pamiegame. Šiais laikais minkštųjų baldų pasirinkimas yra didelis, tai leidžia rasti išties patogią, kokybišką, poreikius ir įpročius atitinkančią sofą.

Optimalus sofos dydis

Prieš nusprendžiant, kokią sofą pirkti, patartina pagalvoti apie savo gyvenimo būdą. Jei turite mažų vaikų arba augintinių, kad ir kaip norėtųsi baltos spalvos sofos, tikriausiai vertėtų pasvarstyti apie tamsesnių tonų apmušalus, dar geriau, jei juos būtų galima nuimti ir išskalbti. Pavyzdžiui, šis baldas, apmuštas sintetiniu mikropluoštu, yra atsparesnis dėmėms nei natūralaus pluošto audiniai. Šią medžiagą yra paprasta prižiūrėti ir lengva plauti. Jei norite, kad į akis mažiau kristų užkandžiauti ant sofos mėgstančių vaikų pirštukų antspaudai, pirmenybę teikite dėmes maskuojančiam margam raštui.
Turint didelę šeimą, praktiškas pasirinkimas gali būti minkštas kampas su patalynės dėže. Šeimos nariai turės, kur vakarais kartu „sukristi“ drauge leidžiant laiką. Jei gyvenate vieni, tikriausiai jums pakaks mažesnės sofos. Taip ne tik sutaupysite vietos, tačiau ir kambarys atrodys erdvesnis.

Svetainės erdvė

Kitas svarbus kriterijus, nulemiantis, kokią sofą turėtumėte įsigyti, – svetainės dydis. Visų pirma, renkantis bet kokį naują baldą namams, patartina iš anksto įsitikinti, kad jis pratilps pro jūsų lauko duris. Tuomet išsimatuoti savo svetainės dydį ir, jei kambaryje yra nedaug vietos, žinoti tikslius minkšto kampo išmatavimus. Praktiškas sprendimas yra rinktis sofą su patalynės dėže, nes joje galėsite padėti ne tik antklodes, tačiau ir kitus daiktus. Verčiau rinktis tokią sofą, kuri paliks pakankamai erdvės judėti. Namuose nebus ankšta ir jie neatrodys netvarkingai.
Jeigu jūsų namų svetainė yra erdvi, galite rinktis didelį „U“ formos minkštą kampą, kuris taps vienu pagrindiniu namų akcentų. Ši sofa suteiks pakankamai vietos namiškiams bei svečiams.

Sofos paskirtis ir sudėtis

Perkant naujus baldus, patartina pagalvoti, kokiems tikslams jie bus naudojami. Jei sofa bus jūsų sofa-lova, ant kurios kas naktį miegosite, atkreipkite dėmesį į jos patogumą ir iš kokios medžiagos pagamintos minkštosios dalys. Sofoms-lovoms patartina rinktis spyruoklinį čiužinį, o tinkamiausias užpildas – aukšto elastingumo porolonas.
Svarbu ir taip, kaip lengvai šis baldas išsitiesia. Mechanizmas turėtų būti pakankamai paprastas ir lengvai naudojamas. Nebijokite į sofą investuoti daugiau, nes tai tikrai atsipirks. Nuo jūsų sveikatos ir gero miego priklauso jūsų gyvenimo kokybė.

Dar keli svarbūs akcentai

Prieš įsigyjant sofą, būtų idealu, jei pamatytumėte ir išbandytumėte ją fizinėse parduotuvėse. Dažnai baldo įvertinimas apsiriboja tik trumpu pasėdėjimu, tačiau svarbu nepabijoti išbandyti sofos minkštumo, juk nesinori išleisti pinigus, o vėliau dėl to gailėtis. Parduotuvės darbuotojai neturėtų supykti, jei jūs pabandysite atsisėsti keliomis skirtingomis pozomis. Galbūt paaiškės, jog sėdimosios dalies gylis jums nepatogus. Nepamirškite pasidomėti apmušalų sudėtimi, jo ilgaamžiškumu ir tuo, kokias valymo priemones naudoti.
Galiausiai, sofa turi būti ne tik patogi ir praktiška, tačiau ir šiuolaikiška, tinkanti prie interjero dizaino bei pridedanti jūsų namams jaukumo.

One Reply to “Į ką verta atkreipti dėmesį renkantis sofą”

  1. Mariukas parašė:

    pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į tai, kokio dydžio kambarys ir pagal jį žiūrėti sofos dydį. tikrai juokingai atrodo, kai nusiperka sofą per pusę kambario. jei yra vietos, man labai gražu minkštas svetainės kampas, ir praktiška, ir patogu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto