Į ligoninę – teismo sprendimu

Mažeikių ligoninės Plaučių ligų kabinete dirba gydytoja pulmonologė Vita Joana Butnorienė ir slaugytoja Liucija Ivaškevičienė, tuo tarpu ne viename rajone tokių paslaugų atsisakyta. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mūsų rajono gyventojas, sergantis atvira tuberkulioze ir keliantis pavojų aplinkiniams, gydymą tęs priverstinai.
Sergantis vyras izoliuotas nuo visuomenės teismo sprendimu. Toks atvejis pirmas ne tik Mažeikių rajone, bet ir visoje Telšių apskrityje.
Medikai spėja, kad gatvėmis vaikšto ir daugiau tuberkulioze sergančių žmonių, keliančių pavojų  aplinkiniams, tačiau nėra būdų, kaip juos jėga atvesti pasitikrinti sveikatą.

Iš ligoninės pabėgo

Atvira tuberkulioze sergantis vyras teismo sprendimu šešis mėnesius bus gydomas Alytaus tuberkuliozės ligoninėje – izoliuotai. Pagal galiojančius teisės aktus šiuo metu priverstinai gydyti galima tik teismo sprendimu.
Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė pastebėjo, kad toks atvejis pirmas ne tik Mažeikių rajone, bet ir Telšių apskrityje.
„Priverstinis gydymas gali būti taikomas vengiantiems gydymo ligoniams. Kai sergantis žmogus sąmoningai nesigydo, nėra atsakingas ir kelia pavojų aplinkiniams, jis turi būti izoliuotas nuo visuomenės“, – teigė gydytoja.
Beje, atvira tuberkulioze sergantis vyras beveik keturis mėnesius buvo gydytas Šiaulių tuberkuliozės ir plaučių ligų ligoninėje. Jam buvo likę čia praleisti 70 dienų, tačiau asocialų gyvenimą pamėgęs vyras neištvėrė ir iš ligoninės paspruko. Po mėnesio jis nutraukė ir ambulatorinį gydymą.

Savivaldybėje sudaryta komisija

Metų pradžioje kilus skandalui dėl tuberkuliozės protrūkio Skuodo mokykloje (teigiamas tuberkuliozės testas nustatytas 77 moksleiviams), sugriežtėjo ir Sveikatos apsaugos ministerijos pozicija – buvo patvirtintos naujos priemonės tuberkuliozei įveikti. Tarp jų – ir tvarka, kaip taikyti priverstinį gydymą nuo tuberkuliozės.
Mūsų rajono savivaldybė taip pat atkreipė dėmesį į problemą. Administracijos direktoriaus įsakymu  kovo mėnesį buvo sudaryta būtinojo hospitalizavimo ir izoliavimo gydytojų specialistų komisija.
Jai vadovauja Mažeikių ligoninės direktoriaus pavaduotojas Vytautas Džiugas, komisijoje dirba Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Audrius Stankevičius, Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė, šeimos gydytoja Vida Marija Magrinienė, pulmonologė Vita Joana Butnorienė.
„Situacija aštrėja, todėl sudarėme tokią komisiją. Ir labai greitai jos prireikė“, – kalbėdama su „Santarve“ apie susidariusią situaciją, teigė Savivaldybės gydytoja.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Į ligoninę – teismo sprendimu”

 1. :( parašė:

  namalonūs dalykai. Blogiausia, kad visi bejėgiai

 2. Bomžai parašė:

  Bomžas trinantis šaligatvį apie Rimi parduotuvę sifiliu serga ir tai niekas negydo. Odos venerinių ligų gydytojo Mažeikiuose nemokamo nėra.

 3. Seselės vyras parašė:

  Nervų skyriuje guli su tuberkulioze. Mažeikiuose nebėra tokių skyrių, Infekcionisto nėra. Todėl jei žmogui su nervais blogai, o serga atvira tuberkulioze guldo į nervus. Seniau su džiova guldydavo į infekcinę ligoninę priešais senamiesčio bažnyčia, o dabar sirkite visi, o mes jūsų netirsime, kol nesusirgsite.

 4. Mano vardas Aleksandras parašė:

  Jeigu Lietuvos Sveikatos apsaugos ministru paskiriamas žurnalistiką baigęs vaikėzas, tai kodėl veterinoriaus negalim vadinti gydytoju? Juk kiaules ar karves sunkiau gydyti, nei žmones, žmonės bent pasako, kaip ir kur jiems skauda …

 5. baisu parašė:

  tikrai yra nemažai žmonių, kurie panšūs į sergančius džiova. užsikrėsti taip paprasta. juk nevaikščiosi gatvėje su dujokauke :)

 6. Juozas parašė:

  Savivaldybės gydytoja…juokas- greičiau veterinarė

 7. Gydytoja parašė:

  Pritariu komentarui „aš“. Koktu skaityti „savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė“. Nuo kada tapo gydytoja?Kodėl nuvertinama gydytojo profesija?

 8. parašė:

  Žmogus nebaigęs gydytojo mokslo negali būti vadinamas gydytoju, o ir savivaldybėje vadintis taip. nenuvertinkite profesijos. Rašoma – Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė. Ji nėra gydytoja.

 9. baisu parašė:

  besirausiantys konteineriuose ir elgetaujantys beveik visi ja serga, ir platina ne tik savo draugeliams. juk jie sedi parduotuves ar salia ju, tad paplatina ir pro sali einantiems. Kol nesiims valdzia rimtu sprendimu, tol musu saliai gresia isnykimas ne tik del emigracijos, bet ir del vis labiau plintancios tuberkuliozes. Norvegija, pries suteikdama leidima gyventi lietuviui, priverstinai liepia jam pasitikrinti nuo tuberkuliozes. Kitos salys zino musu beda, tik mes patys ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto