Į mokyklą atsinešė kastetą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Penktadienio rytą policijos pareigūnai buvo informuoti apie incidentą Merkelio Račkausko gimnazijoje, dėl jo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Apie devintą valandą ryto mokykloje septyniolikmečio kuprinėje rastas kastetas. Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl nešaunamojo ginklo nešiojimo, už tai gresia bauda arba areštas.
Pareigūnai primena, kad nešaunamasis ginklas – ginklas, kuriuo, naudojant žmogaus raumenų jėgą, per nuotolį ar turint tiesioginį sąlytį galima sunaikinti ar kitaip mechaniškai paveikti (durti, kirsti, smogti, triuškinti) taikinį.
Tokie ginklai skirstomi į duriamuosius-pjaunamuosius (medžiokliniai ir kariniai koviniai peiliai), medžioklinio tipo (visos paskirties peiliai), karinius (durtuvai, portikai, durtuvai-peiliai) bei
smogiamuosius-trupinamuosius, tarp kurių įvardijami kastetai, blakštai, nunčiakai. Jie skirti sutrupinti ar smogti žmogui, kad specialiai būtų sužalojamas kūnas.
Medžioklinius peilius gali nusipirkti tik medžiotojai, pateikę medžiotojo bilietą, kariniai, koviniai peiliai, durtuvai, kiti trupinamieji-smogiamieji ginklai yra draudžiami ir neparduodami. Jų taip pat negalima nešioti, pardavinėti, negalima gaminti.
Nešaunamuosius ginklus galima laikyti tik namuose.
Nešaunamaisiais ginklais nelaikomi ūkinės ar buitinės paskirties įrankiai.

6 Atsakymai į “Į mokyklą atsinešė kastetą”

 1. nerijus parašė:

  trupinamieji-smogiamieji ginklai yra draudžiami ir neparduodami. Jų taip pat negalima nešioti, pardavinėti, negalima gaminti.
  Nešaunamuosius ginklus galima laikyti tik namuose.
  Tai gi kastetus laikyti namuose galima, o visi svaigsta kad jie visiskai uzdrausti

 2. parašė:

  Berniukai, žinokit su kuo draugauti…Kai tokius pasirenki draugus, ateitis tik belangėje…ir negadinkit mokyklos vardo kviesdami tokius draugus. Ar Luk….supratai?

 3. As parašė:

  na blogas vaikinas……

 4. Ūkininkui apui parašė:

  Būna toks ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas, jame apie kūlius nė žodžio, tad drąsiai gali toliau nuo laukų surinktus akmenis kišenėje nešiotis.

 5. apasHY53 parašė:

  Akmuo taip pat nešaunamas ginklas,nes su juo galima ir žmogų užmušti,bet jo niekas nedraudžia.

 6. Patikslinimas parašė:

  Septyniolikmetis- kitos mokyklos auklėtinis, laiku pastebėtas mokyklos darbuotojų ir perduotas policijai.LL

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto