Į prokuratūrą – dėl ligoninės sutarčių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kilus skandalui dėl galimai neskaidrių Mažeikių ligoninės maitinimo ir maisto išdalijimo bei indų surinkimo sutarčių su „Kretingos maistu“, Savivaldybės taryba sudarė specialią komisiją iš devynių narių, kuriai vadovavo Laima Nagienė.

Pristatytos išvados

Komisijos užduotis buvo išsiaiškinti paslaugų teikimo sąlygų laikymąsi ir maitinimo organizavimo atitikimą teisės aktams.
Penktadienį Tarybos posėdyje buvo pristatytos komisijos išvados.
Su išvadomis supažindinusi komisijos pirmininko pavaduotoja Lina Rimkienė akcentavo, kad šešis kartus posėdžiavusi komisija yra nustačiusi nemažai pažeidimų. Pavyzdžiui, nors „Kretingos maistas“ buvo įsipareigojęs ligoniams išdalyti maistą, tačiau tai darė ligoninės slaugytojos.
Komisija pati nepajėgi nustatyti, kokia žala įstaigai padaryta dėl nesuteiktų paslaugų. Įvertinti ją ir kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo buvo pasiūlyta Savivaldybės administracijai.

Kreipsis į teisėtvarką

Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius patikslino, kad administracijos Audito skyrius jokių tyrimų dėl žalos nustatymo neatlieka, dėl šito, pasitaręs su juristais, jis planuoja kreiptis į prokuratūrą.
Opozicija dėl Mažeikių ligoninės ir „Kretingos maisto“ sutarčių pareiškė atskirąją nuomonę. Ją pristačiusi L. Rimkienė teigė: tiek komisijos, tiek anksčiau Viešųjų pirkimų tarnybos išvados rodo, kad pažeidimai yra baudžiamojo pobūdžio. Todėl opozicija yra nusprendusi kreiptis ne tik į prokuratūrą, bet ir į STT, FNTT bei kitas kontrolės institucijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto