Gerumo paženklintos šventės

Plinkšių globos namai džiaugiasi sulaukę ne tik materialinių dovanų, bet ir nuoširdaus bendravimo su draugais. Nuotrauka iš Plinkšių Globos namų archyvo

Padėkos vakaronės, eglučių įžiebimas, Kalėdų Senelis su maišu dovanų vaikams – tokie įprasti artėjančių švenčių akcentai.  
Įprasta ir tai, kad advento laikotarpiu seniūnijos, kaimo bendruomenės, kultūros centrai organizuoja įvairius labdaringus renginius, gerumo akcijas. Lankomi vieniši, sunkiai besiverčiantys žmonės – pasirūpinama, kad jų šventinis stalas nebūtų tuščias.

Kasmet seniūnijos su kalėdinėmis dovanomis aplanko vienišus žmones: nuveža kalėdinių dovanų, sušildo juos geru žodžiu. Pas vienus važiuoja tik seniūnijų darbuotojai, pas kitus – drauge ir bendruomenių atstovai. Pavyzdžiui, Laižuvos seniūnijai pagelbėjo ir Kultūros centro muzikantai.
Seniūnai džiaugiasi, kad šiemet jų lauknešėliai buvo kur kas sunkesni.
„Jeigu anksčiau iš savo biudžeto sugraibydavome po kelis eurus, tai šiemet pinigų skyrė ir Savivaldybės administracija. Vienam žmogui išėjo apie 25 eurus, tai tikrai nemaža pagalba“, –  situaciją lygino Reivyčių seniūnas Stanislovas Putelis.
Pagal rotaciją, seniūnas šiuo metu kuruoja rajono seniūnijų reikalus. S. Putelis pasakojo, kad kartu su kitais seniūnais tarėsi, koks turėtų būti maisto krepšelis. Į jį sudėta įvairių ilgesnio laikymo maisto produktų, vaisių, saldumynų. Seniūnai teigia, kad dovanoto maisto vienišiems žmonėms  užteks ne tik šventėms.
Kalėdiniai lauknešėliai šiemet pasieks 153 vienišus rajono žmones.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Gerumo paženklintos šventės”

  1. mmm to kažin parašė:

    Todėl, kad užkniso viskas. Su….tos reklamos, ką ėsti ir kaip nepersiėsti, ką pirkti ir kaip gražinti, kaip pasipuošti ir kaip nusipuošti. Tai nebe kalėdos, verslininkų šou.

  2. Kažin parašė:

    kodėl dabar žmonės nuolat susiraukę? Pažiūrėkit į šiuos veidus – kaip per laidotuves visi, o juk laukiame gražios šventės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto