Įgyvendinama sena laižuviškių idėja – Antano Vienažindžio takas

Laukdami tako atidarymo, laižuviškiai surengė talką ir paskyrė savo laiko bei pastangų,
kad tako aplinka būtų graži ir tvarkinga. Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Praėjusios savaitės ketvirtadienio vakarą laižuviškiai ir miestelio svečiai rinkosi į ypatingą renginį – į Laižuvoje kadaise gyvenusio, dirbusio ir čia palaidoto kunigo, poeto Antano Vienažindžio vardu pavadinto tako dalies atidarymą.
Idėja, kad miesteliui reikalingas takas, sujungiantis visus su šia asmenybe susijusius lankytinus objektus, laižuviškių mintyse sklandė jau seniai.

Mintis sklandė jau seniai

Laižuvos seniūnės pavaduotoja Angelė Klemenienė pasakojo, kad Laižuvoje gyvena jau seniai, ir kiek laižuviškė prisimena, mintis apie taką šiuos laikus pasiekė dar iš tada, kai miestelyje veikė mokykla. Tuomet joje dar dirbo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Laima Skabickienė bei Martynas Januška.
„Pati mokykla buvo pavadinta Antano Vienažindžio vardu. Miestelyje vykdavo visokie susiėjimai, mokymai, kaip rašyti projektus. Jau neatsimenu, iš kieno lūpų nuskambėjo mintis, kad Laižuvoje yra Vienažindžio akmuo, liepa, kapas ir reikėtų viską sujungiančio tako“, – kalbėjo seniūnės pavaduotoja.

Ši mintis Laižuvos gyventojų bendruomenėje visą laiką buvo gyva, žmonės vis pasikalbėdavo apie tai, kad reikėtų jį įrengti.
Laižuviškių mintį išgirdo prieš porą metų seniūnijai vadovauti pradėjusi Jolanta Šeputienė. Seniūnė ėmė ieškoti būdų, kad idėja taptų realybe.

Įrengta tik viena atkarpa

Pasak A. Klemenienės, laižuviškių įsivaizdavimas ir noras buvo toks: kad takas vestų nuo Vienažindžio liepos iki kapinių vartų, tada – palei tvenkinį, aplankant Vienažindžio akmenį, poilsiavietės, kurioje vasaromis vyksta miestelio šventės, link.

Kai architektai pradėjo braižyti apie 1 kilometrą besitęsiančio tako planus, kai buvo pradėta ieškoti finansinių galimybių įrengti šį taką, projektas buvo padalytas į 3 etapus: pirmasis darbų etapas – įrengti tako atkarpą nuo Vienažindžio liepos iki kapinių; antras – nuo kapinių iki akmens; trečias – pro akmenį, pro senąjį mokyklos sodą žemyn iki Kuršo gatvės.
Šiuo metu yra įrengta 2-ojo etapo tako atkarpa, kurios ilgis – apie pusė kilometro.
Darbų ateičiai dar yra, o kada ir kaip jie bus įgyvendinti, priklausys nuo finansinių galimybių.

Buvo surengę talką ir edukaciją

Laukdami oficialaus tako atidarymo, laižuviškiai spalio 22 d. buvo surengę talką.
Laižuvos bendruomenė vieno įgyvendinamo projekto lėšomis buvo nupirkusi žolių sėklų. Aktyviausi bendruomenės nariai rinkosi į talką norėdami užsėti dekoratyvinę žolių ir gėlių pievą.
Seniūnijos atstovai drauge su viešuosius darbus seniūnijoje atliekančiais laižuviškiais įgyvendino ir dar vieną sumanymą: prie Vienažindžio akmens krokus pasodino taip, kad pavasarį, kai jie sužydės, turėtų pasimatyti didelis užrašas: Laižuva.

Tako atidarymas įvyko praėjusios savaitės ketvirtadienio vakarą, jau sutemus. Toks sprendimas nebuvo atsitiktinis –norėta taką apšviesti miestelio bendruomenės narių iš moliūgų išskaptuotais žibintais. Dalį jų žmonės padarė praėjusios savaitės pradžioje vykusios edukacijos metu.
„Tokia ir buvo intencija: nors yra ruduo su savo tamsiais vakarais, bet mes norėjome apšviesti atidaromą taką, norėjome sukviesti žmones atvykti pabūti bendrystėje, pasidžiaugti, kad tokį taką turime“, – apibendrino A. Klemenienė.

Džiaugiasi nauju objektu

Tuo, kad Mažeikių rajone atsirado dar vienas naujas lankytinas objektas – A. Vienažindžio takas, džiaugiasi Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai.
Jie žada viešinti informaciją centro interneto svetainėje, taką įtraukti į mūsų rajono kelionių maršrutus.
Taip pat, progai esant, planuojama kviesti keliautojus aplankyti Laižuvą ir miestelio įdomybes, primenančias čia kadaise gyvenusį ir dirbusį poetą bei kunigą A. Vienažindį, dar vadinamą Vienužiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto