Iki medalių mažeikiškiams pritrūko vieno žingsnio

Broliai Arnoldas ir Tonetas Domeikos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmą kartą Ispanijoje vyko Europos universitetų stalo teniso čempionatas, kuriame varžėsi ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto komanda. Tarp trijų jos atstovų startavo ir du mažeikiškiai – broliai Arnoldas ir Tonetas Domeikos.

Komanda liko penkta

Vilniaus Gedimino technikos universiteto komanda, kurioje žaidė du mažeikiškiai bei kaunietis Matas Skučas, rungtyniavo Kordoboje su kitomis penkiolika Europos universitetų komandų.
„Pogrupio barjerą įveikėme gana lengvai. Kiek atkakliau priešinosi anglai, kurie buvo subūrę stiprią komandą, tuo tarpu šveicarus ir vietos, Kordobos universiteto, ekipas įveikėme be didesnio vargo. Iškovoję pirmąją vietą, patekome į aštuntuką ir dvikovoje dėl kelialapio tarp stipriausiųjų keturių komandų žaidėme su Slovėnijos atstovais“, –  apie pirmenybes pasakojo Arnoldas Domeika.
Per lemiamą dvikovą Arnoldas įveikė pirmąjį varžovą, antroje dvikovoje Matas pirmavo prieš slovėną rezultatu 2:0, tačiau tada prasidėjo bėdos.
M. Skučas pralaimėjo šį susitikimą rezultatu 2:3, po to varžovui nusileido Tonetas ir dar vieną pralaimėjimą patyrus Matui slovėnai šventė pergalę prieš lietuvius rezultatu 3:1.
Medaliais buvo apdovanotos iš viso keturios komandos. Čempionais tapo lenkai, nugalėję rusus.
Kitose dvikovose lietuvaičiai rezultatu 3:2 įveikė vokiečius bei 3:0 Barselonos universiteto ekipą ir užėmė penktąją vietą. Asmeninės varžybose jiems sekėsi skirtingai: Arnoldas jau pirmajame rate suklupo prieš galingai žaidusį ispaną, tuo tarpu Matas ir Tonetas iškovojo po dvi pergales, tačiau pralaimėjo trečiąsias dvikovas ir tarp aštuonių stipriausiųjų nepateko.

Čempionatas paliko dvejopą įspūdį

Pirmasis čempionatas lietuviams padarė dvejopą įspūdį. Geroji pusė – susirinko geri žaidėjai, kuriuos jie sutinka ir Europos bei pasaulio čempionatuose, ir geros gyvenimo sąlygos, blogoji – ispanų žodžio nesilaikymas bei alinantis karštis.
„Ispanai dirbo savo stiliumi – autobusas arba atvažiuoja pavėlavęs arba iš viso neatvažiuoja, dažnai girdėjome jų pažadus viską atlikti tuoj, tačiau tekdavo laukti gana ilgai. Laimei, kad visas kilusias problemas, kiek galėjo, sprendė čempionatą aptarnavę savanoriai.
Vargino salėje tvyrojęs karštis. Kondicinieriai taip stipriai pūtė, kad jų atsisakėme patys – jų keliamas vėjas kamuoliuką bloškė kur pakliuvo. Kondicionierius įjungdavo tik per specialią pertrauką, tačiau tai nuo karščio negelbėjo“, – įspūdžiais dalijosi Arnoldas.

Mažeikiškiai reitingo viršūnėse

Rugpjūčio mėnesį paskelbtame naujausiame stipriausiųjų šalies stalo tenisininkų reitinge Arnoldas užimą pirmąją vietą, kitas mažeikiškis Marius Bučys yra trečias. Reitingo viršūnėje mažeikiškiai bus tris mėnesius.
Šiuo metu Arnoldas gydosi kelio traumą, mėnesio viduryje planuoja pradėti fizinį pasirengimą, po to gal pavyks nuvažiuoti į stalo tenisininkų stovyklą Vokietijoje.
„Artėjantį sezoną ir toliau jau žaisiu ketvirtojoje pagal pajėgumą Vokietijos stalo teniso lygoje Marburgo miestelio komandoje. Joje buvome vieni iš lyderių penktojoje lygoje ir pakilome laipteliu aukščiau. Laukia įdomus sezonas – iš vienuolikos ketvirtos lygos komandų joje išlieka tik penkios, kitos vėl iškrinta į žemesnę lygą, tad kiekvienas mačas yra aukso vertės ir laukia atkaklios kovos. Brolis Tonetas žaidžia kito miestelio ekipoje ir toliau rungtyniaus penktojoje lygoje“, – apie būsimą sezoną kalbėjo mažeikiškis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto