Įkvėpimo teikia žinojimas, kad kažkam suteiki vilties

„Lions“ klubo narės – skirtingos asmenybės, kurias vienija draugiškumas, gerumas ir siekis prisidėti prie to,
kad pasaulyje gyventi būtų geriau.

Mažeikių moterų klubas „Lions“ veikia beveik du dešimtmečius. Jo narės – įvairių profesijų atstovės, dalį savo laiko ir jėgų skiriančios įvairiems su labdara, parama susijusiems sumanymams įgyvendinti, tikina: draugiškumas, pagarba, noras pagelbėti tiems, kam pagalbos labiausiai reikia, yra svarbiausios vienijančios vertybės.

Mažeikiuose – 18 metų

Lietuvos „Lions“ klubų apygarda vienija 35 klubus, kurie teikia labdarą ir paramą 20-ies mūsų šalies miestų ir rajonų bendruomenėms. Iš minėtų klubų 11 – moterų, 11 – vyrų, 13 – mišrūs. Skaičiuojama, kad Lietuvos „Lions“ bendruomenė vienija per 700 narių.
Mažeikių „Lions“ klubas – moteriškas. Šiuo metu jo veikloje dalyvauja 14 narių.
Lietuvoje šių klubų veikla prasidėjo dar prieš Lietuvai tampant nepriklausoma valstybe – 1990 metais. Mažeikiuose toks klubas įkurtas 2005-aisiais.

Prezidento pareigos – pereinamosios

Klube laikomasi rotacijos principo: prezidento pareigos kasmet paskiriamos vis kitai narei, todėl kiekviena pajaučia pareigų bei atsakomybės naštą ir džiaugsmą. Dabar, 2022–2023 metų kadencijos metu, Mažeikių „Lions“ klubo prezidento pareigas eina Donata Juozaitienė.

Rudenį mažeikiškės aktyviai dalyvavo Marijampolėje vykusiame Lietuvos „Lions“ klubų asociacijos jubiliejiniame – 35-ajame – forume.

Valdyme dalyvauja ir daugiau asmenų. Pirmoji viceprezidentė – dešinioji prezidentės ranka, kuri įprastai po metų inauguruojama prezidente. Antroji viceprezidentė – prezidentės ir pirmosios viceprezidentės pagalbininkė, kuri po dvejų metų tampa prezidente. Administracines užduotis atlieka klubo sekretorė, klubo finansus tvarko, finansines ataskaitas institucijoms teikia iždininkė.
„Tačiau visos narės turi atsakomybių ir pareigų.

Visos negailėdamos asmeninio laiko prisideda prie klubo veiklos padėdamos ieškoti sprendimų, kaip geriau sutelkti jėgas, koordinuoti veiksmus, pritraukti savanorius ir padėti žmonėms“, – tikino D. Juozaitienė.

Laikomasi prioritetų

Nors klubo veikloje dalyvaujančios mažeikiškės yra skirtingo amžiaus bei profesijų, visas jas vienija draugiškumas, pagarba ir noras ištiesti pagalbos ranką tam, kam labiausiai reikia. Veikloje praverčia ir kitos asmeninės savybės, būdo bruožai: geranoriškumas, atkaklumas, dėmesingumas, bendravimo ir vadybos įgūdžiai.

Pagrindinės „Lions“ veiklos kryptys, kurioms teikiama pirmenybė, – pagalba sergantiesiems, turintiesiems regėjimo negalią, onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, diabeto prevencija, humanitarinė pagalba, aplinkosauga.
Išgirdus vieną ar kitą skaudžią istoriją ir prašymą padėti finansiškai, mažeikiškės savo susirinkimų metu svarsto ir nutaria, kam bus teikiama pagalba.

Įgyvendintų sumanymų daug

Nors Mažeikiuose veikiantis klubas nedidelis, moterys džiaugiasi nuveiktais darbais ir sako esančios laimingos, kad gali nors maža dalele prisidėti prie to, kad mūsų rajone gyvenantys ir besimokantys vaikai būtų laimingesni.
„Liūtės“, paprašytos papasakoti apie pastaraisiais metais įgyvendintus didžiausius, svarbiausius sumanymus, jų išvardijo kur kas daugiau, nei čia paminėsime.

Prieššventinė „Lions“ klubo narių ir „Jievaro“ pagrindinės mokyklos mokinių akimirka.

Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklą lankančiam gabiam muzikantui Jonukui dvejus metus kas mėnesį buvo mokama stipendija, nupirktas kompiuteris.
Praėjusį pavasarį surengtas labdaros renginys, kurio metu parodytas spektaklis „Vaikai ant bedugnės krašto“. Renginio dalyviai paaukojo nemažai pinigų, už kuriuos paremti nuo karo pabėgę Ukrainos vaikai, o kelios Mažeikiuose gyvenančios ukrainiečių šeimos nuvežtos į Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusį labdaros koncertą.

Šeimai iš Žemalės, nukentėjusiai nuo gaisro, nupirktas šaldytuvas, maisto produktų.
Pyragų kepimo akcijos „Gabalėlis gerumo“ metu surinkta neabejingų žmonių ir organizacijų parama, skirta mūsų rajone gyvenančiai mažai mergaitei, sergančiai leukemija, gydyti.

Prisidėjo geros valios žmonės

Visai neseniai, balandžio pabaigoje, Renavo dvare įvyko „Lions“ organizuotas kasmetinis paramos renginys „Gerumas gyvena mumyse“.
Organizatorių įsitikinimu, renginys pavyko. Į jį atvyko daug žmonių, norėjusių padėti, prisidėti ir pasidalyti gerumu. Talentingasis mažeikiškis akordeonininkas Jonas Vozbutas atliko muzikinių kūrinių. Renginyje skambėjo reto tembro ir skaidrumo balso savininkės, dainų autorės, mokytojos, dainininkės Jūratės Miliauskaitės dainos.

Mažeikiškės dalyvavo savanorystės dienoje, Telšių katedros parapijos namuose, ir drauge pynė advento vainiką.

Organizatorės dėkingos visiems, kurie prisidėjo idėjomis, darbais, pinigais. O jais vėl buvo pagelbėta sunkia liga sergančios penkiametės Lėjos šeimai.
„Sakoma, kad žmogus mokosi visą gyvenimą. Tam, kad suprastum ir įvertintum, tenka stoti akistaton su tragedijomis, skurdu, nelaimėmis, ligomis. Stiprybės mums suteikia žinojimas ir tikėjimas, kad mūsų veikla kažkam išpildė svajones, įžiebė vilties ar norą gyventi“, – į klausimą, kas suteikia stiprybės veikti, kai dažnai tenka išgirsti sunkių, skaudžių, su vaikų sveikata susijusių istorijų, atsakė „liūtės“.

Savanorystė veikia bumerango principu

Mažeikiškės palaiko glaudžius ryšius su kitų Lietuvos miestų „Lions“ klubais. Ši bendrystė – svarbi ir reikalinga. Moterys dalijasi patirtimi, dalyvauja kitų miestų klubų organizuojamuose labdaros ir paramos renginiuose.

Dalyvavimas „Lions“ veikloje yra ne tik kiekvienos narės saviraiškos būdas, bet ir savanorystės, pilietiškumo išraiška.
„Savanoriaujant atsiranda supratimas, kad aš galiu padėti žmonėms, būti vertingas, galiu įgyti naujų įgūdžių, užmegzti ryšį su naujais žmonėmis ir būti aktyviu bendruomenės nariu. Suprantama, kad, keisdami kitų gyvenimus, žmonės patys savo gyvenimus daro kokybiškesnius. Jeigu tik turi galimybę padaryti gerą darbą – būtinai daryk, net nedvejok. Juk savanorystė veikia bumerango principu: duodi kitam, o iš tikrųjų galbūt net daugiau gauni pats“, – savanorystės privalumus įvardijo klubo narės.
Loreta BUTKUTĖ
Nuotr. iš Simonos Čivinskės ir klubo archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto