Ir mažeikiškiai dalyvaus Lietuvos žemdirbių suvažiavime

Ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis ragina ir mažeikiškius žemdirbius nelikti nuošalyje, kai sprendžiamos jų problemos. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Lietuvos žemdirbiai vasario 9 d. rinksis į visuotinį suvažiavimą. Į šį suvažiavimą ruošiasi vykti ir mažeikiškiai ūkininkai.
Rajono žemdirbiai įsijungė ir į peticijos, kurią ketinama įteikti Europos Parlamento Peticijų komitetui, pasirašymą.

Siekia išsakyti problemas

Suvažiavimo organizatoriai teigia, kad jo tikslas – išsakyti savo problemas, realijas ir viešai paklausti valdžios: ar reikia Lietuvai žemės ūkio? Į jį pakviesti ne tik Žemės ūkio ministerijos vadovai, bet ir Premjeras Saulius Skvernelis. Jo žodis įtrauktas ir į suvažiavimo darbotvarkę.
Sušaukti tokį suvažiavimą nuspręsta sausio mėnesį vykusiame Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiumo narių išplėstiniame posėdyje. Pastebėta, kad pastaruoju metu mūsų žemdirbiai yra priešinami su visuomene, esą tai išlaikytinių luomas, nuolat prašantis paramos.
Buvo pabrėžta, kad ir Lietuvos žemdirbiai, būdami Europos Sąjungos visaverčiais nariais, turi teisę dirbti tomis pačiomis sąlygomis kaip ir kitų ES šalių žemdirbiai.
„Žemės ūkio sektorius visose šalyse yra remiamas ir jo vaidmuo visuomenėje yra gyvybiškai svarbus. O pas mus?“ – paramos pasigedo Ūkininkų sąjunga.

Peticija – Europos Parlamentui

Ūkininkų sąjungos prezidiumo narių susirinkime buvo nuspręsta peticiją „Sąjungoje, kurie visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!“ įteikti Europos Parlamento Peticijų komitetui.
Joje reikalaujama, kad tiesioginės išmokos, pradedant 2021 metais, Lietuvos žemdirbiams būtų mokamos ne mažesnės kaip 2020 metų ES tiesioginių išmokų vidurkis ir kad išmokos už žalinimą bei visų kitų naujai įvedamų aplinkosauginių Bendrosios žemės ūkio politikos elementų taikymą būtų vienodos visoje ES.
Šią peticiją pasirašo ir mūsų rajono žemdirbiai ir jiems prijaučiantys žmonės. Peticijos parašų rinkimo rezultatai bus aptarti vasario 9 d. Jonavoje vyksiančio visuotinio Lietuvos žemdirbių suvažiavimo metu.
Lietuvos ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis ragina ir mažeikiškius nelikti abejingais – dalyvauti suvažiavime, kuriame bus gvildenamos visiems aktualios problemoms. Vykstančiųjų į renginį sąrašai sudaromi seniūnijose.

4 Atsakymai į “Ir mažeikiškiai dalyvaus Lietuvos žemdirbių suvažiavime”

 1. JONAS parašė:

  dar kažkoks asi.kolūkius atsimena jug jau seni laikai ….ar tiek tau FAINA buvo ten kolūkyje

 2. Brolis parašė:

  Laba diena , dar būtų gerai neužmiršti paminėti , kad V. Landsbergis kolūkius sugriovė , nes tai pati didžiausia bėda kokia tik galėjo nutikti Lietuvai

 3. Aiškiaregis parašė:

  tai matyt vėl kolchoznikų valdžią liaupsins ir giedos meilės giesmes gelbėtojui, kuris šimtus ūkių sužlugdė… ir tūkstančius hektarų žemės ,,priglaudė“…

 4. medziotojas parašė:

  Saunuolis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto