Ir mūsų Savivaldybė – už mokslo metų trumpinimą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Lietuvos savivaldybių asociacijos liepos mėnesį surengta savivaldybių apklausa parodė, kad prailginti mokslo metai nepasiteisino.
Apklausoje dalyvavusi Mažeikių rajono savivaldybė, kaip ir daugelis kitų, taip pat pasisakė už mokslo metų trukmės trumpinimą.

Aiškinosi nuomonę

Pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintus ugdymo planus, šiemet mokslo metai pradinukams truko 35 savaites, vyresniems moksleiviams – 37. Prieš dvejus metus mokslo metai buvo trumpesni trimis savaitėmis.
Lietuvos savivaldybių asociacija liepos mėnesį surengė apklausą, norėdama išsiaiškinti savivaldybių nuomonę. Iš 60 šalies savivaldybių apklausoje dalyvavo 49, ir dauguma jų – 40 – pasisakė už mokslo metų trukmės trumpinimą. Tai sudaro 81,6 proc. dalyvavusiųjų apklausoje.
Kad mokslo metų trumpinti nereikia, pasisakė 8 savivaldybės (16,3 proc. dalyvavusiųjų apklausoje).
Taip pat paaiškėjo, kad tik 3 mokyklos (iš visų apklausoje dalyvavusių 49 savivaldybių mokyklų) yra pritaikytos ar iš dalies pritaikytos dirbti, kai lauke tvyro karščiai.

Pasisakė ir rajono savivaldybė

Mažeikių rajono savivaldybė taip pat panoro išsakyti savo nuomonę. Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ teigė, kad neįmanoma užtikrinti efektyvaus ugdymo proceso birželio mėnesį, kai tuo pačiu metu vyksta valstybiniai brandos egzaminai dvyliktokams, dešimtokų pagrindinio ugdymo pasiekimų tikrinimas ir dalis mokytojų negali vesti pamokų. Be to, nė viena rajono mokykla nėra pritaikyta dirbti per karščius, todėl dėl birželio mėnesį tvyrojusių didžiulių karščių mokiniams buvo sudėtinga dalyvauti ugdomajame procese.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Ir mūsų Savivaldybė – už mokslo metų trumpinimą”

  1. Tikslas parašė:

    Tikslas buvo labai paprastas – švietimo ministrė (buvusi) norėjo parodyti, kad labai daug ji ir ministerija dirba. Švietimo ministrė argumentavo, kad Lietuvos mokiniai labai prastai mokosi, labai blogi jų rezultatai, palyginus su kitų šalių mokiniais, todėl rezultatams pagerinti ir prailgino mokslo metus. Nors tie vaikai ir jų tėveliai, kurie gyveno užsienyje ir jų vaikai ten mokėsi, kaip tik sako atvrkščiai, – užsienyje visi labiau atsipūtę ir krūvis mažesnis, o Lietuvos mokyklose daugiau žinių duodama.

  2. Mama parašė:

    Šiuo klausimu reikėtų pasidomėti nuomonių ir iš tėvelių. Tėveliai pasakys, jog jau gegužės antra savaitė nebėra darbinga. Ir tai ne dėl karsčių. Taip yra kasmet, nors mokykla teigtų kitaip !!! Mokyklinis kursas kaip ir išeitas, lieka papildomi darbai vidurkio pataisymui, gal kas kokių kontrolinių darbų neatsiskaitęs, pratybų sąsiuviniai neužpildyti, socialinės valandos nesurinktos… Išlieka klausimas, tai KOKIU TIKSLU PRAILGINTI MOKSLO METAI ??? Švietimo argumentų aš nesuprantu. Čia vėl, kaip visada, teorija sau, o praktika sau.

  3. Jonas j. parašė:

    Pritariu mokslo metų trumpinimui.Vistiek pamokos nevyksta ne tik dėl karščių, bet ir dėl valstybinių egzaminų. Suolai iš klasių išnešami, o pamokos tuščiose klasėse „labai darbingos ir naudingos“ Juokai vieni iš tokio mokymo….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto