Juodkrantėje vykusiame V tarptautiniame jaunųjų vokalistų festivalyje-konkurse „Baltic voice 2017“ sėkmė lydėjo atlikėjas iš Mažeikių: tarp 105 solistų ir ansamblių iš 14 šalių mažeikiškės laimėjo ne vieną prizinę vietą ar tapo konkurso diplomantėmis.
Pagrindinis prizas – armėnei
Devynių asmenų tarptautinė vertinimo komisija, kuriai vadovavo Armanas Gukasianas, klausė konkursantų pasirodymų, o trečią dieną vyko baigiamasis koncertas. Jo metu apdovanoti konkurso prizinių vietų laimėtojai ir diplomantai.
Festivalio-konkurso „Baltic voice 2017“ direktorius mažeikiškis Augustas Petkus pasakojo, kad šioje muzikos šventėje dalyvavę dainininkai nuo šešerių iki 27 metų pagal amžiaus grupes varžėsi solistų, ansamblių, džiazo solistų ir džiazo grupių kategorijose.
„Smagu, kad šiame konkurse dalyvavo net trylika atlikėjų iš Mažeikių – jie rungėsi visose konkurso kategorijose ir pasiekė puikių rezultatų. Lietuvai konkurse atstovavo dainininkai iš dešimties šalies miestų“, – kalbėjo A. Petkus.
Šiemet pagrindinis mažeikiškių organizuojamo konkurso „Baltic voice“ prizas – auksinis „Grand prix“ – iškeliavo į Armėniją: jo nusipelnė dvidešimtmetė Mery Avetisyan. Sidabrinį „Grand prix“ laimėjo Azerbaidžano atstovė, dvidešimt trejų metų Laban Abbaszadze, o Mažeikių kultūros centro šou grupės „Lietutis“ vadovo Algirdo Grinkevičiaus mokinė Airinga Kneitaitė parsivežė šio konkurso bronzinį „Grand prix“.
Sekėsi„Lietučio“ dainininkėms
Specialus „Baltic voice 2017“ Neringos miesto mero prizas atiteko lietuvei iš JAV Aidai Skaraitei.
Prizines vietas iškovojo ir nemažai kitų A. Grinkevičiaus parengtų, įvairiose amžiaus grupėse konkuravusių atlikėjų: pirma vieta skirta Austėjai Petrauskaitei ir Brigitai Visminaitei, antrąja vieta komisija įvertino šou grupės „Lietutis“ vokalistės Kornelijos Lenzbergaitės pasirodymus, o dainininkė Emilija Mikutaitė pelnė net dvi antrąsias vietas: džiazo vokalistų bei solistų kategorijose.
Trečią vietą konkurse pelnė A. Grinkevičiaus mokinės Viktorija Grosheva bei Ugnė Keinytė, diplomantėmis tapo Justina Goštautaitė bei Giedrė Batakytė.
„Lietučiui“ mūsų konkursas šiemet, kaip niekada, sėkmingas, juolab kad jame nedalyvavo nė viena mūsų kolektyvo programą jau baigusi dainininkė. Taip jau sutapo, kad kažkuriai rūpėjo egzaminai, kitai – praktika, dar vienai – darbas Jungtiniuose Arabų Emyratuose“, – pasakojo A. Grinkevičius.
Įvertinti ir kiti mažeikiškiai
Įvertinimų sulaukė ir kitų vokalistus ruošiančių mažeikiškių pedagogų mokiniai.
Nemažai vokalinės muzikos atlikėjų į gyvenimą išleidęs studijos „Sekmadienis“ vadovas Antanas Dargis į konkursą „Baltic voice 2017“ šiemet atvežė tris mokines. Jo paruoštos dainininkės tapo konkurso diplomantėmis: diplomu paskatintas ketvirtą vietą ansamblių iki 15 metų kategorijoje laimėjęs Austėjos Šarkelytės ir Kotrynos Daukšaitės duetas, trylikametėms A. Šarkelytei bei Rugilei Kairytei diplomas skirtas kaip solistėms.
Moksleivių namų dainos studijos „Kregždutė“ vadovės Eleonoros Kirkilienės mokinei Ksaverijai Vaičiulytei džiazo vokalistų kategorijoje, 14–15 metų atlikėjų grupėje, atiteko garbinga antra vieta.
Kodėl ne Mažeikiuose?
Festivaliui „Baltic voice“ vadovaujantis A. Petkus teigė jaučiantis apmaudą dėl priekaištų, kad renginys vyksta ne Mažeikiuose, o Juodkrantėje. Ši vietovė buvo pasirinkta dėl puikios gamtinės aplinkos – tai padėjo privilioti daugiau konkursantų iš užsienio.
„Į festivalį atvykstantys dalyviai iš užsienio šalių žino, kad šis renginys vyksta nuostabiame Lietuvos kampelyje. Jei visa tai būtų organizuojama Mažeikiuose, reikėtų daug papildomų lėšų – kad ir surengti užsieniečiams ekskursijas į Palangą, Klaipėdą, kitas gražias šalies vietas.
Šiemet finansavimą gavome tik iš Mažeikių verslininkų, kai kurių kitų įstaigų, tad esame jiems dėkingi už pasitikėjimą. Jau dabar gauname paraiškų dėl dalyvavimo konkurse ateinančiais metais. Ir kaip jiems reikėtų paaiškinti, kad festivalis vyks kitur?“ – samprotavo A. Petkus.
Vilmantas BUDRYS