Iš darželinukų rankų – netikėtos dovanos

Ir žaliuoja žolė po lietaus, šakos keliasi, tiesias į dangų.
Duok ir man trupinėlį saldaus To gerumo iš gydančių rankų.
Ir dar duok iš širdies, iš akių, ir dar lūpom įpūski gerumo –
Saulės žybsniu tarp eglių tankių, rasos žvilgesiu rytmečio dūmuos.

Šie žodžiai ypač tinka didžiosios šventės laukimo metui – adventui. Neabejojame, kad šiuo laikotarpiu kiekvienas susimąsto, ką gali nuveikti gero ir prasmingo. O gerumas užkrečiamas –žmonės, patyrę kitų gerumą, rūpestingumą, jautrumą, atleidimą, ir patys nebegali elgtis kitaip.
Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė organizavo gerumo akciją „Sušildykim širdis gerumu“, kurios tikslas – paskatinti vaikus, jų tėvus, darželio bendruomenę ruošti dovanėles vienišiems senoliams. Akciją inicijavo mokytojos Sonata Kairienė, Regina Mažrimienė ir Esmeralda Butaitė.

Darželio darbuotojai, vaikų tėveliai mezgė kojines, šlepetes, kepures ir pirštines vienišiems senoliams. Vaikai dailės studijoje gamino atvirutes, kepė ir dekoravo kalėdinius meduolius.
Saulėtą, žiemišką gruodžio dienos rytą „Boružėlių“ grupės vaikai su mokytojomis iškeliavo „sušildyti širdžių gerumu“ perduodant dovanas senoliams. Juos sutiko vaikščiojančius parkelyje, vedžiojančius augintinius, aplankė pažįstamus vienišus kaimynus. Vaikų įteiktos dovanėlės labai nustebino ir nudžiugino senolius.
Kasdien mokome vaikus skaičiuoti, piešti, pažinti spalvas, tačiau labai svarbu išmokyti juos ir kitų svarbių dalykų – skirti gera nuo blogo, ne tik gauti, bet ir duoti.

Ligita NARUTAVIČIENĖ
Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“
direktorės pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto