Iš festivalio „Kauškutis“ grįžo su pergale

Kolektyvo vadovė Jolanta Tendienė pasakojo, kad, skirtingai nei kiti kolektyvai, kurie atvežė į festivalį pavienius šokius, „Kauškutis“ festivaliui buvo parengęs pusės valandos programą „Sveiks, svieteli margs“. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Marijampolėje vykusiame 19-ajame konkursiniame festivalyje „Aguonėlė 2012“ Mažeikių choreografijos mokyklos tautinių šokių ansamblis „Kauškutis“ pelnė pirmąją vietą.

Išsiskyrė savo programa

Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių, ansamblių, šokio studijų baigiamajame festivalio „Aguonėlė 2012“ ture varžėsi per 70-ies geriausių šalies šokių studijų, jaunių, jaunuolių, merginų ir jaunimo šokių kolektyvų. Iš Mažeikių į Marijampolę pajudėjo trys autobusai su „Kauškučio“ šokėjais, choreografais, kapelmeisteriais, muzikantais, pedagogais.
„Išvažiavome visa Choreografijos mokykla“, – juokėsi kolektyvo vadovė Jolanta Tendienė.
Ji pasakojo, kad, skirtingai nei kiti kolektyvai, kurie atvežė į festivalį pavienius šokius, „Kauškutis“ festivaliui buvo parengęs pusės valandos programą „Sveiks, svieteli margs“.
„Savo laimėjimu esame labai patenkinti. Vaikai šoko puikiai, tad dabar jie yra šio laimėjimo pakylėti. Po „Aukso paukštės“ apdovanojimo ši pergalė prieš baigiantis mokslo metams mums yra labai reikšminga“, – „Santarvei“ kalbėjo kolektyvo vadovė.

Festivalis – svarbus

J. Tendienė dėkoja programą padėjusiems ruošti choreografams Ramunei Zelbienei, Mariui Narutai, Olgai Gross ir Danguolei Dapšytei, koncertmeisteriams Tamarai Vertelienei, Margaritai Gedvilienei, Jonui Šopai, Raimondai Strikauskienei ir kapelos vadovui Rimantui Mikalauskui bei programos dalyviui kultūros centro režisieriui Pauliui Mylei.
Vadovė pasakojo, kad Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių, ansamblių, šokio studijų konkursinis festivalis rengiamas jau 40 metų, tad kolektyvams yra labai svarbus, ypač jei laimima prizinė vieta. 1986 metais jis pavadintas pirmojo sceninio šokio „Aguonėlė“ vardu.
Festivalį kas ketverius metus organizuoja Lietuvos liaudies kultūros centras, jis kaskart į šokio sūkurį įtraukia per 13 tūkstančių šokėjų, muzikantų, dainininkų.
Šiemet konkursas sutapo su Lietuvos moksleivių dainų švente „Mūsų vardas – Lietuva“, tad programoje buvo privalomas vienas šokis iš būsimos 2012 metų moksleivių dainų šventės repertuaro. Taip pat  buvo pageidaujama, kad vyrautų savo krašto šokiai, nauja kūryba, o šokiams akompanuotų liaudies muzikos instrumentų grupės.
Konkurso laimėtojai apdovanojami specialiais šio konkurso diplomais ir prizais, kuriuos steigia Kultūros, Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos liaudies kultūros centras.

One Reply to “Iš festivalio „Kauškutis“ grįžo su pergale”

  1. Laima parašė:

    Šaunuoliukai. Tiek daug šokėjų ir mokytojų darbo įdėta-kitaip ir negalėjo būti. Tik geriausi įvertinimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto