Pasinaudojus mažeikiškio elektroninės bankininkystės duomenimis, iš jo sąskaitos buvo paimta daugiau kaip dešimt tūkstančių litų.
Antradienį į policiją kreipėsi 39-erių metų mažeikiškis, kuris pastebėjo, jog iš jo sąskaitos, esančios AB SEB banke, nuo rugpjūčio aštuntosios iki pirmadienio dingo 10 179 litai.
Nors vyriškis pareigūnams teigė, kad visą laiką savo mokėjimo kortelę turėjo su savimi, niekam jos nebuvo perleidęs, tačiau faktas lieka faktu – kol kas nenustatytas asmuo pasinaudojo jo kortelės duomenimis, pakankamais finansinėms operacijoms atlikti.
Minėtu laikotarpiu Ispanijoje ir dar keliose užsienio valstybėse iš pareiškėjo sąskaitos buvo paimama pinigų – po kelis šimtus eurų, kol susidarė gana įspūdinga suma.
Per septynis šių metų mėnesius mūsų rajone buvo užfiksuota penkiasdešimt panašaus pobūdžio nusikaltimų.
Už neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.
[b]…ką reiškia ,,kompas su keyloggeriu“?[/b]. gal dar su smulkmenomis aprašyti,kaip ką daryti,kokią programinę įrangą naudoti?
neatsiskaitinėkite koretelėmis visokiose kavinese, picerijose ir pan, nes gali i tuščią kortelę nurašyti jūsų kortelės duomenis, ir tada su tuio klonu nuimti pinigus
Straipsnyje neminima, kad pinigai paimti, pasinaudojus elektronine bankininkyste – tai išeina, kad jie užsienyje paimti iš pareiškėjo sąskaitos kitokiu būdu. Man tai didelis klaustukas? Čia veikė asmuo – profesionalas.
ką reiškia ,,kompas su keyloggeriu“?
Naujos technologijos, apart to, kad padėtų žmogui, priešingai gali smarkiai pakenkti. Nuo vagių ir žulikų apsaugos šiuolaikinės technologijos dar neįšrado ,,vaistų“. Tik va faktas, kad pinigai paimtii Ispanijoje ir dar keliose užsienio valstybėse – tai koks čia ryšys su routeriu? Čia yra kažkas visai kita. Straipsnyje irgi informacija labai paviršutiniška – tik minima, kad pasinaudota kortelės duomenimis, o kokios kortelės?, nes
…..,,Nors vyriškis pareigūnams teigė, kad visą laiką savo mokėjimo kortelę turėjo su savimi, niekam jos nebuvo perleidęs, tačiau faktas lieka faktu – kol kas nenustatytas asmuo pasinaudojo jo kortelės duomenimis, pakankamais finansinėms operacijoms atlikt“.
routeris yra toks daiktas,į kurį jungiamas interneto kabelis,o signalas į pc eina belaižiu ryšiu,kaip ir telefonu t.y. oru.Kėkvienoje laiptinėje žmonės turi po 5-10 routerių,arba literatūriškai,maršrutizatorių.Juos naudoja tam,kad šeimos nariai vienu metu galėtų naudotis keliais kompiuteriais.Norint prie jo prisijungti,reikia slaptažodžio, o atviras,arba žūlikų routeris leidžia laisvai prisijungti (neprašo jokių slapukų) ,tačiau kitame pc prijungtame prie to pačio maršrutizatoriaus, panaudojus programinę įrangą gali matyti,ką kitas rašo. Bent aš kai naudoju prisijungimo duomenis,persijungiu ant laidinio interneto.Taip daug saugiau.
….“ IT gal galit atsakyti, ar gali bet kas naudotis mano internetu, be mano žinios ,,chaliavai“?….“ iš esmės gali.bet ne kėkvienas pacukas.
Nieko nesupratau, nes ne IT specialistui sunku suprasti. Taip išeina, kad tas ,,routeris“ arba įsilaužia į banko duomenų bazę, ar nuskaito duomenis tuo momentu, kada žmogus yra prisijungęs?. Nukentėjęs turbūt žino, ar jis naudojosi internetine prekyba. IT gal galit atsakyti, ar gali bet kas naudotis mano internetu, be mano žinios ,,chaliavai“?
Jei žmogus nemeluoja dėl kortelės ir bankininkai neprikišę nagų,yra vienas būdas kaip sužinoti prisijungimo kodus.Rodė per Rusijos tv,ten sparčiai populiarėja šis sukčiavimas.Pajungiamas laisvos prieigos routeris prie kurio gali prisijungti bet kas.Stovi kompas su keyloggeriu.Belieka tik laukti naivuolio,kuris mėgsta chaliavai naudotis svetimu internetu, bei prekintis naudojant el. bankininkystę.
Jau ir bankais nebegalima pasitikėti, juk jei, kaip teigia nukentėjęs, jis niekam mokėjimo kortelės nedavė – tai kaip galėjo kažkas nuimti jo pinigus užsienyje. Visiškai neaišku kuo pasinaudota, ar mokėjimo kortele, ar prisijungimo per elektroninę bankininkystę kodų kortele.Kaip galima pasinaudoti mokėjimo kortelės duomenimis, jos neturint? – čia kažkas naujo ir negirdėto. Peršasi mintis, kad tai galėjo atlikti bankininkas, nes įtartinai skamba sakinys – ,, kol kas nenustatytas asmuo pasinaudojo jo kortelės duomenimis, pakankamais finansinėms operacijoms atlikti.“ Tikra painiava, baisu darosi – aplink vien sukčiavimai, aferos.