Iš Mažeikių krašto kilusios asmenybės – naujoje knygoje

Pasak Prezidento Valdo Adamkaus, išleista knyga „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ – tarsi dokumentas, kuriame užfiksuotos konkrečios Lietuvos istoriją kūrusios ir kuriančios asmenybės. Leidėjų archyvo nuotr.

„Istoriją kuria žmonės“, – tokiu šūkiu besivadovaujanti leidykla Leidybos idėjų centras pavasarį išleido dvitomę knygą „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“. Šioje knygoje publikuojamos ir biografijos asmenybių, kurios kilo, kūrė, dirbo ir tebedirba Mažeikių mieste ar rajone.

Knygos leidėjai surinko 2272 Lietuvą kūrusių, kuriančių, jos vardą garsinančių ir pasaulyje pripažintų asmenybių biografijas. Tarp jų ir 36 Mažeikių krašto šviesuoliai.
Antrajame leidinio tome publikuojamos kino ir teatro aktorės Gražinos Balandytės, profesorės, humanitarinių mokslų daktarės Grasildos Blažienės, poeto, vertėjo, publicisto Alfonso Bukonto, rašytojų Juozo Erlicko ir  Romualdo Granausko, profesoriaus, medicinos mokslų daktaro Romualdo Gailio, profesoriaus, habilituoto humanitarinių mokslų daktaro, kalbininko Alekso Stanislovo Girdenio, advokato, teisėjo Jono Liaučiaus, mokytojų Genovaitės Meinorienės bei Laimos Skabickienės, poeto, vertėjo Algimanto Mikutos, poetės Zinaidos Nagytės-Katiliškienės (Liūnės Sutemos), rašytojos, žurnalistės Saros Poisson, profesoriaus, literatūrologo, tautosakos tyrinėtojo Donato Saukos ir kitų mūsų krašto asmenybių biografijos.
„Valstybių istoriją rašo ne kokia nors nežinoma jėga, ne bevardė liaudis, o konkretūs žmonės. Ir tai, kas per dvidešimt penkerius metus buvo sukurta, iškovota, išmokta ar suvokta – padaryta konkrečių asmenybių. Taip suprantu ir šios knygos paskirtį – kaip dokumento, kuriame užrašyti mūsų istorijos kūrėjų vardai“, – apie knygą atsiliepė Prezidentas Valdas Adamkus.
Visas straipsnis – „Santarvės“ laikraštyje.

2 Atsakymai į “Iš Mažeikių krašto kilusios asmenybės – naujoje knygoje”

  1. Jonis parašė:

    Nu tai jau turbut visi puls knygos pirkt jeigu pats Tapkius Arklavagys ja reklamuoja

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Primytivi knygos reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto