Iš vamzdžių varva vanduo, o priežasčių ieškoti neskubama

A. BERTAŠIENĖ kreipėsi į visas įmanomas įstaigas, tačiau varvančio vamzdžio jai taip niekas ir nesutvarkė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Einant prie pabaigos kai kurių miesto daugiabučių renovacijos darbams, pradeda lįsti pirmasis brokas. Vieni pirmųjų dėl netinkamai atliktų darbų prabilo Mindaugo g. 13-ojo namo gyventojai.  Renovacijos darbų  rangovai tikino apie tai sužinoję tik iš „Santarvės“.

Netinkamai atlikti darbai

Į  redakciją kreipėsi Mindaugo g. 13-ojo namo gyventoja Aldona Bertašienė. Moteris guodėsi dėl  netinkamai suvedžioto vamzdyno. Esą tualete prie šalto vandens apskaitos prietaiso varva vanduo.
„Vanduo ima varvėti, kai virš manęs gyvenantys kaimynai pradeda leisti vandenį. Kreipiausi į visas įmanomas įstaigas, bet niekas negali padėti. Atvažiavę vyrai iš „Mažeikių butų ūkio“ vamzdį izoliavo, bet tai nepadėjo, nes viskas vis tiek peršlapo. Per dieną varva mažiau, o vakare daugiau. Matyt, dėl to, kad žmonės grįžę iš darbo ima praustis“, – savo bėdas dėstė mažeikiškė.
Moteris įsitikinusi, kad jos bute yra neteisingai suvedžioti vamzdynai, todėl ir varva vanduo.
Namą administruojančios įmonės „Admituras“ direktorius Antanas Barvydis „Santarvei“ sakė, kad iš tiesų UAB „Mažeikių butų ūkis“ darbuotojai lankėsi šios moters namuose ir bandė padėti.

Pasiūlė kreiptis į rangovus

Daugiabučio namo gyventoja pagalbos kreipėsi ir į UAB „Mažeikių vandenys“.
Šios įmonės direktorius Pranas Trakinis tvirtino, kad jo vadovaujamos įstaigos darbuotojai apžiūrėjo varvančius vamzdžius A. Bertašienės bute, tačiau padėti nieko negalėjo.
„Mums nepriklauso tvarkyti bute esančių vidaus vamzdynų. Darbuotojai apžiūrėjo ir patvirtino, kad vandens apskaitos prietaisai prijungti tinkamai, todėl daugiau niekuo padėti negalėjome“, – informavo P. Trakinis.
Jis taip pat pasiūlė gyventojai kreiptis į renovaciją atlikusius rangovus, nes tik jie yra atsakingi už nekokybiškai atliktus darbus. Tą patį tvirtino ir „Admituras“ direktorius A. Barvydis.

P. Trakinio teigimu, šalto vandens apskaitos prietaisas prijungtas tinkamai, o varvančio vamzdžio jų įmonei nepriklauso tvarkyti. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Problemas spręs komisija

Renovuojamų namų projektų vadovas Savivaldybės Statybos ir remonto skyriaus vedėjas Arūnas Knystautas „Santarvei“ sakė, kad buvo sudaryta komisija, kuri turėjo išsiaiškinti A. Bertašienės problemas. Vedėjas informavo, kad ją sudarė renovacijos darbus atliekančio rangovo UAB „Konsolė“, techninio projekto priežiūrą vykdančios UAB „Pastenas“ įmonės, Savivaldybės ir namo bendrijos atstovai.
Komisija vyko į vietą, tačiau niekas neįsileido, tuo metu moteriškės nebuvo namuose.
„Kol komisija neapžiūrėjo vamzdynų, lieka neaišku, kas kaltas dėl susidariusios situacijos: ar  renovacijos darbus atliekantys rangovai, ar buto šeimininkė, nes Mindaugo g. 13-ajame name buvo keisti ne visi vamzdynai“, – aiškino A. Knystautas.

Skundžiasi ir daugiau gyventojų

Mindaugo g. 13-ojo namo bendrijos pirmininkė Adelija Vaičiuvienė „Santarvei“ sakė,  kad nekokybiškai atliktais darbais skundžiasi ir daugiau gyventojų. Esą daugiausia nesklandumų yra susiję su vamzdynais.
„Norėdami iškilusias problemas spręsti kompleksiškai, gyventojams išdalinome anketas, kuriose jie gali nurodyti po renovacijos darbų likusius trūkumus. Anketos bus renkamos iki šio mėnesio 25 dienos. Tuomet vėl bus sudaryta komisija, kuri ir bandys rasti iškilusių problemų sprendimo būdus“, – paaiškino  A. Vaičiuvienė.

Nebuvo informuotas

Rangos darbus atliekančios įmonės UAB „Konsolė“ generalinis direktorius Kazys Skutulas tikino tik iš „Santarvės“ sužinojęs apie nesklandumus Mindaugo g. 13-ajame name.
„Tikrai niekas nieko nepranešė ir apie jokias jau sudarytas ar planuojamas sudaryti komisijas nesu girdėjęs. Jei problemos iškyla mūsų renovuojamuose namuose, jos sprendžiamos nedelsiant ir apsieinama be komisijų. Sunku patikėti, kad beveik per mėnesį laiko mums niekas nieko nepranešė“, – nuostabos neslėpė K. Skutulas.
K. Skutulas neatmetė galimybės, kad problemos renovuojamame name galėjo kilti dėl pačių gyventojų kaltės.
„Pasitaiko ir tokių atvejų, kai žmonės tiesiog naudojasi susidariusia situacija ir mus kaltina nepagrįstai. Patys netinkamai eksploatuoja butuose esančius įrenginius, o po to ieško kaltų“, – sakė   „Konsolė“ generalinis direktorius.
K. Skutulas „Santarvei“ pažadėjo nedelsiant išaiškinti situaciją. Netrukus jis pranešė, kad visi darbai A. Bertašienės bute atlikti tinkamai.
K. Skutulas spėja, kad vanduo gali varvėti dėl netinkamų vamzdžių, nes jų pakeista buvo tik dalis, o ne visi 100 proc.

6 Atsakymai į “Iš vamzdžių varva vanduo, o priežasčių ieškoti neskubama”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodel vandenys? Jus Giedraiciui pasiskuskit jei jau taip iprate :)

 2. abc parašė:

  Nu jo, eilinį kartą Knystautas demonstruoja savo „kompetenciją“-komisijas sudarinėja :)). Kada to pono viršininkai susidomės už ką jis algą gauna…

 3. Apolinaras parašė:

  Mano galva, čia jau biurokratizmo ir vengimo atlikti savo pareigas ir aplaidumo viršūnė. Norint nustatyti, kodėl teka vanduo per netvarkingą vamzdį, būtina sudaryti rajoninio mąsto politikų ir valdininkų komisiją, kuri nuspręstu, kas turi tvarkyti vamzdį ??? Tikriausiai kitokių darbų nebeturi, kaip sudarinėti komisijas. sutvarkykite p. A. Barvydi vamzdį, išrašykite sąskaitą ir pateikite tam, kam tai priklausė padaryti, jeigu reikia tai ir pačiai buto savininkei, o ne komisijas sudarinėkite. Net nėra žadžių, kaip pavadinti tokią ne kompetenciją.

 4. Ei, vandenys parašė:

  Aš taip pat norėčiau, kad man bute vamzdį nemokamai pakeistų. Jau 40 metų nekeistas, aprūdijęs, gali pratrūkti,pridarys nuostolių man ir kaimynams. Mes taip įpratom prie rusų gyvent. Vykdykite, padėkite

 5. as parašė:

  pritariu,visi stipciojo apie vamzdzius ir nieko negalejo padaryti,tai tokio lygio specialistai dirba Mazeikiu vandenyse,Butu ukije ir samdomoje firmoje ..Geda ,kaip pinigus paimti tai pirmieji,o kaip padeti senolei koki vamzdi pakeisti tai cia ne mums priklauso..

 6. nesuprantu parašė:

  tai ką dabar daryti vargšei senutei, kad tokia armija vyrų nesugeba jai padėti? Gal vanduo teka iš prakiurusio nekeisto vamzdžio? Ar ne gėda taip klausti> Tai neklauskit ir pakeiskit tą vamzdį tinkamu, juk ne milijonus kainuoja – tokius pinigus už renovaciją bendrovės susišluoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto