Išaiškintas maisto produktų galiojimo terminus klastojęs tinklas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Lietuvos kriminalinė policija, bendradarbiaudama su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), išaiškino didelio masto organizuotą nusikalstamą tinklą. Gerai organizuota 29 asmenų grupė tarptautiniu mastu vykdė nesąžiningą kriminalinį verslą, galimai klastojo tinkamumo vartoti terminus ant maisto produktų pakuočių bei tokius produktus tiekė vartotojams.

Atliktas didžiulis darbas

Policija atvejį pradėjo tirti dar prieš metus, o praėjusią savaitę informaciją perdavė ir VMVT. Gavusi šiuos duomenis, VMVT nedelsiant prisijungė prie bendrų patikrinimų su Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais, kurių metu buvo vertinama maisto klastojimo rizika, tinkamumo vartoti terminai, atliekama valstybinė produktų saugos, ženklinimo kontrolė, ypač didelį dėmesį skiriant galimam suklastoto maisto tiekimui rinkai.

„Šis nustatytas atvejis, kai sąmoningai buvo keičiamas maisto produkto galiojimo laikas, turės didžiulių neigiamų pasekmių tiek verslo santykiuose vertinant tiekėjų patikimumą, tiek vartotojų, kurie buvo apgaudinėjami prekybininkų, pasitikėjimui produkcija“, – teigiama VMVT pranešime, kuriame dėkojama Lietuvos kriminalinės policijos biurui už didžiulį darbą išsiaiškinant šį vieną didžiausių nesąžiningos prekybos maistu atvejų.

VMVT duomenimis, sulaikyta daugiau nei 35 t maisto produktų, kurie buvo rasti su pasibaigusiu galiojimo terminu arba neturint įsigijimo dokumentų, ar su suklastotu galiojimo terminu. Nustatyti nesaugūs produktai šiuo metu yra pašalinti iš rinkos, tačiau vis dar vyksta patikrinimai produktų laikymo vietose, tikrinama ir dokumentacija siekiant nustatyti visą nesaugių produktų kiekį. Tyrimas tęsiamas.

Būtina pranešti

VMVT atliekamo tyrimo duomenimis, dalis susijusių įmonių veikė nelegaliai, jų veikla nebuvo registruota. Apie atvejį informuotos ir atsakingos ES institucijos, kadangi šis tinklas galimai veikė ir užsienio šalyse.
Tam, kad apsisaugotumėte nuo tokių nesąžiningų tiekėjų, labai svarbu kontroliuoti visus maisto produktų patekimo į rinką etapus: gamybą, prekių gabenimą, prekybą. Prižiūrėti jų priėmimą, laikymo sąlygas, peržiūrėti teikiamą dokumentaciją.

Maisto tvarkymo subjektai, sužinoję, kad maistas gali būti nesaugus ir suklastotas, privalo:

* nedelsdami nutraukti jų pateikimą rinkai;

* informuoti vartotojus;

* informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą;

* imtis kitų tinkamų veiksmų rizikai vartotojų sveikatai pašalinti.

Vartotojai, kuriems kyla bent menkiausia abejonė dėl maisto produkto ženklinimo ar jo saugos, turi nedelsiant kreiptis į maisto produkto pardavėją. Jei situacijos nepavyksta išspręsti, pranešti VMVT.

Parengta pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešimą

13 Atsakymų į “Išaiškintas maisto produktų galiojimo terminus klastojęs tinklas”

 1. to nu taip parašė:

  Kaip suprantu, užpakalio laižymas kam nors yra vienas mėgstamiausių tavo užsiėmimų. Tad neatimsiu iš tavęs to malonumo :-)))))

 2. Gerai zinau parašė:

  Anonimas,kur rasinėja,tas vagis ir sukcius yra,kaliūzej sėdėt turi

  1. to Gerai zinau parašė:

   O nebijot, kad už tokius komentarus jus gali paduoti į teismą? Bent jau baudą tikrai užsidirbtumėte.

   1. Anonimas parašė:

    O kaip teisybė kai kam nepatinka

    1. Anonimui parašė:

     Tiesą sakant, nepažįstu nei jūsų, nei to jūsų įvardyto „vagies ir sukčiaus“. Tad gal aiškinkitės tarpusavyje. Panašu, kad esate abu labu tokiu :)))).

 3. Anonimas parašė:

  Jau girdėjome. Tai, pagal jūsų straipsnio pavadinimą atrodė, kad žinote kas taip darė. Kodėl neparašė ten. Tai gal juos reikia slėpti? Taip ir atrodė kai kurios prekių pakuotės, ant kurių nebuvo jokių tinklo ar gamyklos ženklų. Ten prekė buvo paprastame permatomame maišiuke,ant kurio juodai užrašyta prekės pavadinimas,kažkas dar….jokių paveikslėlių ar logotipų,ypač fasuota vištiena ar kiauliena. . Jų buvo visuose prekybos centruose ,taip pat ir bazėse ir ,,Aibės“ ir ,,Grūstės “ parduotuvėlėje. Nesinorėjo jų pikti,buvo labai įtartina prekė. Daug pardavimuose buvo meduolių, kurie buvo sudžiūvę ir išbalęs.

 4. parašė:

  Rašliava apie nieką

 5. fu parašė:

  Gerai organizuota 29 asmenų grupė tarptautiniu mastu vykdė nesąžiningą kriminalinį verslą, galimai klastojo tinkamumo vartoti terminus ant maisto produktų pakuočių bei tokius produktus tiekė vartotojams. Bet iš straipsnio taip ir neaišku, kas kur ir su kuo tai darė ar dar tebedaro. Tik spėlionės, galimai klastojo……….Dabar vyks tyrimas gal 10 metų, paskui senaties terminai ir……….na patys suprantate kas lieka iš tokių skambių bylų

 6. jo parašė:

  Ir koks tinklas? maximos aferistai?

  1. to jo parašė:

   Kai pats aferistas, tai ir kiti tokiais atrodo.

   1. geras parašė:

    Tikriausiai makses padlaižys esi,kad tiek užstoji,ar atliekų iš makses gauni

    1. Anonimas parašė:

     Atliekomis maitinasi tokie kaip tu, nes iš pašalpų nieko geresnio neįperka..

     1. nu taip parašė:

      Ar makses perekūpas esi,kad makses savininkams užpakalį laižai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto